• Trochę wspomnień

  dodano dnia: 21 września 2023 / 13:23
  Wakacje to dla każdego miły czas.😎 Tak się składa, że ten miły czas u nas już kolejny rok spędziło kilkaset osób. Gościliśmy na naszych obiektach od piewrszego dnia wakacji piłkarzy⚽️, potem młodzież i dorosłych z Aerialowych Campów, trochę później przyjechali gimnastycy i gimnastyczki. 🤸🤸‍♂️Od trzeciego tygodnia lipca była już pierwsza grupa siatkarzy i właśnie ta dyscyplina zdominowała cały sierpień. Byli u nas na obozie między innymi mistrzówie Polski kadetów z Częstochowy🥇 czy bezpośrdenie zaplecze juniorskie ekstraklasowej drużyny Radomki Radom. 🏐
  Zdaje się, że wyjeżdzali zadowoleni bo już mówią, że wrócą do Białki w 2024... 😀
  Czytaj więcej
 • Siatkówka Gminna

  dodano dnia: 6 czerwca 2023 / 14:20

  ▶️Minione dwa tygodnie to kilka turniejów na naszych obiektach. Zaczniemy od Gminnego siatkarskiego. 🏐Do rywalizacji stanęło 10 drużyn. Był to już ostatni w tym roku szkolnym akcent Gminnej rywalizacji sportowej. W turnieju dziewczyn zwycięska okazała się drużyna z Białki Tatrzańskiej przed Bukowiną Tatrzańska i Leśnicą Groniem. 👏
  Natomiast turniej chłoców to bardzo wyrównana walka między Jurgowem a Czarną Górą nr 2, gdzie ostatecznie lepsi okazali się Jurgowianie. Brązowe medale zawisnęły na szyjach zawodników z Bukwiny Tatrzańskiej.🏆🥇
  Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników za spore już umiejętności siatkarskie i widowiskowe mecze. 👌

  Czytaj więcej
 • Zimowe granie

  dodano dnia: 11 kwietnia 2023 / 11:32
  Jeszcze przed tym jak śnieg zniknął z naszego otoczenia na naszych obiektach rozegrano Mistrzostwa Polski w SEPAK TAKRAW na śniegu.
  KS RYSY Mistrzami Polski na śniegu!!
  Na ośnieżonym orliku w Białce Tatrzańskiej w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu, odbyły się Mistrzami Polski na śniegu kobiet.Z kompletem zwycięstw, Mistrzami Polski na śniegu kobiet w sezonie 2022/2023 wygrały KS RYSY.
  Mistrzostwa Polski kobiet na śniegu, sezon 2022/2023.
  1. KS RYSY: Emilia Kukuczka, Aleksandra Kukuczka 9.3.0.126/89
  2. LKS Rolnik B.Głogówek:Baranek, Góral 6.2.1.151/155
  3. KS RYSY II: Babiarz, Siedlarz 3.1.2.121/128
  4. LKS Rolnik B.Głogówek II: Zawadzka,Globisz 0.0.3.121/147
  KS RYSY - KS RYSY II 2:0 (21:13, 21:15)
  KS RYSY - LKS Rolnik B.Głogówek 2:0 (21:19, 21:17)
  KS RYSY - LKS Rolnik B.Głogówek II 2:0 (21:12, 21:13)
  LKS Rolnik B.Głogówek - LKS Rolnik B.Głogówek II 2:1 (24:22,18:21, 21:19)
  KS RYSY II - LKS Rolnik B.Głogówek 2:0 (21:17, 21:17)
  LKS Rolnik B.Głogówek - KS RYSY II 2:1 (21:16,10:21, 21:14)
  Czytaj więcej
 • Z podwórka na stadion!

  dodano dnia: 11 kwietnia 2023 / 11:20

  W mijającym tygodniu na naszych obiektach blisko 100 chłopców i dziewczynek brało udział w Turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarka. Były to nasze Gminne eliminacje. Zawody organizował PPPNNowy Targ. Po minach zawodników widać, że wszyscy wyśmieniecie i sportowo spędzili czas!👏😃

  Czytaj więcej
 • Turniejowe zmagania piłkarzy

  dodano dnia: 11 kwietnia 2023 / 11:20

  W weekend 1 kwietnia na naszej hali odbył się kolejny piłkarski turniej dla dzieci. Więcej o tym wydarzeniu można poczytać w artykule Pana Macieja Zubka: 

  Blisko 200 zawodniczek i zawodników z Akademii Piłkarskich na Podhalu rywalizowało w Turnieju 4×4 OnlyFutbol – Białka Tatrzańska.

   

  W pierwszy dzień kwietnia na hali widowiskowo-sportowej w Białce Tatrzańskiej 17 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych rozgrywali spotkania w systemie 4×4 w formule na cztery małe bramki.

  Główny aspekt szkoleniowy turnieju był ukierunkowany na rozwój indywidualny zawodników, rozumienie gry oraz decyzyjność piłkarzy w sytuacjach boiskowych.

  W pierwszej części turnieju na boisko wybiegli zawodnicy kategorii wiekowej Orlik: LKS Huragan Waksmund, Akademia Piłkarska K.S Wierchy Rabka-Zdrój, WATRA Białka Tatrzańska, Football Family Zakopane, Akademia Piłkarska Bonito Mszana Dolna, Orawa Jabłonka

  Zawrat Bukowina Tatrzańska, LKS Szaflary

  W drugiej części turnieju zagrali zawodnicy młodszej kategorii wiekowej Żak: LKS Huragan Waksmund, Orawa Jabłonka, Akademia Piłkarska K.S Wierchy Rabka-Zdrój, WATRA Białka Tatrzańska, Football Family Zakopane, Orawa Jabłonka, Naroże Juszczyn, Zawrat Bukowina Tatrzańska, LKS Szaflary.

  Na wyróżnienie w kategorii Orlik zasługują drużyny Bonito, Huraganu oraz Orawy, a także w kategorii Żak Wierchów, Orawy, Naroża którzy mieli korzystne wyniki, dużą ilości zdobytych bramek, ponad to rozgrywali otwarte spotkania z dużą ilością wygranych pojedynków w sytuacjach 1×1.

  Podhaleregion.pl

   

   

  Czytaj więcej
 • Kilka pięknych ujęć....

  dodano dnia: 6 kwietnia 2023 / 9:42

  Przedstawiamy kilka niewykłych zdjęc autorstwa Macieja Gębącza z międzynarodowego turnieju tańca, który odbył sie na naszej hali 25 marca. 

  Czytaj więcej
 • SEPAK Takraw - międzynarodowy turniej

  dodano dnia: 23 marca 2023 / 9:22

  W miniony weekend na obiektach Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Białce Tatrzańskiej rozegrano turniej Polish Open w Sepak Takraw.

   

  Organizatorem turnieju była Gmina Bukowina Tatrzańska oraz Klub Sportowy Rysy Bukowina Tatrzańska. Honorowy patronat sprawował wójt gminy Bukowina Andrzej Pietrzyk.

  Turniej kończył obchody jubileuszu 10 lecia istnienia KS Rysy.

  Udział wzięli w nim reprezentacji Polski, Serbii, Węgier, Holandii, Belgii, Ukrainy i Peru.

  Łącznie do rywalizacji przystąpiło 30 zawodników
  i zawodniczek.

  Pierwszy dzień to rywalizacja w formule 3×3. Tutaj najlepszy okazał się zespół S.K.F Maniac Kraków w składzie: Maciej Pietrzycki, Michał Róg oraz Michał Klimczak. Drugie miejsce przypadło drużynie FC Budapeszt, a na trzecim stopnia podium stanęli gracze KS Rysy (Paweł Podczerwiński, Maciej Targosz, Kazimierz Kukuczka oraz Marcin Rypel).

  Dzień drugi zaczął się od zmagań w formule 2×2. Tutaj ponownie równych sobie nie miał klub z Krakowa. Drugie miejsce tym razem przypadło Rysom, a trzecie drużynie ze stolicy Węgier.

  Ostatnia część turnieju to gra 1 na 1. Zwyciężył Michał Klimczak z Maniac Kraków, przed Serbem Ljubiciem i Maciejem Targoszem z KS Rysy.

  – Jesteśmy zadowoleni i z organizacji i z poziomu sportowego turnieju. Dziękuje wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratuluję. W swoim imieniu chciałbym podziękować panu wójtowi Gminy Bukowina Tatrzańska, który bardzo przychylnie podszedł do tematu. Dziękuje też naszemu głównemu sponsorowi Kotelnicy Białczańskiej. Podziękowania za pomoc przy organizacji należą się też Kazimierzowi Kukuczce, Piotrowi Kaczmarczykowi, Michałowi Klimczakowi, Michałowi Róg i Maciejowi Pietrzyckiemu – podsumował prezes KS Rysy, Paweł Podczerwiński.

  mat podhaleregion.pl

  Czytaj więcej
 • Sportowo, zimowo, słonecznie!

  dodano dnia: 14 marca 2023 / 13:9
  🎿⛷XIX Zimowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Gminy Bukowina Tatrzańska przeszła do historii.
  👉Tak jak w roku poprzednim uczniowie rywalizowali w czterech dyscyplinach sportowych: łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo zjazdowe, snowboard i narciarstwo biegowe.
   
  👉W tegorocznych zmaganiach udział wzięło blisko 400 uczniów, co jednoznacznie wskazuje na to, że Spartakiada cieszy się dużą popularnością.
   
  👉Uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali medalami i dyplomami, a zawodnicy którzy zajęli miejsca na podium dodatkowo otrzymali od Andrzeja Pietrzyka Wójta Gminy, który jest organizatorem Spartakiady, nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe do sklepu sportowego.
   
  👉Wójt Gminy Andrzej Pietrzyk dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, przede wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego oraz dyrektorom szkół oraz Dyrektorowi Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.
   
  👉Szczególne podziękowania kieruje do Sponsorów – „Kotelnicy Białczańskiej” oraz Stacji Narciarskiej „Kaniówka”, którzy na potrzeby przeprowadzenia zawodów udostępnili swoje obiekty.
   
  Do zobaczenia za rok, na Jubileuszowej XX (już) Zimowej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Gminy Bukowina Tatrzańska.
  Pozdrawiamy sportowo
  Czytaj więcej
 • Mistrz Harnaś!

  dodano dnia: 12 marca 2023 / 22:19
   
   
   
  Wyniki meczów:
   
  ➡Harnaś – Zawrat 6:4
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Masłowski 2, Rabiański 2, Lupa, Kudła – Rzadkosz Ł 2, Łukaszczyk K , Grela M
   
  🔵Harnaś: Młynarski 3, Lupa 3, Rabiański 4, Kobal 3, Masłowski 4, Łukaszczyk 4, Kudła 3, Remiasz 3. .
   
  🔵Zawrat: Kuchta J 3, Gutt 3, Grela M 4, Łukaszczyk 3, Rzadkosz D 3, Kuchta W 3, Rzadkosz Ł 3, Grela G 2,
   
  W ostatnim meczu tegorocznej Ligi Tatrzańskiej Zawrat bardzo chciał być drugą oprócz Granitu drużyną z którą Harnaś „straci” punkty. Bezskutecznie. Mimo, że wynik cały czas oscylował koło remisu to Harnaś zanotował 13 wygraną w rozgrywkach tym samym pieczętując efektowną wygraną w całej Lidze. Zaznaczyć trzeba , że była to drużyna w przekroju całego sezonu zdecydowanie najlepsza, najrówniejsza i najskuteczniejsza. Harnaś w pełni zasłużenie wygrywa czwartą edycję Ligi Tatrzańskiej. Gratulacje!
   
  ➡Skurboy – Granit 2:3
   
  ⚽Gole: Polak T, Polak Ł – Gryglak 2, Milon
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Skurboy: Sikoń 4, Polak T 3, Mrowska 3, Możdżeń 3, Czernik 3, Łojas 3, Polak Ł 3, Karpiel 3, Bryjak 3
   
  🔵Granit: Gogola 3, Sarna 3, Milon 4, Gnida 3, Szyszka 3, Kiernoziak 3, Gryglak 4, Sztuczka 3, Rusnak 3, Matoniak 3.
   
  Piekielnie ważny mecz dla układu tabeli. Obie drużyny miały tego świadomość. Stąd początek meczu bardzo spokojny obie drużyny wyczekiwały na błędy rywala. Cała pierwsza połowa to w zasadzie walka w środku pola. Strzałów było raptem 2. Po jednym z każdej strony za to skuteczne. Po 1 połowie remis 1:1. Druga część gry zaczęła się od straty w Sarny na połowie – szybki kontratak i Skurboy prowadził 2:1. Następnie dziecinny błąd Skurboya za który otrzymali karę minutową i w przewadze Granit wyrównuje. To im dodało animuszu- co rusz groźnie atakowali ale w bramce cuda wyprawiał Sikoń lub pomagała mu poprzeczka. Wreszcie Gryglak 30 sekund przd końcem meczu w zamieszaniu zdobył gola na 3:2 i jak się okazało ta bramka dała Granitowi tak upragnione przez nich drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Tatrzańskiej!
   
  ➡Dzikie Kuny – Reraks 14:4
   
  ⚽Gole: Bocheńczak 6, Budz 4, Bigos W 3, Bigos J – Szczygieł 4
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Dzikie Kuny: Bryja 3, Bocheńczak 4, Budz 4, Laskowski 3, Styrczula 3, Bigos W 4, Kowalczyk 3, Leśnicki 3, Bigos J 3.
   
  🔵Reraks: Książek 2, Budz 2, Komperda 2, Kamiński 2, Szczygieł 3.
   
  Pogrom. Jeden z nielicznych meczy LT, który można powiedzieć, że po prostu się odbył. Reraks jakby nie istniał na placu gry w piłkę nożną. Momentami „szarpał” Szczygieł ale to stanowczo za mało – ta drużyna odpuściła końcówkę rozgrywek a szkoda bo mieli swoje przebłyski. Z kolei Kuny w tym meczu podreperowali sobie indywidualne statystyki.
   
  ➡Dunajec – Gronik 0:3 walkower.
   
  Po rozgrywkach nagrodzono wszystkie drużyny, dyplomami, pucharami i medalami oraz nagrodami indywidualnymi. Nagrody ufundowała Gmina Bukowina Tatrzańska ponieważ Ligę już po raz kolejny Honorowym Patronatem objął Wójt Andrzej Pietrzyk. 👏
   
  Wybrano wyróżniających się zawodników w poszczególnych drużynach:
  🔹Andrzej Szczygieł – Reraks
   
  🔹Tomasz Remiasz – Harnaś
   
  🔹Krzysztof Łukaszczyk – Zawrat
   
  🔹Tomasz Polak – Skurboy
   
  🔹Daniel Waksmański – Granit
   
  🔹Ksawery Kamiński – Dunajec
   
  🔹Wojciech Bigos – Dzikie Kuny
   
  🔹Damian Rychtarczyk – Gronik
   
  ⚽Królem strzelców został Mateusz Bocheńczak (Dzikie Kuny ) – zdobył 25 bramek.
   
  🏅Najlepszym asystentem został Andrzej Rabiański – zanotował 16 asyst.
   
  🥅Najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Gogolę (Granit)
   
  🏵Najlepszym zawodnikiem wybrano Kacpra Masłowskiego (Harnaś)
   
  Czytaj więcej
 • II Edycja Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych w Białce Tatrzańskiej dobiegła końca

  dodano dnia: 12 marca 2023 / 20:49
  W dniu 5 marca 2023 w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej zostały rozegrane mecze finałowe.
  W starciu o 3 miejsce walczyły drużyny Limdrog Limanowa z drużyną Dream Team Podhale, w którym to lepsza okazała się drużyna przyjezdna z Limanowej. Wynik spotkania 3:1 (25:22, 25:20, 18:25, 25:16).
  Do meczu o puchar Ligi przystąpiły drużyny Bochnia Green Home oraz Spektakularni Nowy Targ. Po jakże zaciętym spotkaniu, które w pełni zostało wypełnione emocjami sportowymi zwyciężyła drużyna gości Bochnia Green Home. Wynik spotkania 3:2 (18:25, 25:20, 25:21, 16:25, 18:16)
  Klasyfikacja końcowa II Edycji PALPS:
  I miejsce- Bochnia Green Home
  II miejsce - Spektakularni Nowy Targ
  III miejsce - Limdrog Limanowa
  IV miejsce- Dream Team Podhale
  V- IX miejsca
  Fc Po Nalewce
  Nieloty
  Co Piła to siła
  Team Podhale
  Bukowiany
  Na zakończenie Ligi zostały również przyznane nagrody indywidualne:
  MVP mężczyzn - Jakub Kroma
  MVP kobiet - Marta Lorenc
  Najlepszy atakujący- Paweł Jasiurkowski
  Najlepszy rozgrywający- Radosław Kulewicz
  Najlepiej zagrywający- Wojciech Basta
  Najlepiej broniąca/przyjmująca- Teresa Talarczyk
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
  Jednoczesnie zapraszamy serdecznie na kolejną Edycję PALPS, która ruszy już we wrześniu 2023 r.
  Wielkie Podziękowania należą się sponsorom, którzy wspierają prężnie największa amatarską lige piłki siatkowej na Podhalu:
  Gminne Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej wraz z Dyrektorem panem Arturem Kasperkiem, Gmina Bukowina Tatrzańska, Terma Bania,Hotel Bania,Piekiełko,BAŁOS ART, Studio 98 Tattoo, Thornel.pl.
  Patroni medialni: podhaleregion.pl,Podhale24.pl, Tygodnik Podhalański,SportowePodhale.pl, Radio Alex.
  Organizatorzy
  Patrycja Strama
  Jacek Bałos
   
  Czytaj więcej
 • Harnaś dominator!

  dodano dnia: 7 marca 2023 / 22:16
  Za nami przedostatnia kolejka LT, zapraszamy do lektury:
   
   
  Wyniki meczów:
   
  ➡Harnaś – Dunajec 11:4
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Lupa 4, Masłowski 2, Młynarski 2, Rabiański, Łukaszczyk J, Kuchta R – Kozieł 2, Szczepaniak, Kamińśki
   
  🔵HArnaś: Lupa 4, Rabiański 4, Kuchta R 3, Masłowski 4, Kudła 3, Młynarski 3, Łukaszczyk 3.
   
  🔵Dunajec: Gucwa 2, Krupa 2, Kozieł 2, Szczepaniak 2, Hramiec 2, Kamiński Ks 3, Budz 2.
   
  Harnaś wygrywa Ligę Tatrzańską edycję nr 4 z olbrzymią przewagą nad resztą stawki. W przedostatniej kolejce zwycięzcy pokazali jaki w nich drzemie potencjał. Bardzo łatwo rozprawili się z Dunajcem, który sprawiał już kłopoty i odbierał punkty prawie każdej z pozostałych ekip. Natomiast Dunajec z Harnasiem nie miał nic do powiedzenia. Od początku jedyną niewiadomą będzie wysokość wygranej Harnasia. Skończyło się na 11:4. Wynik doskonale oddaje to co działo się na boisku.
   
  ➡Skurboy – Gronik 9:2
   
  ⚽Gole: Pawlikowski M 4, Polak T 2, Mrowca, Czernik, Karpiel – Rychtarczyk 2
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Skurboy: Polak T 4, Polak Ł 3, Mrowca 4, Karpiel 4, Pawlikowski 4, Czernik 4.
   
  🔵Gronik: Jucha 2, Groński 2, Szaflarski 3, Bafia 3, Zarycki 2, Koscielniak 2, Bałos 3, Rychtarczyk 3, Smajdor 2.
   
  Zaskakująco słaba postawa Gronika Gronków. Walczyli jeszcze oni nawet o medale ale tą przegraną ich szanse na medal są pogrzebane. Skurboy z kolei do ostatniej kolejki będzie walczył o nawet drugie miejsce w Lidze. A mówimy o drużynie, która długo była w „ogonie” tabeli. Sam mecz nie dostarczył jakichś wielkich emocji. Skurboy przeważał od początku i pewnie sięgnął po 3 punkty. Gronik bez zapału, chęci do biegania, walki sportowej. To musiało się skończyć dotkliwą porażką.
   
  ➡Zawrat – Dzikie Kuny 5:10
   
  ⚽Gole: Grela M 3, Rzadkosz D, Kłossowski – Bocheńczak 5, Budz 4, Laśnicki
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Zawrat: Chowaniec 2, Gutt 2, Łukaszczyk K 2, Rzadkosz Ł 3, Grela M 3, Kuchta W 3, Papież 2, Rzadkosz D 2, Kuchta J 2, Kłossowski 2.
   
  🔵Dzikie Kuny: Bocheńczak 5, Laskowski 4, Budz 5, Leśnicki 4, Jaróg 4, Plewa 4.
   
  O ile poprzednie mecze nie dostarczyły sportowych emocji to ten pomiędzy Zawratem i Kunami nadrobił to z nawiązką! Mecz z gatunku „żałuj, że Cię nie było”. Było w nim wszystko: przewaga faworyta, niespodziewany zwrot sytuacji, piękne bramki, parady bramkarzy, indywidualne zagrania i świetnie rozgrywane akcje drużynowe! Na koniec z wygranej cieszył się młody zespół Dzikich Kun a zwycięstwo ich było w pełni zasłużone. Na szczególne wielkie brawa zasługuje duet Mateusz Bocheńczak – Szymon Budz bo we dwójkę rozmontowali obronę Zawratu strzelając im w sumie 9 (!) goli! Nadmienić trzeba, że zwycięzcy grali bez swojego najskuteczniejszego zawodnika Wojciecha Bigosa. Zawrat tą przegraną bardzo skomplikował sobie sytuację w tabeli. W ostatniej kolejce musi wygrać z niepokonanym Harnasiem, żeby zachować szanse na medal.
   
  ➡Reraks – Grani 0:3 walkower.
  Czytaj więcej
 • Zajęcia fitness wracają!

  dodano dnia: 3 marca 2023 / 23:6
  🤸‍♀️FITNESS W GMINIE BUKOWINA TATRZAŃSKA
  👉Dbając o zdrowie, sprawność i uśmiechy Mieszkanek Gminy Bukowina Tatrzańska, Andrzej Pietrzyk - Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska zaprasza na organizowane przez niego zajęcia fitness.
  👉Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki o 19:00 przez cały rok, z przerwą w okresie wakacji.
  👉Miejscem prowadzenia zajęć jest hala Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Białce Tatrzańskiej.
  👉Prowadząca Małgorzata Budz.
  Pierwsze zajęcia już 2 marca 2023 roku.
  Zapraszamy!
  Czytaj więcej
 • Szalone derby!

  dodano dnia: 19 lutego 2023 / 11:17
  Czytaj więcej
 • Stało się!

  dodano dnia: 12 lutego 2023 / 21:9

  Wydawało się, że nie ma mocnych na Harnasia w tegorocznych rozgrywkach. Ale stało się! Zanotowali pierwszy remis w toczonym w szalonym tempie meczu z Granitem!

   

  Wyniki meczów:

  Zawrat   – Dunajec 10:1

  Składy i oceny pomeczowe:

  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

  Gole: Grela M 6, Gutt 3, Łukaszczyk   – Kamiński A

  Zawrat: Bużek 4, Gutt 5, Papież 3, Rzadkosz D 3, Grela M 5, Kuchta 4, Łukaszczyk 4, Kłossowski 4.

  Dunajec: Zagata 2, Jurkowski 1, Kamiński A 2, Kamiński K 1, Kamiński Ksa 1, Krupa 1, Kozieł 1, Ambroż 1

  Spore zaskoczenie in munus ze strony Dunajca Ostrowsko. Potrafili oni zagrać świetne mecze grając z ekipami od siebie wyżej w tabeli jak równy z równym. Tym razem stanęli naprzeciw Zawratowi Bukowina Tatrzańska i ponieśli sromotną klęskę. Zawrat widocznie w tym meczu odzyskał animusz. Ogromną ochotę do gry wykazywali Mateusz Kłossowski i Jakub Gutt. Ale to Marcin Grela ustanowił rekord punktów w pojedynczym meczu Ligi Tatrzańskiej. Zdobył 6 (!) goli i dołożył dwie asysty. Wynik jakiego nawet na hokejowych taflach nie często się spotyka.

  Dunajec bez jakiegokolwiek zagrożenia dla wicelidera. W drugiej połowie oddali zaledwie jeden strzał na bramkę Bużka.

   

  Reraks – Skurboy   5:5

  Gole: Kostrzewa 3, Szczygieł, Mroszczak -  Bryjak 3, Gąsior, Polak Ł

  Składy i oceny pomeczowe:

  Skurboy: Sikoń 3, Polak Ł 3, Polak T 2, Łojas 3, Możdżeń 3, Gąsior 3, Bryjak 4, Karpiel 3.

  Reraks: Książek 3, Mroszczak 3, Budz 3, Komperda 3, Szczgieł 3, Kostrzewa 4.

   

  Pod względem emocji było to kapitalne spotkanie. Świetna była zwłaszcza końcówka spotkania. To właśnie w ostatnich 3 minutach zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk, raz prowadził Reraks a raz Skurboy. Stanęło na sprawiedliwym remisie. Wcześniej mecz toczył się w widocznie mniejszym tempie niż mecz lidera i Granitu. Na uwagę zasługuje strzelecki pojedynek Kostrzewy (3 gole) i Bryjaka (także hattrick). Remis nie pomaga żadnej z drużyn w walce o medale. A Liga wchodzi już  w decydującą fazę.

   

  Harnaś  – Granit 3:3

  Gole: Łukaszczyk, Kobylarczyk, Rabiański  - Gnida 2, Wojtanek

  Składy i oceny pomeczowe:

  Harnaś: Kobal 4, Kobylarczyk 3, Kuchta 3, Kudła 3, Łukaszczyk 4, Lupa 2, Rabiański 3, Remiasz 3, Masłowski 3, Młynarski Ł 3.

  Granit: Gogola 4, Milon 4, Gnida 4, Gryglak 4, Szyszka 4, Kieroniazk 3, Wojtanek 3, Budz 4.

  Ależ meczycho! Toczone w szalonym tempie, z pięknymi okazjami, cudnymi paradami bramkarskimi, technicznymi zagraniami. I co najważniejsze z bardzo dużą ilością sportowych emocji. Kto nie przyjeżdża oglądać rozgrywek LT niech żałuje. Harnaś w najsilniejszy możliwym składzie wydawało się że w puch rozbije niżej notowany Granit. Ale ci nawet przez chwile nie wątpili w możliwość równej gry z faworyzowanym rywalem. I ta ich imponująca ambicja, sportowa złość została nagrodzona. Jako pierwsi „urwali” Białczanom punkty. Brawa dla obu ekip bo stworzyli świetne widowisko!

   

  Dzikie Kuny – Gronik 4:6

  Gole: Bocheńczak 3, Bigos W  – Bałos 4, Kowalczyk, Kościelniak  

  Składy i oceny pomeczowe:

  Dzikie Kuny: Kowalczyk 2, Bigos J 2, Jaróg 2, Lesnicki 2, Bocheńczak 4, Bigos W 3, Styrczula 3, Laskowski 3, Plewa 3.

  Gronik: Szaflarski 3, Kowalczyk 4, Bałos 5, Rychtarczyk 4, Koscielniak 4, Jucha 4, Kopeć 3, Leśnicki 3, Smajdor 4.

  Spotkanie bardzo ważne dla obu ekip. Wygrana Gronika pozwala im się utrzymać w walce o medale. Jednak obiektywnie patrząc do Dzikie Kuny były faworytem. I w pierwszej połowie przeważali ale byli nieskuteczni. Wprawdzie prowadzili 2:0 ale mogli sporo więcej. Za to druga połowa rozpoczęła się od świetnej gry Gronkowian. Szybko wyrównali a gol na 2:2 to ekstraklasa. Świetnie rozegrany rzut wolny przez Bałosa i z ostrego kąta Kowalczyk trafił idealnie w okienko. Zresztą ci dwaj gracze w tym meczu to motor napędowy Gronika. Daniel Bałos popisał się strzelając 4 gole i to głownie dzięki niemu Gronkowianie inkasują ważne 3 punkty.

   

  Czytaj więcej
 • Olbrzymi ścisk w tabeli LT

  dodano dnia: 8 lutego 2023 / 21:6
  Emocje dwóch kolejek LT za nami. Na szczycie tabeli pewnie usadowił się Harnaś, ale za jego placami walka na punkty jakiej jeszcze w kilkuletniej edycji Ligi nie było!
   
   
  Wyniki meczów:
   
  ➡Harnaś – Gronik 7:6
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Młynarski 3, Remiasz 2, Łukaszczyk, Kobylarczyk – Bafia 3, Bałos 2, Kowalczyk
   
  🔵Harnaś: Kobal 3, JKudła 3, Masłowski 3, Młynarski 4, Remiasz 4, Kuchta 3, Łukaszczyk 3, Rabiański 3, Kobylarczyk 3
   
  🔵Gronik: Jucha 3, Groński 3, Rychtarczyk 2, Bafia 4, Zarycki 2, Bałos 3, Kowalczyk 3, Kościelniak 3.
   
  W pierwszej połowie Gronik prowadził już 2:0, następnie Harnaś potrzebował 30 sekund (!) na to żeby wyrównać. Znów zwrot sytuacji bo Bałos wyprowadził Gronkowian na prowadzenie 3:2 i mieli oni kolejne okazje, niestety ich nie wykorzystali. Obudzili się za to gracze Harnasia i skuteczną grą wyszli na prowadzenie 7:4. Gdy wszyscy kibice myśleli, że wynik jest rozstrzygnięty, wtedy szybki zryw Gronika strezlona dwa gole i zrobiło się tylko 7:6. Harnaś przetrwał jednak ataki i dopisuje 3 punkty do swojego konta.
   
  ➡Skurboy – Dzikie Kuny 6:3
   
  ⚽Gole: Polak T 2, Gąsior 2, Karpiel, Możdżeń - Bigos W 2, Kowalczyk
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Skurboy: Polak T 4, Gąsior 4, Karpiel 4, Możdżeń 4, Łojas 4, Polak Ł 3
   
  🔵Dzikie Kuny:Bigos J 2, Jaróg 2, Plewa 2, Bigos W 3, Laskowski 3, Kowalczyk 3, Leśnicki 2, Bocheńzak 3.
   
  Ważny mecz dla układu tabeli. Dzikie Kuny przegrały i w wyścigu o medale Ligi Tatrzańskiej zmniejszyli swoje szanse. Mecz w ich wykonaniu niemrawy, formę zatracili liderzy tego zespołu Wojtek Bigos i Meteusz Bocheńczak. Nie są już tak skuteczni jak na początki Ligi. Z kolei Skurboy zagrał solidny mecz, bez dużych błędów i strat. Na lidera drużyny wyrasta Tomasz Polak, który już olejny raz prezentuje dobrą skuteczność.
   
  ➡Zawrat – Reraks 7:2
   
  ⚽Gole: Łukaszczyk 3, Rzadkosz Ł 2, Rzadkosz D, Grela - Szczygieł, Kostrzewa
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Zawrat: Bużek 4, Rzadkosz Ł 4, Gutt 3, Rzadkosz D 4, Kuchta W 4, Łukaszczyk K 4, Grela 3.
   
  🔵Reraks: Szczygieł 2, Nowobilski 2, Budz 2, Kostrzewa 2, Babiarz 2, Komoerda 2, Książek 2.
   
  Zawrat chcąc walczyć jeszcze o srebro ( raczej Harnaś nie da sobie wyrwać zwycięstwa w Lidze) musi zdobywać punkty. W meczu z Reraksem gracze z Bukowiny byli sporo lepsi. Dobry mecz zagrał Łukasz Rzadkosz dwojąc się i trojąc, skuteczny w ataku znów był Krzysztof Łukaszczyk i to połączenie dało pewne 3 punkty. Reraks po zwyżce formy teraz bez punktów. Ale swoje okazje mieli, zawodziła ich skuteczność bo wynik mógłby być dla nich korzystniejszy. Na wzmiankę zasługuje gol Szczygła z rzutu wolnego – trafił idealnie w „okienko” bramki Bużka.
   
  ➡Granit – Dunajec 7:1
   
  ⚽Gole: Milon 3, Waksmański, Sarna, Gnida, Matoniak – Kamiński K
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Granit: Gogola 3, Sarna 4, Milon 4, Waksmański 4, Gnida 4, Kiernoziak 3, matoniak 3, Wojtanek 3.
   
  🔵Dunajec: Gucwa 2, Jurkowski 2, Kaminski A 2, Ambroż 1, Kamiński Ks 1, Kamiński K 1, Kozieł 2.
   
  Zanosiło się na wyrównany mecz. Granit przegrywał 0:1 ale od początku widać było, że są lepsi w tym spotkaniu. Byli szybsi, bardziej zdecydowani i skuteczni. Sygnał do zmiany niekorzystnego wyniku dał Milon golem z przedłużonego rzutu karnego a potem już tylko powiększali przewagę. Pewna wygrana i zachowane szanse na medale w Lidze Tatrzańskiej.
   
  ➡Harnaś – Reraks 3:0 wo
   
   
  ➡Dzikie Kuny – Dunajec 5:2
   
  ⚽Gole: Bigos W2, Kowalczyk, Bigos J, Jaróg – Kamiński K, Kozieł
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Dzikie Kuny: Kowalczyk 4, Jaróg 3, Leśnicki 4, Bigos W 4, Bigos J 4, Laskowski 4, Styrczula 3
   
  🔵Dunajec: Gucwa 2, Szczepaniak 2, Kamiński A 2, Kamiński K 3, Kamiński Ksa 2, Kozieł 3, Jurkowski 2.
   
  Kolejny mecz o tzw. 6 punktów. Po zeszłotygodniowej porażce Kuny musiały ten mecz wygrać . I udało im się to. Choć pierwsza połowa to spora przewaga graczy z Ostrowska, ale Dzikie Kuny wzorowo kontratakowały. Skromne prowadzenie 2:1 dla Kun zapowiadało emocjonującą drugą połowę. Tak się nie stało. Dunajec zagrał drugą część meczu sporo słabiej, przez całe 20 minut praktycznie nie stworzyli sobie okazji i zasłużenie zostaje bez punktów.
   
  ➡Skurboy – Zawrat 0:3 wo
   
  ➡Gronik – Granit 6:5
   
  ⚽Gole: Groński 2, Kościelniak 2, Zarycki, kowalczyk – Gnida 2, Milon, Sarna, Waksmański
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Gronik: Jucha 4, Gronski 4, Bafia 4, Zarycki 3, Kościelniak 4, Kowalczyk 3, Rychtarczyk 3.
   
  🔵Granit: Gogola 3, Sarna 3, Milon 3, Gnida 3, Kiernoziak 2, Waksmański 3, Gryglak 2, Matoniak 2.
   
  Kolejny świetny, emocjonujący mecz! Gronik zagrał chyba swój najlepszy mecz w tej edycji Ligi. Byli świetni w kontrataku, skuteczni w obronie. Bardzo dobre zawody rozegrali zwłaszcza Kościelniak i Groński. W bramce bardzo przytomnie reagował Jucha. To dało im 3 punkty i zwycięstwo nad także dobrze grającym Granitem. Oni z kolei po wybranej w zeszłym tygodniu bardzo chcieli zdobyć komplet punktów. Dzięki temu sam mecz był świetny, z mnóstwem sytuacji i ciekawych zagrań. Na końcu lepsi okazali się Gronkowianie i zachowują realne szanse na medale w Lidze Tatrzańskiej.
  Czytaj więcej
 • Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć!

  dodano dnia: 31 stycznia 2023 / 13:47
   
  ➡Reraks – Dunajec Ostrowsko 4:4
   
  Składy i oceny pomeczowe:
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  Gole: Kostrzewa 2, Babiarz, Szczygieł – Kamiński Ksawery, Kamiński Adr, Jurkowski
   
  Reraks: Książek 3, Nowobilski 4, Babiarz 3, Komperda 3, Szczygieł 4, Kostrzewa 4
   
  Dunajec: Gucwa 3, Kamiński Adr 3, Kamiński Ka 3, Kamiński Ksa 4, Kozioł 3, Ambroż 3, Jurkowski 3.
   
  Zdecydowanie tegoroczna Liga pod względem sportowym jest najlepsza. Mecze są bardzo atrakcyjne, wyrównane i świetnie się je ogląda. Nie inaczej było w meczu Reraksu Białka Tatrzańska i Dunajca Ostrowsko. Mecz bardzo wyrównany, mnóstwo emocji bo szanse mieli jedni i drudzy ( w jednej akcji Reraks aż dwukrotnie w ciągu kilku sekund obił słupek Dunajca), dość powiedzieć, że gol dający remis w tym meczu Dunajec zdobył kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania i to jeszcze z przedłużonego rzutu karnego! Remis sprawiedliwy i oddaje to co działo się na placu sportowym.
   
  Zawrat – Gronik 4:5
   
  Gole: Łukaszczyk 2, Kłossowski, Rzadkosz Ł – Bałos, Kowalczyk, Kościelniak, Rychtarczyk, Biafia
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Zawrat:Bużek 3, Rzadkosz D 3, Gutt 2, Rzadkosz Ł 3, Kłossowski 3, Floryn 2, Łukaszczyk 3
   
  Gronik: Jucha 4,Groński 3, Bafia 3, Rychtarczyk 4, Koscielniak 4, Zarycki 3, Kowalczyk 4, Bałos 3.
  Gronik na fali pierwszej wygranej w poprzedniej kolejce sprawił nie małą niespodziankę. Pokonał faworyzowany Zawrat. Trochę chyba przegrana Bukowian na własne życzenie. Mieli optyczną przewagę, prawie cały mecz prowadzili 1-2 bramkami i w końcówce dali sobie wydrzeć 3 punkty. Inna sprawa, że Gronik cały mecz bardzo groźnie kontratakował i właśnie jedna z takich kontr pod sam koniec meczu dało im zwycięstwo. A sam mecz szybki, grany bardzo fair i z dużą liczbą sytuacji bramkowych. Brawo dla zawodników.
   
  Harnaś – Skurboy 5:3
  Gole: Remiasz 4, Młynarski - Gasior, Polak T, Karpiel
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Harnaś: Kudła 4, Masłowski 3, Kuchta 3, Łukaszczyk 3, Młynarski 4, Kobylarczyk 3, Remiasz 5
   
  🔵Skurboy: Sikoń 3, Polak T 3, Czernik 2, Mrowca 3, Bryjak 2, Połak Ł 2, Karpiel 3, Gąsior 3,Łojas 3.
   
  Harnaś niezagrożony kroczy po wygraną w Lidze Tatrzańskiej. Mają już kilkanaście punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli, Tylko katastrofa odbierze im pierwsze miejsce. A na tą katastrofę się nie zanosi bo nawet grając przeciętnie – wygrywają. Tym razem pokonali Skurboy-a. Chłopaki z Białego Dunajce przespali pierwszą połowę bo wyszli bojaźliwie i ze sporym respektem do lidera. To się zemściło bo Harnaś nie marnuje przewagi wcześniej wypracowanej. Skurboy walczył, biegał, próbował ale nie udało się urwać choćby punktu.
   
  ➡Granit – Dzikie Kuny 2:2
   
  ⚽Gole: Gryglak 2, Kiernoziak, Gnida, Waksmański – Mrowca 2, Możdżeń, Łojas,
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Granit: Gogola 4, Sarna 3, Kiernoziak 3, Waksmański 4, Gryglak 3, Milon 4, Gnida 3, Szyszka 3, Sztuczka 3.
   
  🔵Dzikie Kuny: Kowalczyk 3, Jaróg 3. Laśnicki 3, Bocheńczak 2, Plewa 3, Bigos J3, Bigos W 3, Laskowski 4.
   
  Ale już kolejny w tej rundzie świetny mecz. Bardzo wyrównany z mnóstwem emocji! Zaczęło się od potężnej bomby Milona w samo okienko z przedłużonego rzutu karnego. Bramkarz Kun nawet nie drgnął. Bardzo szybka odpowiedź Dzikich Kun, potem drugi cios ( gole zdobyli bracia Bigos) i wydawało się , że młodzi gracze Kun odskoczą na kilkubramkową przewagę. Nic bardziej mylnego. Inicjatywę znów przejęli chłopaki z Czarnej Góry. I mieli sporo okazji ale nie wykorzystali ich, lub na drodze stawał im nieźle dysponowany Laskowski. I przyszła feralna 39 minuta. Na 15 sekund przed końcem meczu Kuny miały rzut wolny, ich lider Wojtek Bigos pośpieszył się, chciał zagrać bardzo szybko. Piłkę przejął Granit, popędzili ze wzorowym kontratakiem i zdobyli gola wyrównującego 5 sekund przed końcową syreną. Ale emocje!
  Czytaj więcej
 • Dekanalny turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza

  dodano dnia: 23 stycznia 2023 / 12:23
  Od listopada co weekend gościmy na naszej hali jakiś turniej/wydarzenie. Nie inaczej było ostatnio:
   
  Dekanalny Turniej Piłki Liturgicznej Służby Ołtarza
   
  W sobotę, 14 stycznia, na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białce Tatrzańskiej odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza „O Puchar Króluj Nam Chryste”. W rozgrywkach brały udział drużyny ministrantów i lektorów z 5 parafii naszego dekanatu: Białki Tatrzańskiej (gospodarze), Bukowiny Tatrzańskiej, Jurgowa, Gronia i Gronkowa. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: Ministrant, Lektor młodszy i Lektor starszy.
   
  W najmłodszej kategorii (ministrant) do rywalizacji o zwycięstwo i awans do następnego etapu rozgrywek przystąpiło 5 drużyn. Rozgrywki między drużynami odbywały się systemem każdy z każdym, a o zwycięstwie miała zdecydować liczba zdobytych punktów. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce między drużynami ostatecznie najlepszy okazał się zespół ministrantów z parafii w Gronkowie pod opieką ks. Pawła Mrugały. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ministrantów z parafii Groń-Leśnica.
   
  W starszej kategorii, Lektor młodszy, również rywalizowało 5 drużyn. Rozgrywki także odbywały się w systemie każdy z każdym. Jak przystało na starszą kategorię wiekową poziom gry jaki zaprezentowały drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników okazały się wyższe. Dzięki temu mecze w tej kategorii były niezwykle pasjonujące. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczyła drużyna Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii Groń-Leśnica, która zrewanżowała się „Gronkowianom” za porażkę w młodszej kategorii wiekowej.
   
  Wisienką na torcie były rozgrywki w najstarszej kategorii wiekowej – Lektor starszy. Tutaj do rywalizacji zgłosiły się tylko dwie drużyny – z Białki Tatrzańskiej i Jurgowa. Ale ten jeden mecz pomiędzy tymi drużynami, „finał finałów”, zdecydowanie okazał się najbardziej pasjonującym podczas całych rozgrywek. Po strzelonej w pierwszej połowie bramce, w meczu długo prowadziła drużyna z Jurgowa. Wydawał się, że kontroluje sytuację, jednak dzięki wielkiej determinacji gospodarzom z Białki w końcówce udało się strzelić wyrównującego gola na 1:1. O zwycięstwie zatem miały zdecydować rzuty karne. Konkurs rzutów karnych okazał się istną wojną nerwów i popisem bramkarskich umiejętności, zarówno bramkarza drużyny z Jurgowa, jak i z Białki. Ostatecznie, po dziesięciu seriach rzutów karnych, zwycięstwo 2:1 wywalczyła drużyna z Jurgowa i to ona awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.
   
  Turniej był dla nas wszystkich, a szczególnie dla ministrantów i lektorów, wspaniałym przeżyciem. Była to okazją do spotkania się, dobrej zabawy i posmakowania szczypty sportowej rywalizacji. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek. Pozostałym dziękujemy za udział w Turnieju i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
   
  mat.pras.organizator
  Czytaj więcej
 • Podhalańska Liga Futsalu zakończyła swe turnieje

  dodano dnia: 19 stycznia 2023 / 12:2
  Dzień po rywalizacji dzieci w Zawrat Cup, do rywalizacji stanmęli dorośli sympatycy piłki halowej.
  Turniej odbył się na naszej hali:
  Faworyci nie zawiedli w prawdopodobnie ostatnim z serii zimowych Turniejów PLF🏆⚽🦵
  Grająca w mocno odmienionym składzie, ale rozsądnie zarządzająca siłami, drużyna jwcleats skompletowała dublet 🏆🏆 w ilości wygranych turniejów, wyprzedzając Przełęcz Łopuszna🥈 i drużynę ZOMA-PROMO 🥉
  Indywidualne wyróżnienia powędrowały w ręce Szymona Chowańca (Przełęcz -MVP), Szymona Stolarczyka (ZOMA-PROMO - król strzelców) oraz Adriana Malika (jwcleats - najlepszy golkiper)
  Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólną piłkarską zabawę na hali w Białce i życzymy samych sukcesów na boiskach trawiastych👏 🔥
   
  mat.org.
  Czytaj więcej
 • Harnaś niepokonany!

  dodano dnia: 16 stycznia 2023 / 13:34

  Harnaś niepokonany po pierwszej rundzie Ligi Tatrzańskiej.

   

  Wyniki meczów:

  Gronik   – Dunajec Ostrowsko 4:2

  Składy i oceny pomeczowe:

  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

  Gole: Rychtarczyk 2, Bałos, samobójcza  – Zhuk, samobójcza

  Gronik: Jucha, 4, Groński 3, Kowalczyk 3, Bałos 4, Rychtarczyk 4, Szaflarski 3, Leśnicki 3.    

  Dunajec: Gucwa 3, Zhuk 3, Lutsenko 2, Kamiński K 3, Kamiński Ks 3, Kamiński A 2, Kozieł 3, Krupa 3, Jurkowski 2.

  Gronik z pierwszym zwycięstwem w Lidze Tatrzańskiej. Brawo!. Ale o pierwszą wygraną nie było łatwo. Gronkowianie zmierzyli się z sensacyjnym pogromcą Zawratu z poprzedniej kolejki i wydawało się, ze są na straconej pozycji. Jednak ich nieustępliwość, walka o każdą piłkę i skuteczna gra w obronie pozwoliła im na minimalną wygraną i zapisanie trzech punktów w tabeli.

  Dunajec z kolei to chyba najbardziej nieprzewidywalna ekipa w tej lidze. Potrafią wysoko przegrać  Harnasiem, następnie wygrać pewnie z wiceliderem a potem przegrać z ostatnia drużyną w tabeli. Ich forma wymaga stabilizacji.

   

  Dzikie Kuny – Reraks  2:3

  Gole: Leśnicki, Budz – Nowobilski, Szczygieł, Kostrzewa  

  Składy i oceny pomeczowe:

  Bigos W 3, Bocheńczak 3, Bigos J 2, Styrczula 2, Leśnicki 3, Kowalczyk 3, Budz 3, Plewa 3, Laskowski 3,

  Reraks: Budz J 3, Babiarz 3, Książek 3, Komperda 3, Nowobilski 4, Szcvzygieł 4, Kostrzewa 4.  

  Tegoroczna Liga, jest bardzo wyrównana. ( poza Harnasiem, który odstaje od reszty in plus) Drużyny z miejsc 2-8 są bardzo wyrównane i w każdym meczu nie sposób wskazać faworyta. Ale dzięki temu świetnie się  mecze ogląda bo są bardzo emocjonujące. Mecz pomiędzy Kunami i Reraksem także był bardzo atrakcyjny. Jedni i drudzy mieli swoje szanse i mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drużynie Dzikich Kun wyraźny spadek formy duetu Bigos Wojciech i Bocheńczak  Meteusz. Drużyna nie miała siły w ataku. Z kolei w Reraksie świetny mecz Szczygła i Nowobilskiego. I to ich ekipa zapisuje na koncie cenne 3 punkty.

   

  Zawrat  – Harnaś 5:7

  Gole: Grela, Gutt, Floryn, Łukaszczyk, samobój  - Młynarski 5, Kudła, Masłowski

  Składy i oceny pomeczowe:

  Zawrat: Bużek 2, Gutt 2, Floryn 2, Kuchta 2, Rzadkosz Ł 2, Grela 2, Papież 2, Łukaszczyk 2, Rzadkosz D 2.  

  Harnaś: Kobal 4, Kudła 4, Młynarski 5, Rabiański 4, Remiasz 4, Masłowski 5.   

  Ależ świetne spotkanie to było! W tym meczu Harnaś nie pozostawił złudzeń kto na półmetku Ligi jest najlepszy. Wyłączając minuty od 30 do 34. Te trzy minuty to szybko strzelone 2 bramki przez Zawrat i moment niepewności o wynik meczu. W pozostałe 37 minut ich gra była imponująca. Wybitna gra Masłowskiego, który był wszędzie, perfekcyjna skuteczność Młynarskiego ( 5 ! bramek), uważny w obronie Rabiański i walczący na całym boisku Remiasz z Kudłą- tak, w tym meczu Harnaś nie miał słabych punktów. W zasadzie jedynym pytaniem na tą chwilę jest to czy ktokolwiek jest w stanie „urwać” punkty liderowi. Zawrat z kolei w tym meczu od początku jakby pogodzony z porażką. Odnosiło się wrażenie, że zawodnicy więcej energii poświęcali na dyskusję z sędziami niż na grę w piłkę. Tylko moment zrywu w końcówce 2 połowy zdecydował, że porażka nie była z tych upokarzających.

  Granit – Skurboy 5:4

  Gole: Gryglak 2, Kiernoziak, Gnida, Waksmański – Mrowca 2, Możdżeń, Łojas,  

  Składy i oceny pomeczowe:

  Granit: Gogola 3, Sarna 3, Waksmański 4, Kiernoziak 3, Gryglak 4, Gnida 4, Szyszka 4, Sztuczka 3, Matoniak 3, Dzierżęga 3, Wojtanek 3, Rusnak 3.     

  Skurboy: Polak Ł 3, Łojas 3, Bryjak 2, Możdżeń 3, Pawlikowski 3, Mrowca 4, Gąsior 3.

  Granit pokazuje swoje możliwości. Odniósł 3 zwycięstwo z rzędu. I to z naprawdę solidną drużyną Skurboya. Pierwsza połowa nijaka, bez emocji, nawet senne. W tej części meczu zaliczkę zbudował sobie Skurboy prowadząc do przerwy 3:1.

  Za to druga połowa to prawdziwe meczysko. Granit zaczął walczyć na miarę swoich możliwości, na gola odpowiadano golem, mnóstwo było świetnych akcji, ciekawych zagrań i parad bramkarzy.  Koniec końców o jedną bramkę lepsi okazali się chłopaki z Czarnej Góry, dzięki temu mocno awansowali z tabeli.

  Czytaj więcej
 • Zawrat CUP edycja nr 1

  dodano dnia: 11 stycznia 2023 / 13:9
  W pierwszym turnieju piłkarskim Zawrat CUP wystartowało 28 drużyn w trzech rocznikach: 2016, 2015 i 2014. W sumie prawie 300 młodych adeptów piłki nożnej, siedmio-, ośmio- i dziewięciolatków, rozegrało około stu spotkań na trzech boiskach.
  T
  urniej odbywał się bez klasyfikacji końcowej - wszyscy byli zwycięzcami, każdy zawodnik do domu wrócił z medalem, a drużyna z pucharem. Najbardziej zaangażowani zawodnicy z każdego teamu dodatkowo otrzymali drobny upominek.
   
  Dziękujemy wszystkim zawodnikom za piękną rywalizację, trenerom za pomoc i przygotowanie młodych sportowców, a rodzicom i opiekunom za głośny i kulturalny doping.
   
  Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy Zawrat Bukowina Tatrzańska oraz firma Fun & Football z Rdzawki.
   
  Autor zdjęć: Adrian Gładecki
   
  mt. Organizator
  Czytaj więcej