W oczekiwaniu na ostatnią rundę meczy...

Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

⚽Gole: Wórbel 3, Jandura 2, Zhuk, Wajsak, Duda – Bigos W

🟠Migrond: Zhuk 4, Zaika 3, Jandura 3, Duda 5, Wróbel 4, Bałos 3, Wajsak 3, Misiura 4.

🟠Dzikie Kuny: Budz 2, Bocheńczak 2, Leśnicki 2, Bednarczyk 2, Bigos W 3, Bigos J 2, Lipka 2, Szyszka 2, Styrczula 2.

Dopóki Dzikie Kuny mieli siły na bieganie i atakowanie już na połowie przeciwnika faworytów z Migrondu to mecz był bardzo wyrównany. Szkoda, że tych sił starczyło na raptem 10 minut. Po tym czasie widać było, że Migrond kontroluje mecz i tylko kwestia czasu aż udokumentują to bramkami. Ale w tych początkowych minutach Dzikie Kuny miały dwie dobre okazje bramkowe i gdyby je wykorzystali może byłaby szansa na punkty. Gdyby… Dla odmiany Migrond wykorzystał swój ładny kontratak i zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie. Druga zaczęła się od kolejnych dwóch goli Migronda. Jeszcze Bigos dał nadzieję strzelając gola na 3:1 ale za chwilę mocno do pracy wzięli się szczególnie Misiura, Duda i Wróbel i we trójkę bezlitośnie punktowali przeciwników. Podsumowując Kuny rozczarowały- wydawało się, że mogą się mocniej „postawić” liderowi Ligi.

▶FC Nowi – Smoki 3:8

⚽Gole: Gut 2, Hagowski – Wojtanek 3, Worwa 3, Pawlikowski

🟠FC Nowi: Gał 3, Gut 3, Palider 2, Bafia 2, Hagowski 3, Gał 2, Strogusz 2.

🟠Smoki: Łojas 3, Żółtek 3, Kantor 4, Pawlikowski 3, Możdżeń 3, Haręza 3, Stanczak 4, Worwa 4, Polak Ł 3, Wojtanek 4.

Spotkanie bez historii. Godnym zaznaczenia jest piękny gol Rafała Hagowskiego strzelony przez całe boisko – przelobował bramkarza. Drugim faktem godnym odnotowania jest wyraźny progres w grze FC Nowi. Zaczynają grać odpowiedzialnie w obronie a i w ataku mają Hagowskiego czy Guta, którzy potrafią zdobyć bramkę i zaskoczyć rywali. Smoki zagrali bez błysku ale skutecznie, co daje im dobre miejsce do walki o medale. Przed nimi ważny mecz z Granitem.

▶Harnaś – Granit 5:4

⚽Gole: Rabiański 2, Młynarski M, Młynarski Ł, Masłowski – Waksmański 3, Milon

🟠Harnaś: Kobal 3, Masłowski 3, Kuchta 3, Łukaszczyk 3, Lupa 3, Młynarski Ł 4, Młynarski M 3, Kudła 3, Rabiański 4, Remiasz 3, Kostrzewa 3.

🟠Granit: Gogola 3, Kiernoziak 2, Sarna 3, Milon 3, Waksmański 4, Gnida 3, Maryniarczyk 2, Rusnak 2, Gryglak 3.

Można mecz między tymi ekipami nazwać derbami Ligi Tatrzańskiej. W tych meczach zawsze „iskrzy”. Nie inaczej było tym razem. I znowu gorące głowy chłopaków z Czarnej Góry spowodowały, że przegrali. Ale po kolei. Mecz od początku prowadzony w szybkim tempie, w Granicie pierwsze skrzypce grali Milon i Waksmański, dzięki ich trafieniom prowadzili już 3:1! Za chwilę Remiasz nie strzelił jeszcze przedłużonego rzutu karnego i Harnaś był w opałach. Wtedy ( już kolejny taki mecz) najprzytomniej grał Andrzej Rabiański, mądrze dyrygował swoimi kolegami, dołożył do tego kilka świetnych zagrań i z 1:3 zrobiło się 4:3 dla Harnasia. Tego prowadzenia Czarna Góra już nie odzyskała tym samym straciła już punktowy kontakt z Migrondem i Harnasiem.

▶FC Kuwejt – Dunajec 4:0

⚽Gole: Chowaniec 2, Budz K , Franosz

🟠FC Kuwejt: Kuruc 4, Sobański 3, Łojas 3, Głód 3, Budz 4, Pacyga 3, Krzysztof 3, Franosz 4, Dziedzic 3, Walkosz 3, Chowaniec 4.

🟠Dunajec: Jucha 2, Szczygieł 2, Budz K 1, Budz M 1, Kamiński Ks 2, Kamiński Kamil 2, Kozieł 2.

Forma Dunajca to co mecz niewiadoma. Potrafią zagrać dobry mecz ale też kompletnie rozczarować. Z kolei Kuwejt z meczu na mecz się rozkręca. Zdobył w pojedynku z Dunajcem pierwsze punkty ale widząc ich zaangażowanie pewnie nie ostatnie.
Sam mecz przyniósł sporo emocji ale poziomem sportowym nie zachwycił. W bramce Kuwejtu dobre zawody zagrał Kuruc i zachował czyste konto. Obronił m.in. karnego wykonywanego przez Kamila Kamińśkiego. W Dunajcu trudno kogoś wyróżnić – wszyscy zagrali poniżej swoich możliwości.