Sportowy grudzień 2020 r. na obiektach GCRiS

➡W grudniu na naszej 2020 r. na naszej hali bardzo dużo się działo. W każdy weekend grudniowy odbywały się turnieje piłkarskie. ⚽🥇🏆🥈🥉W sumie było ich cztery a organizatorami była Podhalańska Liga Futsalu
W ostatnim z turniejów zwyciężyła drużyna Polonia Club. Cieszy fakt, że na każde rozgrywki zgłaszało się dużo drużyn co oznacza, że lubimy ruch i sport! 🤼‍♀️⛹️🤸‍♂️

16 drużyn wzięło udział w kolejnym, zorganizowanym przez Podhalańską Ligę Futsalu Turniej Świątecznym. Miejscem zmagań była hala sportowa Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.

Pierwszy etap to – tradycyjnie - rywalizacja w czterech grupach, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do fazy pucharowej. Tam zmagania rozpoczęły się od ćwierćfinałów. Potem półfinały i wreszcie wielki finał.

Ostatecznie najlepszy okazał się zespół spoza regionu – Polona Klub, który co prawda – ze względu na korki na drodze - dotarł spóźniony na turniej, ale potem wygrywał już mecz za meczem. W finale pokonał 4:1 Huragan Waksmund. Na trzecim stopnia podium stanęła ekipa Zmarnowanych Talentów po wygranej 4:1 w „małym finale” z Casada Agency.

Tradycją turniejów PLF są nagrody indywidualne. Nie inaczej było i tym razem. MVP turnieju został uznany gracz zwycięskiej drużyny Patryk Nowak. Królem strzelców został David Sydorczuk ze Zmarnowanych Talentów, a najlepszym bramkarzem wybrano Vasyla Zhuka z Huraganu Waksmund.
Organizatorzy PLF w planach mają jeszcze dwa turnieje. Pytanie kiedy i czy w ogóle do nich dojdzie. Od 28 grudnia – wstępnie do 17 stycznia - wchodzą bowiem w życie kolejne obostrzenia covidowe, które zabraniają organizacji tego typu turniejów.