• Gminna siatkówka

  dodano dnia: 24 lipca 2022 / 15:53

  Jeszcze w czasie trwania roku szkolnego uczniowie z terenu naszej Gminy ( a było ich sporo ponad 100) rywalizowali w zawodach chłopców i dziewcząt w bardzo popularną w naszym kraju - siatkówkę. 

  Turnieje toczyły się równolegle i dostarczyły dużo dobrej zabawy i wysiłku fizycznego młodym pasjonatom siatkówki. 

  U chłopców zwyciężyła szkoła uznawana przed zawodami za faworyta - SP Bukowina Tatrzańska. O drugie miejsce zaciekle walczyli do ostatniego momentu zawodnicy z Leśnicy Gronia i Białki Tatrzańskiej. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się gracze z Białki. Miejsce 4 to SP Jurgów, 5 - SP Czarna Góra nr 1, 6 - SP Brzegi. 

  Natomiast w kategorii dziewcząt rewelacyjny turniej rozegrały dziewczynki z Brzegów. Żadna z drużyn nie mogła ich pokonać i bezapelacyjnie wygrały Gminny turniej. Na miejscu drugim zameldowały się, spisując się równie dobrze dziewczyny z Jurgowa a podium zamykała ekipa z Leśnicy Gronia. Pozostałe lokaty to kolejno SP Białka Tatrzańska, SP Bukowina Tatrzańska, SP Czarna Góra nr 1. 

  Nagrody dla dzielnych graczy wręczał Wójt Andrzej Pietrzyk. 

  Czytaj więcej
 • Serdecznie zapraszamy!

  dodano dnia: 22 czerwca 2022 / 13:25
  Czytaj więcej
 • Nieczynna siłownia 16 czerwca 2022

  dodano dnia: 15 czerwca 2022 / 22:42

  Informujemy, że w świeto Bożego Ciała tj. 16 czerwca br. siłownia w GCRiS jest zamknięta. Zapraszamy w kolejne dni.

  Czytaj więcej
 • SP Bukowina najlepsza w piłkę nożną!

  dodano dnia: 6 czerwca 2022 / 14:20
  SP Bukowina Tatrzańska najlepsza w Gminnym turnieju piłki nożnej!‼️
   
  ⚽️W piłkarskim turnieju o puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska odnosząc komplet zwycięstw bezapelacyjnie zwyciężyła szkoła podstawowa z 🏆Bukowiny Tatrzańskiej.👏💪 Zawody te były jednym z elementów szkolnej rywalizacji sportowej. Sam turniej stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych pojedynków młodych piłkarzy.
  Do rywalizacji oprócz wymienionych zwycięzców stanęli jeszcze zawodnicy z SP Leśnica Groń – 🥈2 miejsce, SP Białka Tatrzańska – miejsce 3🥉.
  Pozostałe lokaty to odpowiednio SP Czarna Góra nr 2🏵, SP Czarna Góra nr 1🏵 oraz SP Rzepiska🏵.
   
  ➡️Zawodnikom medale i puchary wręczał Wójt Andrzej Pietrzyk.
  Dzielni sportowcy oprócz pucharów, medali i bonów na nagrody rzeczowe otrzymali poczęstunek – nagrody te zostały ufundowane przez Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.
   
  ➡️Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał z rąk Dyrektora Term Bukovina, Pana Stanisława Buńdy wejściówki na baseny. Warto nadmienić, że Termy od 10 lat wspierają nagrodami dla dzieci te piłkarskie zawody. 👍👏
   
  Czytaj więcej
 • Emocje na turnieju piłki ręcznej!

  dodano dnia: 18 maja 2022 / 13:43

  Kolejnym punktem rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży w Gminie Bukowina Tatrzańska był turniej piłki ręcznej chłopców oraz dziewcząt. Do rywalizacji stanęło ponad 100 dzieci. Miejscem rozgrywania imprezy była hala sportowa GCRiS Białka Tatrzańska.

  Turniej dziewcząt był bardzo wyrównany i do ostatniego meczu decydowało się kto w im zwycięży, ostatecznie 3 drużyny zgromadziły po tyle samo punktów i o poszczególnych miejscach decydowały rzucone bramki! Ostatecznie najlepsze w rywalizacji okazały się  dziewczyny z SP Leśnica przed SP Brzegi oraz SP Białka Tatrzańska. Miejsca 4 i 5 to odpowiednio SP Jurgów i SP Bukowina Tatrzańska.

  W turnieju chłopców natomiast bezkonkurencyjna okazał się szkoła z Bukowiny Tatrzańskiej odnosząc komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło SP Leśnica Groń a trzecie SP Białka Tatrzańska. Kolejne miejsca to SP Czarna Góra nr 2 oraz SP Jurgów.

  Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrano Julię Gąsienicę Groń (SP Leśnica Groń) oraz Patryka Burnosa.

  Nagrody, medale i puchary dla dzieci wręczał uczestnikom Wójt Gminy – Andrzej Pietrzyk oraz dyrektor SP Leśnica Groń – Radosław Fiedler.

  Sędziami zawodów byli Pan Kazimierz Dygoń oraz Mateusz Górz.

  Czytaj więcej
 • Siłownia GCRiS 3 maja zamknięta

  dodano dnia: 2 maja 2022 / 12:55

  ▶️3 maja (wtorek) siłownia GCRiS jest zamknięta. Zapraszamy w środę od 15:30.💪

  Czytaj więcej
 • Działo się!

  dodano dnia: 26 kwietnia 2022 / 12:37
  Czytaj więcej
 • Taneczny Tatry Cup w GCRiS

  dodano dnia: 23 kwietnia 2022 / 7:36

  Dzisiaj (23 kwietnia) i jutro (24 kwietnia) na naszej hali znów taneczne zmagania! Zapraszamy, zapowiada 💃🕺🤳 się pięknie! Dzisiaj i jutro tancerzey można podziwiać do 18.00.

  Czytaj więcej
 • 18sta Zimowa Spartakiada

  dodano dnia: 19 kwietnia 2022 / 13:58
  ▶️Jeszcze przed oficjalnym końcem sezonu zimowego w Gminie Bukowina Tatrzańska zorganizowano 18-stą Zimową Spartakiadę. Blisko pół tysiąca dzieci i młodzieży wzięło udział w tych sportowych zmaganiach. Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy rywalizowały w sportach zimowych tj. łyżwiarstwie, narciarstwie zjazdowym, snowboardzie oraz narciarstwie biegowym. ⛷🏂
  Ta wyjątkowa impreza sportowa to cykl zawodów w które angażuje się dużo osób, którym zależy na harmonijnym rozwoju młodego pokolenia. Dzieci rywalizując na stoku, na lodowisku, na trasach biegowych uczą się zdrowej rywalizacji, pokonywania własnych słabości oraz kształtują zdrowe nawyki sportowe.
  Ten wyjątkowy w naszej części Podhala cykl czterech imprez nie odbyłby się bez corocznego olbrzymiego zaangażowania nauczycieli wychowania fizycznego z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska, bez wsparcia finansowego i osobistego zaangażowania Wójta Gminy, organizacyjnego zaangażowania Gminnego Zespołu Oświatowego. Swoją olbrzymią cegiełkę to tej ważnej rzeczy dołożyli ON Kotelnica oraz właściciele wyciągu Białka Tatrzańska Kaniówka – za co bardzo im dziękują organizatorzy. 👏
   
  Uśmiechnięte twarze blisko 500 uczestników, którzy aktywnie spędzili czas, obdarowani nagrodami rzeczowymi, medalami, pucharami to najlepszy dowód, że warto tą sportową tradycję podtrzymywać. 👌
   
  Czytaj więcej
 • Spokojnych Świąt Wielkiejnocy!

  dodano dnia: 16 kwietnia 2022 / 22:20

  Odpoczynku od zgiełku codzienności. Spokoju i radości.
  Wszystkiego dobrego na czas Świąt Wielkanocnych.

  Czytaj więcej
 • Siłownia - okres świąteczny.  

  dodano dnia: 13 kwietnia 2022 / 12:39

  Informujemy, że siłownia w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w dniach 15.04 (piątek) oraz 16.04 (sobota) jest zamknięta. Zapraszamy już od wtorku 19 kwietnia.

  Czytaj więcej
 • Sport to zdrowie!

  dodano dnia: 6 kwietnia 2022 / 11:16
  👨‍🏫 6 kwietnia 1986 zaczęły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie ( nie mylić z olimpiadą, bo olimpiada to okres pomiędzy dwoma igrzyskami ) i dlatego właśnie 6 kwietnia każdego roku to Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju.
   
  Zachęcamy zatem do aktywności fizycznej, uprawiana sportu czy turystyki na naszych i nie tylko naszych obiektach. 🏂⛹️‍♀️🤺🤾‍♀️🏇
   
  Nasza siłownia działa bez zmian, od wtorku do soboty włącznie od 15:30 do 21:30. Zapraszamy! 🏋️‍♂️💪
  Czytaj więcej
 • Orlik w Jurgowie zaprasza!

  dodano dnia: 5 kwietnia 2022 / 11:45
  ➡️Już jakiś czas nasz Animator boiska w Jurgowie działa! 👌Zapraszamy do korzystania z jego doświadczenia oraz nadchodzącej wiosny i aktywności na świeżym powietrzu⚽️🏀🎾🏐. Numer do Pana Andrzeja: 609430191📞.
   
  Czytaj więcej
 • Harnaś mistrzem LT!

  dodano dnia: 26 marca 2022 / 21:39
  Ostatnia kolejka Ligi to mecz o mistrzostwo!
  W tej kolejce odbyły się spotkania decydujące o tym kto został Mistrzem rozgrywek halowych.
   
  Patronatem honorowym Ligę Tatrzańską objął Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska- Andrzej Pietrzyk. Wójt ufundował także nagrody dla uczestników.
   
  Sportowe zmagania odbywały się przez kilka miesięcy na obiektach Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu Białka Tatrzańska
   
  ➡️Dzikie Kuny – Granit Czarna Góra 3:4
   
  ⚽️Gole: Leśnicki 2, Bigos W – Milon, Kiernoziak K, Sztuczka, Kalata
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  🔵Kuny: Jaróg M 3, Jaróg D 3, Budz 3, Kowalczyk 3, Leśnicki 4, Bocheńczak 3, Plewa 3, Bigos J 3, Bigos W 4.
   
  🔵Granit: Gogola 3, Milon 4, Sarna 3, Kiernoziak K 3, Kiernoziak Sz 3, Rusnak 3, Szyszka 3, Sztuczka 3, Kalata 3.
  Bardzo ciekawe spotkanie. Czarna Góra wygrywając ten mecz dwoma golami przewagi mogła jeszcze rzutem na taśmę przesunąć się w tabeli z miejsca „czerwonej latarni” jedno miejsce wyżej. Wprawdzie wygrali ale strzelili o jedną bramkę za mało. Trzeba jednak podkreślić, że był to chyba najlepszy mecz Granitu w tej edycji rozgrywek. Miło się patrzyło na ich zaangażowanie, radość z gry i sportowe zacięcie. Ich rywale, Dzikie Kuny, z meczu na mecz zdobywają ważne doświadczenie i nie gra się z nimi łatwo. Mimo, że rywalizowały dwie ekipy z dolnej części tabeli mecz był atrakcyjny – świadczy to o wysokim poziomie Ligi Tatrzańskiej.
   
  ➡️Harnaś – Zawrat 8:1
   
  ⚽️Gole: Zuiev 4, Rabiański 2, Bałos 2 – Grela
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🔵Harnaś: Kudła 4, Wajsak 4, Bałos 5, Rabiański 4, Zuiev 5, Łukaszczyk 4, Mroszczak 3, Kurnyta 4
   
  🔵Zawrat: Bużek 3, Kuchta 3, Gutt 3, Kłosowski 3, Floryn 2, Stasik 2, Grela 3, Rzadkosz 3.
   
  Derby Gminy Bukowina Tatrzańska decydowały o tym kto odbierze puchar za pierwsze miejsce w Lidze Tatrzańskiej. Jednak mecz o mistrzostwo był emocjonujący tylko przez pierwsze 5 minut. Wtedy to Watra strzeliła pierwszego gola i z każdą kolejną minutą przejmowała inicjatywę na boisku. Po strzelonym pierwszym golu Watra poszła za ciosem i zdobyła kolejne bramki, skutecznie udowadniając, że tytuł mistrzowski należy się właśnie tej drużynie. Pierwsza połowa skończyła się przewagą 4 goli dla drużyny z Białki Tatrzańskiej. W drugiej połowie dołożyli kolejne cztery. Zawrat odpowiedział tylko jednym trafieniem. Ekipa z Bukowiny Tatrzańskiej walczyła, bardzo chciała ale jednak wyższe umiejętności piłkarskie były po stronie przeciwnika. Wygrała drużyna lepsza ale wielkie brawa należą się także Zawratowi bo w pokonanym polu pozostawił m.in. TS Patronów – najlepszą drużynę halową na Podhalu.
   
  🔷W Lidze Tatrzańskiej brały udział drużyny z całego Podhala a same rozrywki były na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym fakt, że brali w niej udział zawodnicy od 2 ligi polskiej do klasy B.
  W Lidze rywalizowało ponad setka sportowców, rozegrano kilkadziesiąt meczów, strzelono blisko 400 goli…
   
  🏆Najlepszym Bramkarzem Ligi wybrano Huberta Juchę z Patronów. Królem Strzelców (21 bramek) jak i najlepszym asystującym (22 asysty) został Tomasz Łątka, także z Patronów. Natomiast najlepszym graczem Ligi wybrano Łukasza Rzadkosza z Zawratu Bukowina Tatrzańska.
  Czytaj więcej
 • Przedostatnia kolejka.

  dodano dnia: 12 marca 2022 / 21:19

  W przedostatniej kolejce meczy kolejna porażka Patronów…

  Dzikie Kuny  – Zawrat 5:8

  Gole:  Leśnicki 3, Bigos W 2  – Rzadkosz 2, Gutt 2, Leniewicz, Grela, Floryn

  Składy i oceny pomeczowe:

  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

  Kuny: Jaróg M 3, Jaróg D 3, Kowalczyk 3, Leśnicki 4, Plewa 3, Bigos J 3, Bigos W 4, Duda 3

  Zawrat: Kuchta J 3, Grela 3, Kuchta W 3, Floryn 4, Leniewicz 4, Rzadkosz 4, Gutt 3.

  Zawrat walczy jeszcze o nawet pierwsze miejsce w LT więc nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów w tym spotkaniu. I widać to było w ich poczynaniach szczególnie w pierwszej połowie. Dużo niedokładności, zbyt pochopnych decyzji i sporo błędów indywidualnych. Kuny z kolei grały bardzo aktywnie, odpowiedzialnie i mądrze w obronie. Efektem było ich nieznaczne prowadzenie (4:3) po pierwszej części meczu. Zanosiło się na niespodziankę.  Druga połowa to jednak popis Zawratu. Ciężar gry na swoje barki wzięli Floryn i Rzadkosz, mądrze prowadzili grę drużyny z Bukowiny Tatrzańskiej i szybko zdobyli dwie bramki przewagi i już do końca spotkania kontrolowali co dzieje się na placu gry.

  TS Patroni – Dunajec Ostrowsko 2:7

  Gole: Antolak G, Antolak R – Kamiński 3, Czubernat 2, Wodziak 1, Krupa 1

  Składy i oceny pomeczowe:

  Patroni: Jucha 3, Byrnas  2, Pluta 2, Antolak G 2, Antolak R 2

  Dunajec: Gucwa 3, Krupa 4, Kozieł 3, Kamiński Ks 3, Kamiński K 4, Czubernat 4, Wodziak 3

   

  Na początku Ligi przegrana  Patronów w meczu z Ostrowskiem byłaby nie lada sensacją. Ale w ostatnim czasie Patroni mają wyraźny spadek formy ( to ich 3 porażka w krótkim czasie w LT), natomiast Dunajec gra coraz lepsze mecze. Świetnie w ich szeregach spisuje się Kamil i Ksawery Kamińśki, w ostatnich meczach dołączył do nich bardzo bramkostrzelny Czubernat. Dunajec w zasadzie bezdyskusyjnie bardzo pewnie pokonał utytułowanych rywali. Drużyna z Ostrowska gdyby prezentowała taką postawę od początku Ligi to na pewno byłaby jednym z faworytów do podium. Aktualnie nawet ta wygrana nie da im awansu na medalowe miejsce w rywalizacji ligowej.

   

  Łęgi – Harnaś 6:11

  Gole: Knurowski 2, Cerwas 2, Gnida , Pacyga – Rabiański 3, Łukaszczyk 3, Bałos 2, Kudła , Kurnyta, samobójcza

  Składy i oceny pomeczowe:

  Łęgi: Majerczak 2, Hełdak 2, Pacyga 2, Gnida 3, Słowik 2, Knurowski 3, Sołtys 3, Cerwas 3

  Harnaś: Kudła 3, Rabiański 4, Bałos 4, Łukaszczyk 3, Kurnyta 3, Zuiev 2.  

  Podobnie jak Zawrat, Harnaś nie mógł stracić punktów w tym meczu. I nie stracił.  Odniósł pewne zwycięstwo nad Łęgami.   Wprawdzie drużyna z Nowej Białej starała się, walczyła jak mogła ale na niewiele się to zdało. Drużyna z Białki Tatrzańskiej inkasuje 3 punkty.

  W ostatniej kolejce meczy,10 marca rozstrzygnie się kto zostanie Mistrzem LT. W decydującym starciu zmierzą się Harnaś i Zawrat. Początek meczy o 20.00.

  Czytaj więcej
 • Kolejki nr 11 i 12 Ligi Tatrzańskiej...

  dodano dnia: 28 lutego 2022 / 10:59

  „Małe” derby Zawrat i Granit oraz mecze Łęgi – Dunajec – te dwa spotkania obfitowały w wiele emocji i bardzo wysoki poziom piłkarski. Patroni planowo wygrywają mecz z beniaminkiem.

  Zawrat Bukowina Tatrzańska  – Granit Czarna Góra 5:2

  Gole:  Kłosowski, Kuchta W, Rzadkosz, Gutt, Grela G  – Milon, Kiernoziak

  Składy i oceny pomeczowe:

  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

  Zawrat: Kuchta J 3, Kłosowski 4, Grela G 3, Kuchta W 4, Leniewicz 3, Rzadkosz 4, Stasik Mi 3, Gutt 4.

  Granit: Gogola 3, Milon 3, Kiernoziak 3, Gryglak 3, Dzierżęga 3, Matoniak 3, Kalata 3, Szyszka P 3, Szyszka S 3, Rusnak 2, Sztuczka 2.

  Derby – czyli mecz „podwyższonego” ryzyka. I tak było. Zawodnicy nie odpuszczali sobie nawzajem ale grali fair. Była to twarda, męska gra. Granit do 25 minuty rozgrywał najlepszy mecz w tej edycji LT. Bardzo mądrze grali w obronie, umiejętnie atakowali. Gogola Piotr w bramce grał pewnie a Milon z Kiernoziakiem stwarzali zagrożenie dla bramki Zawratu. Ale wtedy ciężar gry na swoje braki w drużynie Zawratu wziął Łukasz Rzadkosz. Zaliczył kluczowe podanie przy bramce na 2:2 oraz za moment bo bardzo przytomnym rozegraniu rzutu wolnego wyprowadził ekipę z Bukowiny Tatrzańskiej na prowadzenie. Granit myśląc o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej musiał się odkryć i nadział się na dwa kontrataki. Zawrat dzięki tej wygranej nie stracił kontaktu punktowego z Harnasiem i Patronami.

   

  Łęgi Nowa Biała – Dunajec Ostrowsko 3:3

  Gole: Hełdak 2, Knurowski   – Kamiński Ks, Kamiński K

  Składy i oceny pomeczowe:

  Łęgi: Surma 4, Hełdak 4, Gnida 3, Sołtys 3, Knurowski 4, Cerwas 3, SŁowskik 3, Majerczak 3, Pacyga 3

  Dunajec: Gucwa 3, Kamiński K 3, Kamińśki Ks 4, Kamiński A 3, Kozieł 3, Krupa 4, Zontek 3, Wodziak 3

   

  Świetne widowisko! Sąsiedzi w tabeli grali tak aż miło było popatrzeć. Mecz bardzo szybki, z dużą liczbą okazji bramkowych. Do ostatnich sekund meczu ważyły się losy pojedynku. Ale remis idealnie oddaje to co działo się na boisku. Jedna i druga drużyna miała swoje okazje. W drużynie Dunajca bardzo dobrze zaprezentował się młody Ksawery Kamiński, strzelec dwóch bramek, duże wsparcie miał w osobie Jakube Krupy, który dwa razy idealnie obsłużył go podaniem, po którym zdobył gola. Z kolei w ekipie z Nowej Białej duet Hełdak – Knurowski był wszędzie. Walczyli w obronie jak i w ataku – bardzo dobre zawody w ich wykonaniu.

   

  TS Patroni – Dzikie Kuny 0:8

  Gole: Sidorczuk 3, Kasperczyk 3, Byrnas 2.

  Składy i oceny pomeczowe:

  Patroni: Jucha 4, Antolak D 3, Sidorczuk 4, Józefczak 4, Byrnas 3, Kasperczyk 3

  Dzikie Kuny: Jaróg 2, Budz 2, Leśnicki 2, Kowalczyk 2, JAróg D 3, Bocheńczak 2, Bigos J 3, Duda 3, Bigos W 3, Plewa 2.

   

  Bezdyskusyjne zwycięstwo Patronów. Beniaminek rozgrywek Ligi Tatrzańskiej nie okazał się wymagając przeciwnikiem dla aktualnego mistrza ligi. Patroni w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła byli lepsi. Co nie zmienia faktu, że Dziakie Kuny po zdobyciu niezbędnego doświadczenia mogą w kolejnych edycjach ligi być groźna dla każdego drużyną.   Patroni dzięki tej wygranej wrócili na fotel lidera, ale mają niewielką przewagę nad Harnasiem. . Fascynująco zapowiada się końcówka Ligi Tatrzańskiej.

   

  W tej kolejce odbył się bardzo ważny mecz decydujący o układzie w tabeli.

  Dzikie Kuny  – Harnaś Białka Tatrzańska 4:7

  Gole:  Bigos W, Jaróg D, Szlembarski, samobój  – Wajsak 3, Rabiański 3, Bałos

  Składy i oceny pomeczowe:

  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

  Kuny: Bigos W3, Bigos J 3, Duda 3, Jaróg M 3, Jaróg D 3, Szlembarski 3, Plewa 3

  Harnaś: Wajsak 4, Bałos 3, Kudła 3, Rabiański 4, Zuiev 3

  Beniaminek postawił twarde warunki aspirującemu do wygrania LT Harnasiowi. Ta młoda drużyna w kolejnych edycjach ligi, po okrzepnięciu naprawdę może namieszać w czołówce. Bracia Bigos, wspomagani kolegami, umieją stworzyć zagrożenie pod bramką każdej drużyny. Jeśli wyeliminują młodzieńcza fantazję w obronie i zbyt częste z tego tytułu łatwe straty piłek to takie mecze jak te z Harnasiem mogą się skończyć już nie porażką a walką o wygraną. Harnaś kolejny mecz wygrywa tak naprawdę doświadczeniem i obyciem boiskowym. Tacy zawodnicy jak Wajsak czy Rabiański wiedzą kiedy dać się „wyszumieć„ przeciwnikowi a kiedy zaskoczyć kontratakiem. To właśnie ci dwaj gracze zdobyli po hat tricku i walnie przyczynili się do utrzymania Harnasia w walce o zwycięstwo w tym meczu i w całej Lidze Tatrzańskiej.

  Granit Czarna Góra – Dunajec Ostrowsko 0:4

  Gole: Czubernat 2, Kamiński Ks, Krupa

  Składy i oceny pomeczowe:

  Granit: Gogola 2, Milon 2., Michalski 2, Sarna 2, Szyszka P 2, Szyszka S 2, Sztuczka 3, Kiernoziak 2, Gryglak 2, Kalata -

  Dunajec: Gucwa 3, Krupa 3, Kamiński Ks 4, Kamiński K 4, Kołodziejczyk 3, Waksmundzki 3, Czubernat 4, Kozieł 3

   

  Kolejny bardzo solidny mecz w wykonaniu Dunajca. I kolejny bardzo przeciętny mecz Granitu. Przed meczem zanosiło się na wyrównane spotkanie ale gracze z Ostrowska wygrali pewnie i zdecydowanie. Przy lepszej skuteczności wynik dla nich mógłby być okazalszy. Pierwszy raz w tej edycji ligi w ich składzie pojawił się Arkadiusz Czubernat i pokazał się z bardzo dobrej strony strzelając dwa gole i dokładając asystę. Dzielnie wspierał go młody Ksawery Kamiński, który świetnie rozgrywał piłkę w środku pola. Granit jako drużyna nadal bez ikry, bez waleczności. Bardzo ciężko im będzie wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli.

   

  TS Patroni – Zawrat Bukowina Tatrzańska 7:8

  Gole: Łątka 5, Antolak D – Grela M 3, Floryn 2, Kłosowski, Leniewicz, Gutt

  Składy i oceny pomeczowe:

  Patroni: Jucha 3, Antolak 1 (CZ), Sidorczuk 1 (CZ), Łątka 4, Skwarek 4

  Zawrat: Bużek 3, Kłosowski 3, Grela 3, Kuchta 3, Florn 4, Leniewicz 3, Stasik Mi 1 (CZ), Gutt 3, Rzadkosz 4

   

  Ależ mecz! Kolejne świetne widowisko w LT. Dużo bramek, dużo okazji, zmieniający się jak w kalejdoskopie obraz meczu i ta dramaturgia do samego końca spotkania!

  Jeśli Patroni wygraliby w tym meczu bardzo zbliżyliby się do kolejnego triumfu w całej edycji LT. Stało się odwrotnie. Przegrali z Zawratem i dwie kolejki przed końcem ligi aż 3 drużyny mają szanse na zwycięstwo w całej lidze.

  Pierwsza połowa była imponującym widowiskiem sportowym. Mecz bardzo szybki, dużo okazji z jednej i drugiej strony, gracze grali  bardzo fair ale też twardo. Do przerwy minimalna przewaga Patronów (4:3).

  Z każdą minutą drugiej połowy czuć było wzrastające napięcie. Patroni po ostatniej porażce z Harnasiem nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów a Zawrat groźnie atakował. I w 8 minucie drugiej połowy, w dosyć przypadkowym spięciu zawodnikom obu ekip puściły nerwy. Sędziowie nic innego nie mogli zrobić jak nałożyć kary indywidualne – dwie czerwone kartki. Biorąc pod uwagę to, ze Patroni nie mieli nikogo na zmianę to była kluczowa sytuacja meczu. Patroni grając w osłabieniu dzielnie bronili się do 16 minuty, wtedy to Zawrat zdobył szybkie dwa gole i przechylił szale zwycięstwa na swoją stronę. Indywidualnie świetnie zaprezentował się Tomasz Łątka  w Patronach praktycznie w pojedynkę utrzymując korzystny (do pewnego momentu) dla nich wynik (zdobył 5 bramek!) z kolei w ekipie z Bukowiny prym wiedli Łukasz Rzadkosz i Maciej Floryn.

  Czytaj więcej
 • Siatkarskie święto!

  dodano dnia: 25 lutego 2022 / 13:29

  W ostatni weekend ferii 26-27.02 zostanie rozegrany ogólnopolski turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych, gdzie weźmie udział aż 18 drużyn, które powalczą o zwycięstwo w kolejnej edycji święta siatkarskiego w Białce Tatrzańskiej.

  Tym razem drużyny będą walczyć aż dwa dni, gdzie w pierwszy dzień rozgrywek rozegrają mecze w grupach o awans do fazy play off w niedziele.  W dniu 27.02 zostaną rozegrane finały, które wyłonią zwycięzcę- dodaje organizator.

  Serdecznie zapraszamy już dzisiaj w imieniu organizatorów do kibicowania oraz wspierania drużyn w walce o wygraną. Emocji na pewno nie zabraknie.

  – Serdecznie dziękujemy partnerom, bez których ciężko by było zorganizować sportowe wydarzenie- wspomina Jacek Bałos oraz Patrycja Strama

  Sponsorzy: Kotelnica, Terma BANIA, Hotel BANIA, Firma remontowo- Budowlana Michał SOWA, KOZINIEC Czarna Góra, Medical Clinic PODHALE, Wypożyczalnia WALUŚ SKI, Mc DONALD, Schronisko Bukowina, BAŁOS|ART,  Elmont, BALVITEN, THORNEL.pl, Piekarnia Piotr Zarneck

  Patronat medialny: Tygodnik Podhalański, Podhale Region, sportowe Podhale, Podhale24.pl

  Partnerzy: Gmina Bukowina Tatrzańska, Czas na BIAŁKE, Gminne Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • Kolejka bez emocji

  dodano dnia: 16 lutego 2022 / 11:36

  Kolejka nr 10 już bez takich emocji jak poprzednia runda spotkań. Każdy z meczy kończył się wyraźną wygraną jednej z drużyn.

  Zawrat Bukowina Tatrzańska  – Dunajec Ostrowsko 9:2

  Gole:  Floryn 3, Leniewicz 2, Rzadkosz, Stasik Mi, Grela, Kłosowski  – Zontek 2

  Składy i oceny pomeczowe:

  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

  Zawrat: Kuchta 4, Kłosowski 3, Grela 1 (cz), Kuchta W 3, Floryn 4, Leniewicz 4, Rzadkosz 3, Stasik Mi 3, Gutt 2.

  Dunajec: Gucwa 2, Kamiński K 2, Kamiński Ksa 2, Kamińki A 2, Kozieł 2, Krupa 2, Zontek 3, Ziętara 2, Wodziak 2.

  Iskrzyło bardzo w tym meczu. Bardzo dużo spięć między graczami, niekoniecznie zawsze sportowych. Niepotrzebne dyskusje między graczami i sędziami – to nie wpłynęło dobrze na widowisko. Dunajec wzmocniony Ziętarą mógł realnie zagrozić Zawratowi w odniesieniu zwycięstwa. Ale ten zamiast rozgrywać, motywować kolegów, jak w poprzedniej kolejce meczy  – szukał fauli, prowokacji u graczy z Bukowiny. Efekt – Dunajec przegrał zdecydowanie i pogrzebał swoje szanse na brązowy medal Ligi Tatrzańskiej. W Zawracie błysnął Floryn strzelając hattricka, do tego jak zwykle bardzo solidni bracia Kuchta oraz Rzadkosz z Leniewiczem „napędzali” ataku Bukowian i to dało wysoką wygraną.

   

  Łęgi Nowa Biała – Dzikie Kuny 1:7

  Gole: Słowik   – Bocheńczak 2, Budz 2, Duda, Jaróg D, Bigos W

  Składy i oceny pomeczowe:

  Dzikie Kuny: Jaróg D 3, Jaróg M 3, Bocheńczak 4, Budz 4, Leśnicki 3, Duda 3, Plewa 3, Bigos J 3, Bigos W 3.   

  Łęgi: Sołtys 2, Knurowski 2, Gnida 2, Hełdak 2, Kuźnier 2, Cerwas 2, Słowik 3, Pacyga 2, Łojek 2, Majerczak 2, Kusper 2, Skwarek 2

  Wydawało się, że po zeszłotygodniowej wygranej z Granitem drużyna z Nowej Białej, będąc w dobrej formie,  znów zgarnie komplet punktów. Jednak ich gra odmieniła się o 180 stopni. Kompletnie zawiedli. Zaczęli ospale (Kuny szybko zdobyły 3 gole) i ta ich statyczna gra nie odmieniła się do końca meczu. Z kolei Dzikie Kuny grali jak natchnieni. Walczyli, pomagali sobie nawzajem, byli skuteczni w ataku i uważni w obronie. Ich lider Wojciech Bigos tym razem niewidoczny ale ciężar gry wzięli na swoje barki Bocheńczak z Budzem i zrobilito znakomicie, w sumie zdobyli 4 bramki i dołożyli dwie asysty.

   

  Granit Czarna Góra – Harnaś Białka Tatrzańska 3:10

  Gole: Gryglak, Kalata, Kiernoziak   – Zuiev 3, Rabiański 3, Bałos 2, Mroszczak 2

  Składy i oceny pomeczowe:

  Granit: Matoniak 2, Milon 2, Kiernoziak 2, Szyszka S 2, Szyszka P 2, Gryglak 2, Kalata 2, Rusnak 2, Sztuczka 2

  Harnaś: Kudła 4, Zuiev 3, Bałos 4, Rabiański 4, Mroszczak 4, Masłowski 4

   

  Dwa lata temu, podczas pierwszej edycji LT taki mecz to byłby szlagier. W tym roku przed meczem zastanawiano się tylko czy uda się Granitowi uniknąć dwucyfrowej przegranej? Nie udało się. Zawodnicy z Czarnej Góry zawodzą w tej edycji LT. Brakuje w tej drużynie ikry, ducha walki. Jeszcze dopóki wynik oscyluje wokół remisu to starają się, biegają, walczą. Ale wystarczy tak jak w meczu z Harnasiem, że przeciwnik zdobędzie szybko przewagę dwóch, trzech goli to wtedy tylko pozostaje kwestia jak dużą różnicą bramek przegrają.

  Harnaś zaś uskrzydlony zeszłotygodniową wygraną z Patronami po tym zwycięstwie wspiął się na fotel lidera Ligi Tatrzańskiej (ale Patroni mają jeden mecz rozegrany mniej). W meczu z Granitem, Harnaś i jego bardzo skuteczny kwartet Rabiański, Zuiev, Mroszczak i Bałos – pewnie zdobyli 3 punkty ani na moment nie zostawiając wątpliwości kto w tym meczu jest lepszy.  

  Czytaj więcej
 • Płatności online w GCRiS

  dodano dnia: 16 lutego 2022 / 11:33

  ⚠️Informujemy, że od lutego br. wstęp na siłownię czy wynajem obiektów może być również płatny online, kartą płatniczą.

  Czytaj więcej
 • Koniec hegemonii

  dodano dnia: 9 lutego 2022 / 21:54

  Stało się! Koniec hegemonii Patronów! Dokładnie 2 lata, jeden miesiąc i 14 dni – tyle była niepokonana w Lidze Tatrzańskiej chyba najbardziej utytułowana futsalowa drużyna w naszym regionie czyli TS Patroni.

  Dzikie Kuny  – Dunajec Ostrowsko 3:7

  Gole: Budz 2, Plewa   – Ziętara 3, Krupa 2, K.Kamiński, A. Kamiński

  Składy i oceny pomeczowe:

  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

  Dzikie Kuny: Bocheńczak 3, Budz 3, Kowalczyk 1, Lesnicki 2, Plewa 2, Jaróg 2, Bigos J 2, Bigos W 2, Ciągwa 2.

  Dunajec: Gucwa 3, Krupa 4, Kozieł 3, Kamiński Ka 3, Kamiński Ks 3, Kamiński A 4, Ziętara 4, Baran 3, Wodziak 3.

  To był mecz o tzw. 6 punktów. Bardzo istotny dla obu drużyn. Kuny wygrywając dawały sobie jeszcze nadzieje na miejsce na podium LT, podobnie jak Dunajec. Wygrała drużyna z Ostrowska i to oni mają jeszcze realne szanse na najniższe miejsce na podium. Warunek – punkty musi gdzieś stracić Zawrat. Trzeba zaznaczyć, że Dunajec wygrał bardzo pewnie. Prym w ich szeregach grał Robert Ziętara – zawodnik z bogatą przeszłością piłkarską. Poza świetną postawą na boisku dodatkowo znakomicie dyrygował zespołem z boku boiska, walnie przyczyniając się do bardzo dobrego meczu Dunajca. O Dzikich Kunach można powiedzieć, że byli cieniem drużyny z poprzednich kolejek, jakby przygaszeni, bez ambicji. Trzeba dodać, że w zasadzie na niewiele gracze z Ostrowska im pozwolili.

   

  Łęgi Nowa Biała – Granit 4:3

  Gole: Sołtys 2, Gnida, Pacyga   – Gryglak 2, Dzierżęga B

  Składy i oceny pomeczowe:

  Dzikie Kuny: Majerczak 3, Gnida 4, Hełdak 3, Sołtys 4, Knurowski 3, Pacyga 4, Łojek 3, Słowik 3, Cerwas 3,Bielański 3, Skwarek 3, Haręza 3.  

  Granit: Gogola 2, Milon 2, Kiernoziak 2, Gryglak 4, Dzierżęga 4, Szyszka P 3, Szyszka S 3, Rusnak 3.

  Kolejny ważny dla obu ekip mecz. Granit przy ewentualnym zwycięstwie odbiłby się od dna tabeli. Nie udało się. Tegoroczną edycję LT Granit nie będzie wspominał zbyt dobrze. Łęgi natomiast zachowały szanse na walkę o podium. Sam mecz mógł się podobać, obie ekipy postawiły na grę ofensywną, problem był z wykończeniem akcji. W Łęgach znakomite zawody rozegrał doświadczony Roman Sołtys, strzelił m.in. decydującą bramkę o wygranej. Wsparli go w ofensywie Gnida i Pacyga i dzięki temu inkasują 3 punkty. Swoje szanse mieli także gracze Czarnej Góry ale jak wspominaliśmy mieli problemy z wykończeniem akcji. Pocieszające jest dla nich zapewne to, że mają  w swoich szeregach kilku młodych zawodników – oni po zdobyciu niezbędnego doświadczenia będą stanowili o sile Granitu.

   

  TS Patroni – Harnaś Białka Tatrzańska 2:7

  Gole: Kasperczyk 2   – Bałos 2, Łukaszczyk 2, Masłowski, Ziuev , Rabiański,

  Składy i oceny pomeczowe:

  TS Patroni: Jucha 3, Sidorczuk 3, Skwarek 3, Łątka 2, Duda 2, Byrnas 2, Kasperczyk 3

  Harnaś: Kudła 4, Masłowski 5, Bałos 4, Ziuev 4, Łukaszczyk 4, Rabiański 4

   

  Tak jak wspominaliśmy Patroni byli niepokonani przez ponad dwa lata. Ba, przez ten okres nawet nie stracili punktu. Aż do czwartku 3 lutego br…

  Ich przegrana była druzgocąca. Nie mieli nic do powiedzenia w starciu z Harnasiem z Białki Tatrzańskiej. Ekipa Harnasia był szybszy, pewniejsza, dokładniejsza, silniejsza, sprawniejsza. Po prostu wyraźnie lepsza. Znakomity w bramce Kudła dołożył swoją „cegiełkę” do wygranej. Wśród zawodników z pola Harnaś nie miał słabego ogniwa – dość powiedzieć, że każdy ich gracz z pola zdobył w tym meczu bramkę!

  A bramka nr 4 zasługuje na szczególne wyróżnienie – piękne dogranie z rogu przez Bałosa i Rabiański z powietrza, z woleja nie daje szans Jusze.

  W tym meczu Patroni byli bezradni. Widać było brak szczególne ich lidera Dawida Antolaka. Bez niego mieli problemy ze składnym atakiem pozycyjnym. Kasperczyk robił co mógł ale jego dwa gole to za mało. Kompletnie niewidoczny lider strzelców – Łątka. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że był świetnie kryty przez „Harnasi”.

  Czytaj więcej