Szybkość i refleks - badminton!

Grand Prix Juniorów i młodzików w Białce Tatrzańskiej!

 

Przez cztery dni od 11 do 14 lutego 2 br. Białką Tatrzańską  zawładnęli badmintoniści. Wiele osób twierdzi, że to najszybsza dyscyplina sportowa na świecie.

Dzięki wysiłkom Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej udało się nawiązać współpracę z działaczami badmintona w Polsce i mimo trudnych czasów pandemii zorganizować turniej w którym wystartowało 320 uczestników, dzieci i młodzieży.

Chyba nie ma osoby, która choć raz w życiu nie podbijała paletką lotki, to w czasie zabawy na wakacjach lub na lekcji wychowania fizycznego. W wydaniu graczy trenujących tą dyscyplinę wygląda ona bardzo atrakcyjnie.

Ze względu na obostrzenia i wprowadzone limity dzienne uczestników, dyrektor sportowy turnieju, Mirosław Marek postanowił wydłużyć rozgrywki do czterech dni.

Na sam turniej przybyły dzieci i młodzież z całej Polski, nawet z tak odległych zakątków naszego kraju jak Gdynia czy Suwałki.

Na hali GCRiS pojawili się najlepsi w kraju w swoich kategoriach wiekowych. Dowiodły tego finałowe pojedynki we wszystkich kategoriach (miks, debel i singiel), które stały na bardzo wysokim poziomie- co podkreślali sędziowie i organizatorzy.

Szkoda, że mecze nie mogły być śledzone na żywo przez publiczność ale już niedługo jest szansa na kolejne turniejowe zmagania w tą dyscyplinę w Białce Tatrzańskiej,  więc nic jeszcze straconego.