Wieloletnia sportowa tradycja...

28 lat. Tyle lat temu miał miejsce pierwszy turniej o Puchar Prezesa Banku Tatrzańskiego w Białce Tatrzańskiej. Tradycyjnie organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej a głównym sponsorem  Tatrzański Bank Spółdzielczy, który jakiś czas temu ze względu na rozszerzenie terenu działania  został przemianowany na Karpatia Bank Spółdzielczy. W tym roku nagrody i puchary osobiście uczestnikom wręczał Prezes – Edward Tybor.

Sam turniej udał się znakomicie. Blisko 150 uczestników (chłopców i dziewczynek) rywalizowało w turnieju piłkarskim na hali GCRiS Białka Tatrzańska.

Młodzież szkolna bardzo spragniona rywalizacji ale i zwykłych spotkań z rówieśnikami z innych szkół walczyła o każdy gol, ale trzeba przyznać, że z poszanowaniem reguł sportowej walki. 

Jak na otwarciu turnieju wspomniał Dyrektor Szkoły z Białki p. Eugeniusz Madeja „ cieszy fakt, że wam młodym sportowcom chce się grać, bawić sportem(...)”

Celem turnieju jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego i to na pewno się udało, czego dowodem są uśmiechnięte twarze sportowców.

W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się szkoła z Leśnicy, tuż za nimi SP Brzegi a na 3 miejscu podium stanęły dziewczyny z Bukowiny Tatrzańskiej. W turnieju brały też udział szkoły z Białki Tatrzańskiej,. Jurgowa oraz Rzepisk.

Turniej chłopców to 8 drużyn i zacięta rywalizacja do ostatniego meczu. Finał wygrała drużyna z Bukowiny Tatrzańskiej a w nim rywalizowała ze szkołą z Czarnej Góry nr 1. Brązowe medale odebrali natomiast zawodnicy z Białki Tatrzańskiej. Kolejne miejsca to Jurgów, Leśnica, Brzegi, Czarna Góra nr 2 oraz Rzepiska.   

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa edycja, ale zanim to, za rok odbędzie się 29 edycja tego turnieju.