• Boże Ciało - obiekty GCRiS nieczynne

  dodano dnia: 27 maja 2024 / 14:19

  Informujemy, że 30 czerwca nasze obiekty są nieczynne, zapraszamy w kolejne dni. 

  Czytaj więcej
 • Gminna Piłka Ręczna

  dodano dnia: 12 kwietnia 2024 / 11:35

  W dniach 8 i 10 kwietnia halą GCRiS zawładnęli piłkarze ręczni rozgrywając swoje turnieje w ramach Gminnych rozgrywek.  Do rywalizacji stanęli chłopcy i dziewczyny w kategoriach wiekowych klas 4-6 oraz 7-8.

  W sumie w zawodach wzięło udział ponad 200 dzieci ze szkół z Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej, Jurgowa, Brzegów, Leśnicy Gronia, Czarnej Góry nr 1 oraz Czarnej Góry nr 2.

  Blisko 60 meczy w obu turniejach, rzuconych ponad 100 bramek i mnóstwo sportowych emocji tak w skrócie można opisać dwa dni sportowych zmagań.

  W rozgrywkach młodszych drużyn chłopców najlepsza okazała się drużyna z Leśnicy Gronia przed Bukowiną Tatrzańska i Jurgowem. Na dalszych miejscach uplasowały się szkoły z Białki Tatrzańskiej, Czarnej Góry nr 1 i 2.

  Wśród dziewczynek najlepsze były reprezentantki Czarnej Góry nr 1, tuż za nimi Leśnica Groń i Bukowina Tatrzańska. Miejsca 4 i 5 to odpowiednio Białka Tatrzańska i Jurgów.

  Starsze roczniki tj. klasy 7-8 także stworzyli świetne widowiska okraszone wieloma ciekawymi momentami. W tych rozgrywkach klasyfikacje wyglądały następująco:

  Dziewczyny:

  1.Leśnica Groń, 2.Bukowina Tatrzańska 3.Czarna Góra nr 1 4. Białka Tatrzańska 5. Brzegi 6. Jurgów

  Chłopcy:

  1.Leśnica Groń, 2.Białka Tatrzańska 3.Czarna Góra nr 1 4. Bukowina Tatrzańska 5. Brzegi 6. Jurgów

   

  Nagrody, medale, dyplomy i puchary ufundowała Gmina Bukowina Tatrzańska a obsadę sędziowską zapewnił znany w środowisku piłki ręcznej Pan Kazimierz Dygoń.

  Czytaj więcej
 • Marszałek województwa rozdawał promesy

  dodano dnia: 3 kwietnia 2024 / 14:8

  Marszałek województwa, Wójtowie, Burmistrzowie, Strażacy, Przedstawiciele Kól Gospodyń, te oraz wiele innych zaangażowynych w pracę na rzecz samorządów osób gościliśmy wczoraj, na uroczystym rozdaniu środków finansowych na realizację zadań.

  Czytaj więcej
 • Zimowa spartakiada!

  dodano dnia: 17 marca 2024 / 15:41
  🏆XX Zimowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Gminy Bukowina Tatrzańska🏆
  W tym roku młodzież rywalizowała tylko w jednej kategorii – łyżwiarstwie szybkim⛸⛸ Nie udało się przeprowadzić konkursów w pozostałych dyscyplinach, które były dotychczas, ze względu na zbyt wczesne nadejście wiosny🪻
  W zawodach wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy. Dzieci i młodzież chętnie włączyły się do rywalizacji. Sport jest bardzo ważnym aspektem życia, dlatego niezmiernie się cieszymy, że było tak dużo zgłoszeń i uczestników.
  Organizatorem Spartakiady był Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzej Pietrzyk, który oprócz ufundowania nagród dla zwycięzców, osobiście je wręczył. Dzieci i młodzież nie licząc dyplomów i medali otrzymały nagrody rzeczowe i bon do sklepu sportowego.
  Miejmy nadzieję, że za rok Spartakiada odbędzie się we wszystkich proponowanych dyscyplinach.
  Czytaj więcej
 • Po raz trzeci z rzędu!

  dodano dnia: 8 marca 2024 / 14:0
  Harnaś Pany!‼️
  Po raz trzeci z rzędu Harnaś wygrywa Ligę Tatrzańską. W decydującym meczu pokonał Migrond 4:1.
  Zwycięskie drużyny oprócz pucharów i statuetek otrzymały nagrody o łącznej puli prawie 2,5 tyś złotych.
   
  Nagrody ufundował Wójt Gminy Bukowin Tatrzańska – Andrzej Pietrzyk, sołtys Białki Tatrzańskiej, Pan Władysław Piszczek i Kotelnica Białczańska.
  👏
  Organizatorzy wręczyli też indywidualne nagrody:
   
  🥅Najlepszy Bramkarz – Jakub Lipka ( Dzikie Kuny);
   
  ⚽Król Strzelców – Wojciech Bigos (Dzikie Kuny) – 33 gole;
   
  🏆Najskuteczniejszy zawodnik – Mirosław Jandura (Migrond) – 51 punktów (29 goli i 22 asysty);
   
  🥇Najlepszy zawodnik – Aleksiej Zaika (Migrond).
   
  Wyróżniający się gracze w swoich drużynach:
   
  🎖Daniel Gnida – Granit;
  🎖Mateusz Włodarczyk – Wierchy;
  🎖Andrzej Rabiański – Harnaś;
  🎖Daniel Bałos – Migrond;
  🎖Jakub Kozieł – Dunajec;
  🎖Maciej Czernik – Smoki;
  🎖Wojciech Bafia – FC Nowi;
  🎖Klimek Budz – FC Kuwejt;
  🎖Arek Leśnicki – Dzikie Kuny.
   
  Wyniki meczów
   
  ▶Granit– Dzikie Kuny 2:5
  Składy i oceny pomeczowe:
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Kiernoziak, Waksmański – Bigos W 4, Leśnicki
   
  🟠Granit: Gogola 3, Kiernoziak 3, Sarna 2, Milon 2, Waksmański 3, Gryglak 2, Dzierżęga 2, Maryniarczyk 2, Rusnak 2, Gnida 3, Matoniak 2.
   
  🟠Dzikie Kuny : Bigos J 3, Bigos W 4, Styrczula 3, Lipka 3, Bocheńczak 3, Leśnicki 4, Szyszka 3, Budz 3, Bednarczyk 3, Laskowski 3.
   
  Bigos show! Tak można nazwać to spotkanie. Wojtek Bigos strzelając cztery gole zapewnił sobie tytuł króla strzelców Ligi Tatrzańskiej i trzy punkty dla swojej drużyny. Sam mecz świetnie się oglądało. Obie ekipy postawiły na ofensywną grę i lepiej na tym wyszły Dzikie Kuny. Byli porostu skuteczniejsi. Pod koniec meczu widać też było mniejszą determinacje Granitu – zapewne spowodowana tym, że już przed meczem miejsca nr trzy nawet porażka ich nie pozbawiała.
   
  ▶Fc Kuwejt – FC Nowi 4:1
   
  ⚽Gole: Walkosz 2, Chowaniec, Sztokfisz - Hagowski
   
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 3, Sobański 3, Chowaniec 3, Dziedzic 3, Walkosz 4, Franosz 3, Głód 3, Łojas 3, Sztokfisz 4.
   
  🟠FC Nowi : Gał 2, Łojas 2, Ciężczak 2, Bafia 2, Gut 2, Palider 2, Hagowski 3, Strogusz 2, Gutt 2, Gał 2, Galica 2, Skwarek 2.
   
  Prestiżowy mecz dla obu ekip. Szczególnie FC Nowi chcieli się zrewanżować za porażkę z rundy pierwszej. Nie udało się im. Trzy punkty wędrują na konto FC Kuwejt. Duża w tym zasługa Dariusza Walkosza, który zagrał świetne spotkanie i dwukrotnie pokonał bramkarza Nowych. Tym samym Kuwejt awansował jeszcze o jedną pozycję w tabeli. Nowi nie mieli w tym meczu zbyt wielu argumentów w ataku – kilka rajdów Hagowskiego to za mało, żeby myśleć o zwycięstwie.
   
  ▶Wierchy – Smoki 9:3
   
  ⚽Gole: Włodarczyk 4, Jaróg 2, Trzoniec 2, Żółtek D – Polak Ł 2, Polak T
   
  🟠Wierchy: Trzoniec 4, Gał 3, Żółtek D 3, Żółtek A 3, Jaróg 4, Bocheński 3, Włodarczyk 4.
   
  🟠Smoki : Bryjak 2, Łojas 2, Polak T 3, Polak Ł 3, Czernik 3, Kantor 2, Staszel 2.
   
  Niespodzianka. Faworyta w tym meczu upatrywano w Smokach. A skończyło się gładkim zwycięstwem chłopaków z Lasku. Trio Włodarczyk- Trzoniec-Jaróg zapewniło wygraną Wierchom. Narzucili oni swój styl gry od początku meczu i szybko objęli prowadzenie 3:0 i potem z upływającym czasem tylko powiększali przewagę. Ligę Tatrzańska zakończyli więc bardzo dobrym meczem. Smoki z kolei na przeciwległym biegunie – zagrali słaby mecz i na pewno nie są z siebie zadowoleni.
   
  ▶Migrond – Harnaś 1:4
   
  ⚽Gole: Zhuk – Kudła 2, Remiasz, Kostrzewa
   
  🟠Migrond: Zhuk 3, Wróbel 2, Jandura 3, Lutsenko 2, Bałos 2, Wajsak 2, Potoniec 3, Kasperczyk 2, Zaika 3, Mońko 2.
   
  🟠Harnaś : Kobal 3, Kudła 4, Kuchta 3, Remiasz 4, Łukaszczyk 3, Kostrzewa 4, Młynarski 4, Rabiański 4, Lupa 4.
   
  Wielkie widowisko. Poziom sportowy tegorocznej Ligi Tatrzańskiej najwyższy w historii. I potwierdzeniem tego był ostatni mecz. Migrodnowi wystarczył remis do wygrania Ligi Tatrzańskiej. Harnaś musiał wygrać. Od początku walka była o każdy centymetr boiska, walka była bezpardonowa, męska ale bardzo fair. Gol na 0:1 to uderzenie z dystansu Kostrzewy, Rabiański zmienia delikatnie tor lotu piłki, za moment robi się 0:2 i widać konsternację w szeregach Migrondu. To nie tak miało wyglądać! Do końca połowy gole już nie padają a Watra gra jak transie. Wiadomo było,. że Migrond po przerwie ruszy do ataków. I tak, też było. Cztery razy obijali słupki Kobala, który bronił dobrze a w dodatku szczęście mu sprzyjało. A jego koledzy z pola groźnie kontratakowali. Jeszcze Zhuk trafia na 1:3 dając nadzieję, ale Harnaś kolejnym kontratakiem przypieczętowuje wygraną!
  Czytaj więcej
 • dodano dnia: 1 marca 2024 / 13:43
  W przedostatniej kolejce dużo się działo!
  Wyniki meczów
   
  ▶Migrond – Dzikie Kuny 8:3
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Zhuk 2, Jandura 2, Wajsak 2, Bałos, Mońko – Bigos W 2, Bednarczyk
   
  🟠Migrond: Zhuk 4, Lutsenko 3, Zaika 4, Jandura 4, Potoniec 3, Wajsak 4, Mońko 3, Bałos 3.
   
  🟠Dzikie Kuny : Bigos W 4, Bigos J 2, Styrczula 2, Szyszka 2, Lipka 3, Bocheńczak 2, Bednarczyk 3, Leśnicki 3.
   
  Ten mecz miał dwie całkowicie różne połowy. W pierwszej dominacja Dzikich Kun – grali idealnie w obronie, bardzo groźnie kontratakowali. Szybko wyszli na prowadzenie 2:0 po golach Bigos W i Bednarczyka ( z główki) i mieli 2 kolejne wyśmienite okazje. Dwubramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza część meczu. Druga połowa to całkowita odmiana spotkania. Widać było jak z każdą upływającą minutą ubywa sił Kunom. A z koeli Migrond zaczął dochodzić do głosu. W 5 minucie był już remis. Potem z każdą minutą przewagę powiększał Migrond, widać było, że są lepsi technicznie od rywali i byli pewni zwycięstwa. Mimo, że zanosiło się na niespodziankę, to jednak fawory dość pewnie zdobywa kolejne punkty.
   
  ▶Harnaś – Granit 6:2
   
  ⚽Gole: Remiasz 2, Kostrzewa 2, Rabiański 2 – Sarna P , Matoniak
   
  🟠Harnaś: Kobal 3, Łukaszczyk 4, Lupa 3, Remiasz 4, Masłowski 4, Kostrzewa 4, Rabiański 3.
   
  🟠Granit : Gogola 2, Sarna 2, Kiernoziak 2, Gnida 1, Milon 2, Waksmański D 2, Matoniak 2, Waksmański J 2.
   
  Z dużej chmury mały deszcz. Patrząc na historie pojedynków między tymi drużynami zanosiło się na świetny mecz. I ecz był świetny ale tylko w wykonaniu Harnasia. Całkowicie zdominowali Granit. Przeważali w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Byli lepsi technicznie, taktycznie… I nawet największa broń Czarnej Góry przeciwko lepszym zespołom – czyli ambicja niewiele tu dała. Gole granit zdobywał gdy mecz był już rozstrzygnięty.
   
  ▶FC Kuwejt – Dunajec 3:3
   
  ⚽Gole: Łojas K 2, Chowaniec – Budz 2, Walkosz
   
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 3, Sobański 2, Budz K 3, Chowaniec 3, Walkosz 2, Dziedzic 2, Franosz 2, Łojas 3, Głod 3, Sztokfisz 3.
   
  🟠Dunajec : Budz M3, Walkosz 3, Jucha 3, Kozioł 2, Jurkowski 3, Sral 2.
   
  Kuwejt może sobie pluć w brodę, że tylko zremisował. Przez pierwszą, słabą połowę w ich wykonaniu zdobywają tylko punkt. Sam mecz nie porywał publiczności. Sporo było w nim walki w środku boiska, strzałów niewiele… Obie drużyny miały ochotę na komplet punktów ale musiały się nimi podzielić.
   
  ▶FC Nowi – Smoki 5:3
   
  ⚽Gole: Gutt 2, Łojas, Gut, Bafia – Bryjak, Czernik, Kantor
   
  🟠FC Nowi: Gał 3, Łojas S 3, Ciężczak 3, Bafia 3, Gut 4, Palider 3, Pawlikowski 3, Strogusz 3, Gutt 4, Galica 3, Łojas S 3.
   
  🟠Smoki : Bryjak 3, Polak T 2, Łojas 2, Czernik 3, Polak Ł 2, Kantor 3.
   
  FC Nowi z drugim zwycięstwem! I to z faworyzowaną ekipą Smoków. Smoki pierwszą połowę zagrały dobrze. Skutecznie w ataku i prawie nie dopuszczali przeciwników do okazji bramkowych. Byli bardzo pewni swego i sądzili, że łatwo wygrają to spotkanie. Chyba trochę zlekceważyli przeciwników. I chyba to ich zgubiło. Nowi po zdobyciu pierwszego gola jakby odżyli. Zaczęli walczyć na całym boisku, o każdą piłkę. I to im się opłaciło. Miło było oglądać ich zaangażowanie. Mądrze bardzo bronili i groźnie kontratakowali. To dało im kolejne 3 punkty do tabeli!
   
  Czytaj więcej
 • Świetne widowiska!

  dodano dnia: 13 lutego 2024 / 14:1
  Czytaj więcej
 • Końcówka sezonu halowego...

  dodano dnia: 13 lutego 2024 / 13:56
  Zimę 2023-2024 kończymy mocnym akcentem🔥
  W mniejszym niż zazwyczaj gronie rozegraliśmy ostatni w tym sezonie Turniej PLF (idzie wiosna🙃)
  Nie stanęło to jednak na przeszkodzie aby 6 drużyn, walczących w systemie „każdy z każdym”, dało świetne widowisko. Emocje trwały dosłownie do ostatniej sekundy na zegarze.
  Zespół Friends złożony z zawodników z Ukrainy pokazał walkę do samego końca i mimo bycia nad przepaścią i szybkiej utraty 2 bramek, zachował zimną krew i rzutem na taśmę obronił🥇
  Podium uzupełnili Huragan Waksmund oraz Apetizer Senior👏
  Końcowa klasyfikacja:
  1.Friends 10 pkt. 🏆
  2, Huragan Waksmund 10 pkt. 🥈
  3, Apetizer Senior 9 pkt. 🥉
  4, Słoneczny Patrol Chochołowskie Termy 8 pkt.
  5, FC NOWI 6 pkt.
  6. Sparta Podhale 0 pkt.
  P.S Dziękujemy wszystkim uczestnikom i kibicom bez których kolejny sezon nie mógłby się odbyć👏 Do zobaczenia za parę miesięcy (albo wcześniej😊)⚽⚽⚽
   
  żródło: Podhalańska Liga Futsalu
  Czytaj więcej
 • Granit odpada z walki o tytuł...

  dodano dnia: 5 lutego 2024 / 14:30
  Granit odpadł z walki…
   
  Wyniki meczów
   
  ▶️Wierchy – FC Kuwejt 3:3
  Składy i oceny pomeczowe:
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽️Gole: Jaróg 2, Włodarczyk – Budz , Łojas, Chowaniec
   
  🟠Wierchy: Trzoniec 3, Gał 2, Żóltek 2, Nykaza 2, Jaróg 4, Żółtek A 3,Plewa 3, Włodarczyk 3.
   
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 3, Sobański 4, Pacyga 3, Walkosz 2, Dziedzic 3, Chowaniec 3, Franosz 2, Głód 2, Budz 3, Łojas 3, Sztokfisz 2.
   
  Świetny, wyrównany mecz z dużą ilością okazji bramkowych. FC Kuwejt wyraźnie z formą zwyżkuje, zdobywając kolejne punkty. Kuwejt prowadził już 2:0 i miał okazje do podwyższenia rezultatu ale jak mawia sportowe porzekadło „niewykorzystane okazję się mszczą”. I tak było tym razem. Na 1:2 pięknie w okienko bramki Kuruca trafił Jaróg, chwilę potem było już 2:2 po golu Włodarczyka. Potem obie ekipy zdobyły jeszcze po jednym golu i podzieliły się punktami.
   
  ▶️Dunajec – Smoki 3:12
   
  ⚽️Gole: Walkosz 2, Szczygieł – Polak T 3, Czernik 2, Sańczak 2, Kantor 2Żółtek, Worwa, Możdżeń
   
  🟠Dunajec: Jucha 2, Budz 2, Jurkowski 1, Walkosz 3, Kozieł 2, Szczygieł 3.
   
  🟠Smoki: Wojtanek 2, Polak T 4, Możdżeń 3, Czernik 3, Worwa 3, Kantor 3, Stańczak 4,Żółtek 3.
   
  Smoki zdobywają kolejne punkty powiększając przewagę nad drużynami z dolnej części tabeli. Dunajec nie był wymagającym przeciwnikiem w tym spotkaniu. Smoki z łatwością zdobywały gole i korzystny dla nich wynik ani przez moment nie był zagrożony.
   
  ▶️Dzikie Kuny – Harnaś 5:6
   
  ⚽️Gole: Budz 3, Bigos W 2 – Lupa 2, Kobal, Kostrzewa, Rabiański, Kudła
   
  🟠Dzikie Kuny: Bigos J 3, Styrczula 3, Bocheńczak 3, Lipka 3, Leśnicki 3, Bednarczyk 3, Bigos W 4, Szyszka 3, Budz 4. .
   
  🟠Harnaś : Kobal 2, Młynarski 2, Lupa 3, Łukaszczyk 3, Kudła 4, Kuchta 3, Kostrzewa 4, Rabiański 3.
   
  Kibice Harnasia do końca meczu drżeli o wynik swojej ekipy. Choć pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Harnasia ( było już 4:1 dla nich), to druga połowa to już dużo lepsza gra Dzikich Kun i było blisko niespodzianki. Bardzo dobry mecz w Kunach rozegrał Szymon Budz i to z jego strony groziło największe niebezpieczeństwo dla faworytów w Białki Tatrzańskiej. Jego skuteczne akcje wspierane prze resztę ekipy doprowadziły do remisu 4:4. Potem obie drużyny miały swoje świetne okazje ale ich nie wykorzystały. W pewnym momencie Harnaś odskoczył na dwa gole (4:6), po chwili sprytnym lobem popisał się Wojtek Bigos i Harnaś musiał wznieść się na swoje wyżyny żeby dowieźć 3 punkty do końca meczu. Udało im się i nadal są w walce o zwycięstwo w LT.
   
  ▶️Migrond – Granit 5:2
   
  ⚽️Gole: Bałos, Wajsak , Mońko, Kasperczyk - Sarna, Gryglak
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠Migrond: Zaika3, Lutsenko 2, Duda 3, Kasperczyk 3, Jandura 3, Potoniec 3, Bałos 4, Wajsak 3, Mońko3.
   
  🟠Gogola 3, Sarna 3, Kieroniazk 2, Milon 3, Waksmański 3, Gnida 2, Maryniarczyk 2, Matoniak 2, Gryglak 3,
   
  Mecz w którym iskry leciały. Twardy męski pojedynek obu ekip. Choć obiektywnie trzeba przyznać, że Migrond będąc zespołem o klasę lepszym technicznie, mógł wygrać pewniej, bez nerwów. Ale w wielu sytuacjach za dużo kombinowali chcąc wjechać z piłką do bramki Granitu. Ci z kolei pokazali to co umieją najlepiej, ambicję i nieustępliwość i to przez sporą część meczu dawało nadzieję na remis. Jednak remis byłby krzywdzący dla Migrondu bo piłkarsko byli po prostu lepsi i w końcówce meczu to udowodnili. Granit przegrywając ma już nikłe szanse na dogonienie w tabeli Harnasia i Migrond.
  Czytaj więcej
 • Piłkarska niedziela!

  dodano dnia: 30 stycznia 2024 / 14:1
  Zawrat Cup w kategorii Open - 28 stycznia 2024 r. 
  w dniu dzisiejszym wspólnie z Zawrat Bukowina Tatrzańska zorganizowaliśmy amatorski turniej piłkarski w którym wzięło udział 9 zespołów 😉
  spotkania były bardzo wyrównane i miłe dla oka 🤠
  1 miejsce -🥇 "Geniusze" - Szarotka Rokiciny Podhalańskie
  2 miejsce - 🥈 Zawrat
  3 miejsce - 🥉 Brutal Olcza
  4 miejsce - Feniks
  kolejne zespoły to:
  The Blues
  Ziomki
  Dream Team.
  ⚽️🥅
  wyłoniliśmy również najlepszą 5tke turnieju- każdy otrzymał statuetkę oraz Voucher na paintball / Offroad który jest do wykorzystania RDZ OFF KA - Paintball & Offroad 🔫🔫🔫
  drużyny zajmujące miejsca 1-4 otrzymały vouchery na Termy BUKOVINA za które serdecznie dziękujemy 😉
  Czytaj więcej
 • Koszykówka klas 4-6

  dodano dnia: 28 stycznia 2024 / 11:19

  Dwunastego stycznia na hali GCRiS Białka Tatrzańska dbył się kolejny turniej w ramach Gminnej Rywalizacji Sportowej.

  Tym razem był to turniej koszykówki chłopców i dziewczyn z klas 4-6. W zawodach wystartowało ponad setka uczestników. Grano równaocześnie na dwóch boiskach. 

  Rywalizację chłopców na pierwszym miejscu zakończyła drużyna z SP Jurgów a u dziewczyn najlepsza okazała się drużyna z Czarnej Góry nr 1. Obie te szkoły uzyskały dzięki temu prawo do reprezentowania Gminy Bukowina Tatrzańska na zawodach powiatowych. 

  Oprócz najlepszych drużyn w obu turniejach rywalizowały także szkoły z Białki i Bukowiny Tatrzańskiej, Czarnej Góry nr 2 oraz Leśnicy- Gronia. 

  Nagrody dla uczestników wręczał Wójt Gminy - Pan Andrzej Pietrzyk. 

  Czytaj więcej
 • Sensacja w LT!

  dodano dnia: 28 stycznia 2024 / 11:3
  Liga Tatrzańska w minuiny czwartek i piętek rozegrała swoje dwie kolejki, poniżej ralacja z ich przebiegu oraz aktualne tabele i statystyki.
  Sensacjaw dziesiątej kolejce!
  Wyniki meczów
  ▶Dzikie Kuny – Smoki 4:7
  Składy i oceny pomeczowe:
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
  ⚽Gole: Styrczula 2, Lipka 2 – Możdżeń 3, Wojtanek, Worwa, Polak T, Polak Ł
  🟠Dzikie Kuny: Styrczula 3, Bocheńczak 3, Leśnicki 2, Szyszka 2, Lipka 3, Bednarczyk 2,
  🟠Smoki: Polak Ł 3, Polak T 3, Czernik 3, Bryjak 2, Worwa 3, Kantor 3, Wojtanek 3, Żółtek M 3, Stańczak 3, Możdżeń 4.
  Bardzo ważny mecz w kontekście tabeli dla obu drużyn. Dzikie Kuny przegrywają i będzie im bardzo trudną już odrobić stratę punktową. Trzeba przyznać, że Kuny rozpoczęły mecz z animuszem, widać było, że wiedzą jaka jest stawka meczu. Ale „krótka” ławka rezerwowych spowodowała, ze widać było, że sił ubywa i z każdą minutą inicjatywa była większa po stronie Smoków. Smoki z koeli bardzo rozsądnie dali się wyszumieć przeciwnikom a potem przejęli kontrolę nad spotkaniem. Dobrze a ataku zaprezentował się Szymon Możdżeń zdobywając 3 gole. Dzięki wygranej Smoki nadal walczą o 3 miejsce.
  ▶Harnaś – FC Kuwejt 10:5
  ⚽Gole: Młynarski M 4, Remiasz 2, Rabiański 2, Lupa 2, Młynarski Ł – Dziedzic, Budz, Pacyga, Łojas, Sobański
  🟠Harnaś: Kobal 3, Kuchta 3, Remiasz 3, Młynarski M 4, Młynarski Ł 3, Rabiański 3, Lupa 3, Łukaszczyk 3.
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 2, Pacyga 3, Walkosz 2, Głod 3, Franosz 2, Łojas 3, Dziedzic 3, Budz 3, Krzysztof 3, Sobański 3.
  Widać zwyżkę formy FC Kuwejt. Po dwóch wygranych meczach, nabrali pewności siebie i nawet z liderem Ligi nie wyglądali jak chłopcy do bicia. Momentami grali jak równy z równym. Doświadczenie i techniczne lepsze wyszkolenie Harnasia było widoczne ale Kuwejt nie ma się czego wstydzić. Harnaś to ograna drużyna i taki mecz jak ten kontrolowali cały czas. Szanowali swoje siły, jak trzeba było to przyśpieszyli grę, były momenty że grę zwalniali... Skuteczny Marcin Młynarski ( 4 gole) dał im pewność w ataku i kolejne 3 punkty dopisują na swoim koncie.
  ▶Migrond – Dunajec 21:5
  ⚽Gole: Bałos 9, Wróbel 5, Jandura 4, Zaika 2, Wajsak -Budz 2, Kozieł 2, Jucha
  Składy i oceny pomeczowe:
  🟠Migrond: Zhuk 3, Wróbel 4, Wajsak 3, Jandura 4, Bałos 4, Zaika 4.
  🟠Dunajec: Jucha 2, Jurkowski 2, Budz Kacper 2, Kozieł 2, Sral 2.
  Aż trudno uwierzyć, że w tym meczu pierwsza połowa skończyła się wynikiem 5:4 dla Migrondu. Była to połowa bardzo wyrównana, mecz był szybki i rywalizowały dwie wyrównane ekipy. Wydawało się, że szykuje się niespodzianka i Migrond może stracić punkty… Ale to się tylko wydawało… Druga połowa to pogrom Dunajca. Bałos, Wróbel i Jandura w puch rozbili chłopaków z Ostrowska. O tej połowie na pewno chcą oni jak najszybciej zapomnieć!
  ▶Wierchy – FC Nowi 3:5
  ⚽Gole: Bocheński 2, Żółtek – Bafia, Gut, Gutt, Łojas, Migiel,
  Składy i oceny pomeczowe:
  🟠Wierchy: Trzoniec 2, Włodarczyk 2, Jaróg 1, Plewa 1, Żóltek 2, Buroń 2, Bocheński 3,
  🟠FC Nowi: Gał 3, Ciężczak 3, Bafia 3, Gut 4, Strogusz 3, Gutt 3, Łojas 3, Migiel 3, Galica 3, Gał 3.
  Zdecydowanym faworytem tego meczu były Wierchy. Byli wyżej w tabeli a w dodatku mierzyli się z beniaminkiem ligi i ekipą, która nie miała jeszcze zdobytego punktu. A jednak sensacja stała się faktem! FC Nowi zagrali bardzo dobre zawody. Ich siłą była gra drużynowa w ataku ( aż pięciu zawodników zdobyło gole) oraz w obronie ( w zasadzie oprócz indywidualnych akcji Wierchy nie stwarzały zagrożenia pod ich bramką). Mecz był bardzo emocjonujący i kibicie nie mogli się nudzić. Ale z całą pewnością można powiedzieć, że FC Nowi pierwsze punkty zdobyli jak najbardziej zasłużenie!
  12 kolejka - Zgodnie z planem
  Zgodnie z planem.
  Wyniki meczów
  ▶Harnaś – Smoki 5:1
  Składy i oceny pomeczowe:
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
  ⚽Gole: Masłowski 3, Kostrzewa, Kobal - Możdżeń
  🟠Harnaś: Kobal 4, Kuchta 3, Kudła 3, Kostrzewa 3, Masłowski 4, Lupa 3, Remiasz 3, Rabiański 3, Łukaszczyk 3.
  🟠Smoki: Polak Ł 2, Polak T 2, Czernik 2, Staszel 2, Żółtek 3, Wowa 2, Kantor 2, Możdżeń 3, Pawlikowski 3.
  Smoki marząc o walce o zwycięstwo w Lidze Tatrzańskiej musiały ten mecz wygrać. I spotkanie zaczęli z ogromnym animuszem. W pierwszych pięciu minutach mieli dwie wyborne okazje, które świetnie wybronił Kobal. Trio Pawlikowski- Żółtek – Możdżeń co rusz zagrażało bramce Harnasia. Ci z kolei mądrze się bronili i przetrwali przerwsze ataki Smoków. Potem gra się wyrównała i Harnaś zaczął groźnie kontratakować. Trzy takie ataki zakończyły się powodzeniem dając Harnasiom pewne prowadzenie po pierwszej połowie. To prowadzenie spokojnie utrzymali do końca meczu. Tym samym strata Smoków do lidera Ligi będzie bardzo trudna do odrobienia.
  ▶Granit – FC Kuwejt 5:2
  ⚽Gole: Gnida 3, Milon 2- Dziedzic , Sobański
  🟠Granit: Gogola 3, Kiernoziak 3, Gnida 4, Wojeński 2, Sztuczka 3, Maryniarczyk 3, Rusnak 3, Milon 4, Dzierżęga 3, Waksmański 3, Matoniak 3.
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 2, Pacyga 2, Walkosz 2, Chowaniec 2, Dziedzic 3, Sobański 3, Głód 2, Budz 2.
  Kuwejt to już nie ta sama drużyna co w pierwszej rundzie. Tam zbierała cięgi od każdego a teraz walczą z każdym i grają solidne zawody. Z granitem też mecz był wyrównany, momentami Granit musiał sporo się namęczyć, żeby bronić się przed atakami Kuwejtu. Szalę zwycięstwa w tym meczu przeważyły indywidualności w Czarnej Górze – Milon i Gnida, którzy, kilkoma skutecznymi strzałami zapewnili swojej drużynie kolejne trzy punkty.
  ▶Migrond – FC Nowi 3:0 walkower
  ▶Wierchy – Dunajec 3:1
  ⚽Gole: Włodarczyk, Żółte, Jaróg – Kozieł
  Składy i oceny pomeczowe:
  🟠Wierchy: Trzoniec 3, Włodarczyk 3, Żółtek 3, Plewa 3, Gał 3, Jaróg 3, Buroń 3.
  🟠Dunajec: Zagata 2, Budz 2, Jurkowski 1, Kozieł 2, Sarna 1, Bigos 1, Trebunia 2, Jucha 2.
  Mecz bardzo emocjonujący. Długo prowadziły Wierchy, między innymi po strzelonym przedłużonym rzucie karnym ( strzelał Włodarczyk). Ale końcówka meczu to duży napór Dunajca, Kozieł zdobył gola na 3:1 i ich ataki nie ustępowały ale nie mieli szczęścia. Mieli swoje okazje ale zwykle strzelali bardzo niecelnie. Wierchy zdobywając punkty oddaliły się od dolnej strefy tabeli.
  Czytaj więcej
 • Watra CUP!

  dodano dnia: 24 stycznia 2024 / 10:42
  Watra Cup 2024 – Trampkarze w akcji ❗❗❗
  ⚽W rywalizacji wystąpiło 8 drużyn – w kategorii trampkarzy ( 2009 i młodsi ) – od samego początku wysokie tempo gry oraz co przede wszystkim cieszy dużo gry piłką – wszystkie drużyny starały się budować grę od własnej bramki przez krótkie podania. Wysokie umiejętności technicznie zawodników.
  ⚽Rywalizacja toczyła się w grupie A i B a najlepszymi drużynami po tej fazie okazały się drużyny SK Nova Lubovnia , Gorc Ochotnica , Huragan Waksmund oraz Spisz Krempachy i te drużyny zagrały w finałowej części.
  Druga cześć to gra o miejsca 5-8 – tutaj rozegrały swój dwu mecz drużyny : Watry , Uranu , Przełeczu oraz Górali.
  Ciekawe pojedynki pomiędzy SK Nova Lubovnia oraz drużyny Gorca pokaz siły Huraganu w pierwszych spotkaniach.
  ⚽Półfinałowe spotkania rozstrzygały się w karnych. Oba spotkania nie dały rozstrzygnięcia – tutaj do wyłonienia potrzebne były karne. Ciekawa seria rzutów karnych pomiędzy drużyna Spiszu Krempachy oraz SK Novej Lubovni gdzie do rozstrzygnięcia karnych potrzebne było aż 7 serii.
  ⚽Mecz finałowy to zacięta walka dwóch najlepszych ekip tego turnieju – które trafiły tam zdecydowanie zasłużenie. Wymiana ciosów jednakże drużyna z Słowacji była konkretniejszą w działaniach i na 60 sekund przed końcem spotkania zdobyli zwycięską bramkę na wage wygrania turnieju pierwszej edycji Watra Cup.
  ⚽ Naszej drużynie zabrakło szczęścia ale taka jest piłka 👉 bardzo dobre momenty gry na hali dadzą efekt ✅ działamy i pracujemy dalej 🔜 My w was bardzo wierzymy 😍😍😍😍
  🤝Klasyfikacja końcowa turnieju :
  1. SK Nova Lubovnia
  2. Gorc Ochotnica
  3. Hurgan Waksmund
  4. Spisz Krempachy
  5. Przełęcz Łopuszna
  6. Uran Łukowica
  7. Watra Białka Tatrzańska
  8. Górale Nowy Targ
  👉Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz zostali wybrani MVP w każdym zespole. Dodatkowo organizatorzy wybrali najlepszego bramkarza oraz zawodnika turnieju.
  🤝Bardzo dziękujemy za udział w turnieju ❗❗❗
   
  /tekst: Watra Białka Tatrzańska/ 
  Czytaj więcej
 • Zawrat CUP edycja nr 2!

  dodano dnia: 23 stycznia 2024 / 12:36
  🏆🎖⚽️ ( materiały Zawrat Bukowina Tatrzańska):
  Druga edycja turnieju piłkarskiego "Zawrat Cup" w Białce Tatrzańskiej za nami 🙂
  Od rana do wieczora Skrzaty i Żaki rywalizowali na obiekcie Gminne Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej, w wydarzeniu wzięło udział 33 zespołów z czego jesteśmy bardzo zadowoleni ☺️😎
  Wspólnie z Zawrat Bukowina Tatrzańska udało się nam zorganizować świetną imprezę dla najmłodszych miłośników piłki nożnej 🙂
  ✅ Każdy zespół wrócił do domu z pamiątkowym pucharem, uczestnicy otrzymali medale, dodatkowo w każdej kategorii wyłoniliśmy zawodników którzy oprócz pamiątkowych statuetek otrzymali również Vouchery.
  Podziękowania również dla Pana Adrian Gładecki za świetne zdjęcia 🙂
  Czytaj więcej
 • Cztery czerwone kartki!

  dodano dnia: 19 stycznia 2024 / 13:43
  4 czerwone kartki!
  Wyniki meczów
  ▶Harnaś – FC Nowi 20:1
  Składy i oceny pomeczowe:
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Rabiański 6, Lupa 4, Młynarski M 4, Kuchta 2, Łukaszczyk 2, Kudła, Kostrzewa - Bafia
  🟠Harnaś: Kobal 3, Kostrzewa 4, Kuchta 4, Kudła 4, Rabiański 4, Lupa 4, Młynarski 4, Łukaszczyk 3.
  🟠FC Nowi: Gał 1, Ciężczak 1, Bafia 1, Pawlikowski 1, Strogusz 1, Gutt 1, Jarząbek 1, Łojas 1, Migiel 1.
   
  Wynik wystarczy za cały komentarz do meczu. Pogrom FC Nowi. Harnaś „na jednej nodze” zdobywa 3 punkty a jego zawodnicy prześcigali się w rekordach punktów do tabeli strzelców i asyst. Najwięcej Andrzej Rabiański 10 punktów ( 6 bramek i 4 asysty)!
   
  Wierchy – Granit 3:9
  ⚽Gole: Włodarczyk 2, Nykaza R – Gnida 4, Waksmański 2, Gryglak , Milon, Sarna
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠Wierchy: Boroń 2, Trzoniec 3, Żółtek 2, JAróg 2, Plewa 3, Włodarczyk 3, Bocheński 2, Nykaza 3.
  🟠Granit: Gogola 3, Sarna 3, Kieroniazk 3, Milon 3, Gryglak 3, Waksmański 3, Maryniarczyk 3, Gnida 4, Rusnak 3, Matoniak 3.
   
  Dziwny to był mecz. Pierwszą połowę piłkarsko zdominowały Wierchy. Lepiej grali piłką, próbowali ciekawych rozwiązań w ataku ale jakby zapominali o obronie. Efekt był taki, że to oni ładnie grali a gole strzelali gracze Granitu. Połowa skończyła się prowadzeniem chłopaków z Czarnej Góry 4:0.
  Przy takiej stracie bramkowej wiadomym było, że Wierchy, żeby myśleć o walce jeszcze w tym meczu o punkty musiały odważniej zaatakować. I tak się stało. Atakowali ale nadziewali się na kontrataki Granitu. Bardzo skuteczny w ataku był szczególnie Daniel Gnida ( 4 gole). W bramce Granitu dobre zawody znów zagrał Piotr Gogola i to przełożyło się na ważne dla nich 3 punkty.
   
  ▶Dzikie Kuny – Dunajec 4:1
  ⚽Gole: Bocheńczak 2, Bigos W, Leśnicki -Kozieł
   
  Składy i oceny pomeczowe:
  🟠Dzikie Kuny: Szyszka 3, Bigos J cz k, Styrczula 3, Bocheńczak 3, Bigos W 3, Budz cz k, Leśnicki 3, Lipka 3, Jaróg 2.
  🟠Dunajec: Gucwa 2, Krupa 2, Kozieł 3, Budz 2, Kamiński Ks, Sarna 2.
  T
  o właśnie w tym pojednynku sędziowie pokazali aż 4 czerwone kartki. Po dwie dla każdej drużyny. Szkoda, że za wysoce niesportowe zachowanie. Sam mecz był od początku nerwowy, szarpany z niewieloma okazjami bramkowymi. Sporo gry w środku boiska bo też stawka meczu wysoka dla obu ekip bo dzieliło ich w tabeli niewielka różnica. Po pierwszej połowie minimalnie prowadziły Kuny ( 2:1). Druga połowa już na wyższym sportowym poziomie ale końcówka i niepotrzebne złośliwe zagrania spowodowały właśnie reakcje arbitrów w postaci pokazania czerwonych kartek. Ważne 3 punkty zapisują na koncie Dzikie Kuny.
   
  ▶FC Kuwejt – Smoki 5:7
   
  ⚽Gole: Łojas 2, Walkosz, Budz 2 – Pawlikowski 2, Worwa 2, Żółtek 2, Możdżeń
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 3, Łojas 3, Sobański 3, Walkosz 3, Franosz 2, Dziedzic 3, Pacyga 2, Budz 3, Głód 3, Sztokfisz 2.
  🟠Smoki: Możdżeń 3, Czernik 3, Pawlikowski 4, Staszel 3, Bryja 3, Wojtanek 3, Stańczak 3, Worwa 3, Żółtek 3, Kantor 3.
   
  Zdecydowanie najciekawszy mecz kolejki. Faworytem były Smoki i dosyć szybko objęli prowadzenie, które trochę ich uspokoiło. A FC Kuwejt z kolejki na kolejkę gra lepiej. Chłopaki z Bukowiny odważnie atakowali, skuteczni było w odbiorze i odpowiadali golem na gola. Widać było większą piłkarską dojrzałość u Smoków ale FC Kuwejt nadrabiał ambicją. W drugiej połowie przy wyniki 5:3 dla Smoków Walkosz miał wyśmienitą sytuację po minięciu obrońcy nie trafił w bramkę z 8 metrów. Po tej niestrzelonej okazji kontratak w wykonaniu Smoków był skuteczny i to podcięło skrzydła Kuwejtom. Ale duże dla nich brawa za dobrą postawę w meczu z faworytem.
  Czytaj więcej
 • Wizyta siatkarek z sąsiedztwa!

  dodano dnia: 19 stycznia 2024 / 12:21

  W jeden z minionych weekendów mieliśmy przyjemość gości u nas najmłodsze siatkarki. Tym razem KPS Gorce Nowy Targ organizował u nas turniej. Kilka informacji od KPS:

  Młodziczki z awansem!
  Tym razem w roli gospodarza grały nasze dziewczęta w kategorii młodziczek.
  Zawody odbywały się na hali w Białce Tatrzańskiej.
  Naszymi przeciwnikami były drużyny z Gdowa i Bobowej. Po dwóch zwycięstwach, kolejno w stosunku 3:0 i 2:1 udało się wywalczyć awans do ligi wyższej.
  Na uwagę zasługuje odrobienie z 1 seta turnieju, gdzie dziewczęta podniosły się rzutem na taśmę wygrywając seta 26:24, w którym to przegrywały już 16:23.
  Z pewnością był to istotny element dzisiejszej sportowej układanki.
  Czytaj więcej
 • Ależ emocje!

  dodano dnia: 15 stycznia 2024 / 13:33
  Ostatnia kolejka pierwszej rundy LT!
  Ależ emocje!
  Wyniki meczów
   
  ▶Wierchy – Smoki 5:5
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Włodarczyk 2, Bocheński, Żółtek – Pawlikowski 2, Czernik, Kantor
   
  🟠Wierchy: Buroń 3, Trzoniec 3, Nykaza 3, Plewa 3, Bocheński 4, Włodarczyk 4, Jaróg 4, Żółtek 3.
   
  🟠Smoki: Czernik 3, Haręza 3, Polak T 3, Łojas 3, Polak Ł 3, Pawlikowski 4, Kantor 4, Wojtanek 3, Możdżeń 3.
   
  Cała ta ostatnia kolejka zapowiadała się pasjonująco. I już pierwszy jej mecz nie zawiódł. Było w nim wszystko – zmieniające się prowadzenie, nie strzelone karne, dużo walki, piękne gole… Remis najbardziej oddaje to co działo się na boisku. Zawody były bardzo emocjonujące, piłkarsko na wysokim poziomie. Na gola odpowiadano golem. Wierchy w pewnym momencie wyszły na prowadzenie i wydawało się, że zgarną 3 punkty a zaraz Smoki w 20 sekund zdobywają dwa gole. Wierchom udało się jeszcze doprowadzić do remisu i na kilkanaście sekund przed końcem popełniają 5 faul, który jest karany przedłużonym rzutem karnym. Do strzału podszedł Mateusz Pawlikowski ale jego uderzenie obronił bramkarz.
   
  ▶Dzikie Kuny – Granit 2:4
   
  ⚽Gole: Budz, samobójcza – Gryglak 2, Matoniak, Milon
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠Dzikie Kuny: Bigos W 3, Bigos J 2, Budz Sz 3, Bocheńczak 2, Lipka 3, Szyszka 2, Styrczula 3, Leśnicki 3.
   
  🟠Granit: Gogola 3, Sztuczka 2, Waksmański 3, Kiernoziak 2, Milon 4, Sarna 3, Maryniarczyk 2, Dzierżęga 3, Gryglak 4, Matoniak 3, Gnida 3, Wojeński 3, Waksmundzki 3.
   
  Kolejne arcyciekawe widowisko. Był to mecz sąsiadujących w tabeli zespołów, więc waga meczu wysoka. Granit od początku postawił na mądrą obronę. Bardzo skutecznie zneutralizowali grę groźnych w Kunach Bocheńczaka i Wojciecha Bigosa. I był to strzał w dziesiątkę. Bez tych dwój graczy Dzikie Kuny są sporo słabsze w ataku. A granit grając odpowiedzialnie w obronie mądrze bardzo kontratakował. I przyniosło to rezultat w postaci bardzo ważnych trzech punktów. Kuny miały jeszcze szanse w końcówce, W Bigos nie strzelił przedłużonego karnego. Z kolei Gnida w ten sam sposób mógł podwyższyć prowadzenie Czarnej Góry – też mu się nie udało.
   
  ▶FC Kuwejt – FC Nowi 6:1
   
  ⚽Gole: Walkosz 2, Łojas, Sztokfisz, Chowaniec, Budz - Palider
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 4, Pacyga 3, Walkosz 4, Chowaniec 3, Głód 3, Franosz 3, Łojas 3, Dziedzic 3, Budz 3, Sztokfisz 3, Sobański 3, Litera 3.
   
  🟠FC Nowi: Gał 2, Bafia 2, Palider 3, Galica 1, Strogusz 2, Gał M 1, Skrzypek 1, Łojas 1.
   
  W pojedynku beniaminków Ligi Tatrzańskiej lepsi Kuwejt, i to sporo lepsi. FC Nowi bez siły w ataku, ze słabą obroną. Mimo, że jeszcze cała runda przed nami FC Noi z taką postawa raczej nie zdobędą punktów. FC Kuwej dzięki drugiej wygranej ma w zasięgu punktowym kolejne ekipy i jest szansa, że będą się piąć w tabeli. Sam mecz bez historii. Całe spotkanie pod kontrolą FC Kuwejt, zagrali oni solidne spotkanie pewnie zdobywając trzy punkty.
   
  ▶Migrond – Harnaś 4:4
   
  ⚽Gole: Wajsak 2, Duda, Potoniec – Kuchta, Młynarski Ł, Młynarski M, Remiasz
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠Migrond: Zhuk 3, Lutenko 3, Wróbel 4, Potoniec 3, Zaika 3, Jandura 3, Bałos 3, Wajsak 4, Duda 4, Kasperczyk 3.
   
  🟠Watra: Kobal 3, Kuchta 3, Kostrzewa 3, Młynarski Ł 4, Młynarski M 3, Masłowski 3, Kudła 3, Remiasz 4, Łukaszczyk 3, Lupa 4, Rabiański 3.
   
  Wisieńka na torcie. Mnóstwo kibiców na trybunach. Na boisku zawodnicy z klubów 3, 4 i piątoligowych. To musiał być hit. I był! Na pewno jedno z lepszych spotkań w historii Ligi Tatrzańskiej. Mecz bardzo szybki, grany bardzo fair. Zawodnicy szanowali swoje zdrowie i zajęli się grą w piłkę. Emocje buzowały. Migrond optycznie prowadził grę, lepiej wyszkoleni technicznie zawodnicy ja Duda, Wajsak, Potoniec prowadzili długo grę aby zmusić Harnasi do błędu. Przez sporą cześć meczu tych błędów Harnaś nie popełniał. Ale na gole takie jak Wajsaka z 26 minuty, gdy po koronkowej akcji strzelił z „krzyżyka” to nawet bardzo dobra obrona Białczan nie pomogła. W pewnym momencie Migrond prowadził już 4:2 i chyba sami zawodnicy pomyśleli, że już wygrali. Ale, że gra się do końca i to udowodnili po raz kolejny chłopaki z Białki Tatrzańskiej. W końcówce dwa przytomne dogrania Lupy do kolegów dały remis Harnasiowi. Te dwie drużyny w tabeli wyraźnie już odskoczyły reszcie stawki.
  Czytaj więcej
 • W oczekiwaniu na ostatnią rundę meczy...

  dodano dnia: 8 stycznia 2024 / 14:23
   
  W oczekiwaniu na ostatnią rundę.
   
  Wyniki meczów:
   
  ▶Migrond – Dzikie Kuny 8:3
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Wórbel 3, Jandura 2, Zhuk, Wajsak, Duda – Bigos W
   
  🟠Migrond: Zhuk 4, Zaika 3, Jandura 3, Duda 5, Wróbel 4, Bałos 3, Wajsak 3, Misiura 4.
   
  🟠Dzikie Kuny: Budz 2, Bocheńczak 2, Leśnicki 2, Bednarczyk 2, Bigos W 3, Bigos J 2, Lipka 2, Szyszka 2, Styrczula 2.
   
  Dopóki Dzikie Kuny mieli siły na bieganie i atakowanie już na połowie przeciwnika faworytów z Migrondu to mecz był bardzo wyrównany. Szkoda, że tych sił starczyło na raptem 10 minut. Po tym czasie widać było, że Migrond kontroluje mecz i tylko kwestia czasu aż udokumentują to bramkami. Ale w tych początkowych minutach Dzikie Kuny miały dwie dobre okazje bramkowe i gdyby je wykorzystali może byłaby szansa na punkty. Gdyby… Dla odmiany Migrond wykorzystał swój ładny kontratak i zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie. Druga zaczęła się od kolejnych dwóch goli Migronda. Jeszcze Bigos dał nadzieję strzelając gola na 3:1 ale za chwilę mocno do pracy wzięli się szczególnie Misiura, Duda i Wróbel i we trójkę bezlitośnie punktowali przeciwników. Podsumowując Kuny rozczarowały- wydawało się, że mogą się mocniej „postawić” liderowi Ligi.
   
  ▶FC Nowi – Smoki 3:8
   
  ⚽Gole: Gut 2, Hagowski – Wojtanek 3, Worwa 3, Pawlikowski
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠FC Nowi: Gał 3, Gut 3, Palider 2, Bafia 2, Hagowski 3, Gał 2, Strogusz 2.
   
  🟠Smoki: Łojas 3, Żółtek 3, Kantor 4, Pawlikowski 3, Możdżeń 3, Haręza 3, Stanczak 4, Worwa 4, Polak Ł 3, Wojtanek 4.
   
  Spotkanie bez historii. Godnym zaznaczenia jest piękny gol Rafała Hagowskiego strzelony przez całe boisko – przelobował bramkarza. Drugim faktem godnym odnotowania jest wyraźny progres w grze FC Nowi. Zaczynają grać odpowiedzialnie w obronie a i w ataku mają Hagowskiego czy Guta, którzy potrafią zdobyć bramkę i zaskoczyć rywali. Smoki zagrali bez błysku ale skutecznie, co daje im dobre miejsce do walki o medale. Przed nimi ważny mecz z Granitem.
   
   
  ▶Harnaś – Granit 5:4
   
  ⚽Gole: Rabiański 2, Młynarski M, Młynarski Ł, Masłowski – Waksmański 3, Milon
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠Harnaś: Kobal 3, Masłowski 3, Kuchta 3, Łukaszczyk 3, Lupa 3, Młynarski Ł 4, Młynarski M 3, Kudła 3, Rabiański 4, Remiasz 3, Kostrzewa 3.
   
  🟠Granit: Gogola 3, Kiernoziak 2, Sarna 3, Milon 3, Waksmański 4, Gnida 3, Maryniarczyk 2, Rusnak 2, Gryglak 3.
   
  Można mecz między tymi ekipami nazwać derbami Ligi Tatrzańskiej. W tych meczach zawsze „iskrzy”. Nie inaczej było tym razem. I znowu gorące głowy chłopaków z Czarnej Góry spowodowały, że przegrali. Ale po kolei. Mecz od początku prowadzony w szybkim tempie, w Granicie pierwsze skrzypce grali Milon i Waksmański, dzięki ich trafieniom prowadzili już 3:1! Za chwilę Remiasz nie strzelił jeszcze przedłużonego rzutu karnego i Harnaś był w opałach. Wtedy ( już kolejny taki mecz) najprzytomniej grał Andrzej Rabiański, mądrze dyrygował swoimi kolegami, dołożył do tego kilka świetnych zagrań i z 1:3 zrobiło się 4:3 dla Harnasia. Tego prowadzenia Czarna Góra już nie odzyskała tym samym straciła już punktowy kontakt z Migrondem i Harnasiem.
   
   
  ▶FC Kuwejt – Dunajec 4:0
   
  ⚽Gole: Chowaniec 2, Budz K , Franosz
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 4, Sobański 3, Łojas 3, Głód 3, Budz 4, Pacyga 3, Krzysztof 3, Franosz 4, Dziedzic 3, Walkosz 3, Chowaniec 4.
   
  🟠Dunajec: Jucha 2, Szczygieł 2, Budz K 1, Budz M 1, Kamiński Ks 2, Kamiński Kamil 2, Kozieł 2.
   
  Forma Dunajca to co mecz niewiadoma. Potrafią zagrać dobry mecz ale też kompletnie rozczarować. Z kolei Kuwejt z meczu na mecz się rozkręca. Zdobył w pojedynku z Dunajcem pierwsze punkty ale widząc ich zaangażowanie pewnie nie ostatnie.
  Sam mecz przyniósł sporo emocji ale poziomem sportowym nie zachwycił. W bramce Kuwejtu dobre zawody zagrał Kuruc i zachował czyste konto. Obronił m.in. karnego wykonywanego przez Kamila Kamińśkiego. W Dunajcu trudno kogoś wyróżnić – wszyscy zagrali poniżej swoich możliwości.
   
   
  Czytaj więcej
 • Zmiana lidera

  dodano dnia: 2 stycznia 2024 / 14:6
  W okresie świąteczno-noworocznym LT rozegrała znów dwie kolejki spotkań. Sporo meczów było bardzo emocjonujących:
   
  Wyniki meczów, kolejka nr 6:
   
  ▶Wierchy – Harnaś 3:5
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Jaróg 2, Włodarczyk – Kuchta 2, Masłowski, Młynarski Ł, Młynarski M
   
  🟠Wierchy: Trzoniec 3, Nykaza R 3, Żółtek 3, Plewa 3, Bocheński 3, Nykaza J 4, Gał 3, Jaróg 4, Włodarczyk 4.
   
  🟠Harnaś: Kobal 3, Młynarski M 4, Młynarski Ł 4, Rabiański A 3, Lupa 3, Masłowski 4, Łukaszczyk 3, Kuchta 4, Remiasz 3, Kostrzewa 3.
   
  Mimo przegranej Wierchy rozegrały świetny mecz. Szczególnie pierwsza połowa w ich wykonaniu była rewelacyjna. Grali bardzo rozsądnie w obronie, skutecznie atakując. Harnaś mając lepszych technicznie graczy nie mógł sobie poradzić i z każdą minutą ich poczynania były bardziej nerwowe. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał aż do 30 minuty. Wtedy bracia Młynarscy wespół z Rafałem Kuchtą przeprowadzili 3 ładne akcje wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie , którego nie oddali już do końca. W ekipie Wierchów dobre zawody zagrali Dawid Jaróg i Mateusz Włodarczyk i to oni napędzali ataki tej drużyny. Obiektywnie patrząc Wierchy w tym meczu zasłużyły na punkt ale Harnaś to bardzo doświadczona drużyna. Nawet grając przeciętnie wiedzą, jak takie mecze wygrywać.
   
  ▶Fc Nowi – Dzikie Kuny 1:9
   
  ⚽Gole: Strought – Bigos W 6, Bocheńczak, Budz Sz, Kowalczyk
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠FC Nowi: Gał 2, Ciężczak 2, Bafia 2, Gut, 2, Palider 2, Pawlikowski 2, Dziubas 2, Strought 3, Gutt 2, Galica 2.
   
  🟠Dzikie Kuny: Kowalczyk 3, Budz Sz 3, Bocheńczak 4, Bednarczyk 3, Bigos W 5, Bigos J 3, Sikora 3, Styrczula 3, Jurgowian 3, Budz J 3.
   
  Dzikie Kuny chcąc walczyć jeszcze o medale muszą zdobywać punkty z niżej notowanymi ekipami. W meczu z FC Nowi się im udało to dosyć łatwo. Z dobrej strony pokazał się Wojciech Bigos zdobywając 6 goli, ale obiektywnie patrząc FC Nowi nie postawiło im wysoko poprzeczki. Nowi z kolei nadal bez zdobyczy punktowej…
   
   
  ▶Migrond – FC Kuwejt 13:0
   
  ⚽Gole: Jandura 4, Kasperczyk 3, Zaika 2, Misiura, Bałos, Wróbel, Lutsenko
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠Migrond: Zhuk 3, Wróbel 4, Bałos 3, Zaika 4, Misiura 4, Lutsenko 3, Jandura 4, Kasperczyk 4, Wajsak 3.
   
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 2, Pacyga 1, Walkosz 1, Chowaniec 1, Głód 1, Franosz 2, Łojas 1, Dziedzic 1, Budz K 1, Litera 1, Sztokfisz 1, Sobański 1.
   
  Kolejna sromotna porażka FC Kuwejt. Tym razem łatwe punkty powędrowały na konto Migrondu. Dzięki popisom strzeleckim zawodnik wicelidera LT Mirek Jandura umocnił się na czele klasyfikacji strzelców. FC Kuwejt już tracił kontakt punktowy z czołówką, pozostaje im teraz pokazywać się z jak najlepszej strony w każdym meczu i walczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową.
   
  ▶Granit – Dunajec 3:4
   
  ⚽Gole: Sarna, Sztuczka, Gnida – Kozieł 3, Kamiński K
   
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠Granit: Gogola 2, Sarna 3, Kiernoziak 2, Milon 3, Gryglak 2, Waksmański 2, Maryniarczyk 2, Sztuczka 2, Gnida 3, Wojeński 2, Dzierżęga 2, Waksmundzki 2.
   
  🟠Dunajec: Jucha 3, Kamiński K 4, Kamiński Ks 4, Jurkowski 3, Szczygieł 3, Kozieł 5, Budz M 3.
   
  Najlepszy mecz kolejki nr 6. Bardzo dużo emocji od pierwszy do ostatniej minuty. Co rusz sunęły ataki z jednej i drugiej strony. Cały mecz prowadzony w bardzo wysokim tempie a zawziętością i ambicją zawodników obu ekip można by obdzielić kilka meczów w Lidze Tatrzańskiej. Po pierwszej połowie prowadził Granit ale z obrazu gry sprawiedliwy byłby remis. W drugiej połowie strzeleckim popisem wykazał się Kamil Kozieł zdobywając klasycznego hattricka czym walnie przyczynił się do wygranej swojej ekipy. Mocnymi ogniwami byli także Ksawery i Kamil Kamińscy.
  W granicie ich liderzy Milon i Waksmański niewidoczni – reszta zespołu próbowała to nadrabiać ale drużyna z Czarnej Góry bez zdobyczy punktowej w tej kolejce.
   
  Kolejka nr siedem pełna emocji.
  Wyniki meczów rudny nr 7:
   
  ▶Smoki – Granit 2:4
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
   
  ⚽Gole: Stańczak 2 – Waksmański 3, Milon
   
  🟠Smoki: Bryjak 3, Polak T 2, Czernik 3, Łojas 3, Możdżeń 3, Mrowca 3, Stańczak 4, Haręza 2, Kantor 3, Worwa 2, Wojtanek 3, Żółtek 3.
   
  🟠Granit: Gogola 4, Sarna 3, Gryglak 3, Milon 3, Gnida 4, Rusnak 3, Maryniarczyk 2, Waksmański 4, Waksmundzki 2.
   
  Liga Tatrzańska z kolejki na kolejkę się rozkręca. Dowodem mecz pomiędzy Smokami i Granitem. Mecz bardzo wyrównany i emocjonujący. Energia aż kipiała z obu drużyn, widać było chęci do wygranej z obu stron. Sportowo spotkanie na pewno jedno z lepszych rozegranych na hali GCRiS. Tempo szybkie, sporo okazji w pierwszej połowie szczególnie ze strony Smoków. Tylko postawa w bramce Gogoli pozwoliła na to, że Granit nie przegrywał kilkoma golami po pierwszej połowie. Duga część gry to nadal pokaz świetnego futbolu. Świetne zawody rozegrali strzelcy bramek Stańczak (Smoki) 2 gole i Waksmański ( Granit) - 3 gole. W końcówce niepotrzebne kary ze strony Smoków spowodowały, że to Granit zdobywa bardzo cenne 3 punkty.
   
  ▶Migrond – Wierchy 7:3
   
  ⚽Gole: Bałos 2, Lutsenko, Kasperczyk 2, Zhuk, Duda – Nykaza R 2, Włodarczyk
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠Migrond: Zhuk 3, Lutsenko 3, Bałos 4, Jandura 3, Duda 3, Kasperczyk 4, Zaika 3.
   
  🟠Wierchy: Trzoniec 3, Plewa 2, Jaróg 2, Włodarczyk 3, Żółtek 3, Nykaza R 4, Nykaza J 3, Gał 2.
   
  Mimo, że wynik tego nie pokazuje to był naprawdę wyrównany mecz. Bardzo mądra gra Wierchów w obronie szczególnie w pierwszej połowie( już kolejny mecz gdzie pokazują dobra defensywę) i było blisko niespodzianki. Druga połowa to piękna kontra Roberta Nykazy na 1:1 i widać było niepewność w poczynaniach faworyta – Migrondu. Jednak ich indywidualności jak Kasperczyk czy Duda dały tą przewagę i mecz zakończył się po myśli faworytów. Trzy punkty pozwoliły im przeskoczyć w tabeli Harnasie i teraz oni są liderami Ligi.
   
   
  ▶FC Nowi – Dunajec 4:6
   
  ⚽Gole: Hagowski 4 – Kozieł 2, Kamiński Ks, Szczygieł 2, Budz M
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠FC Nowi: Gał 3, Ciężczak 2, Bafia 2, Gut 2, Palider 2, Pawlikowski 2, Hagowski 4, Strought 2, Gał 2, Galica 3.
   
  🟠Dunajec: Jucha 3, Krupa 3, Kozieł 4, Kamiński Ks 4, Budz K 3, Budz M 4, Szczygieł 4.
   
  Świetna postawa Rafała Hagowskiego ( 4 gole) to za mało na zdobycie pierwszych punktów przez beniaminka Ligi – FC Nowi. Choć trzeba przyznać, że gdyby mecz potrwał jeszcze kilkanaście minut to może bylibyśmy świadkami remisu. FC Nowi ambitnie walczyli, starali się ale osamotniony Hagowski w ataku to za mało na niezłą grę Dunajca. Dwójka Kozieł i Ksawery Kamiński kontrolowali wydarzenia na boisku i zapewnili swojej ekipie kolejne punkty.
  Ozdobą meczu – gol bezpośrednio z rzutu rożnego strzelony przez Andrzeja Szczygła.
   
   
  ▶Fc Kuwejt – Dzikie Kuny 1:6
   
  ⚽Gole: Budz K – Bigos 3, Bocheńczak, Leśnicki, samobój
  Składy i oceny pomeczowe:
   
  🟠FC Kuwejt: Kuruc 2, Pacyga 2, Walkosz 2, Głod 2, Franosz 2, Łojas 3, Dziedzic 2, Budz 3, Krzysztof
   
  🟠Dzikie Kuny: Bigos W 4, Budz 3, Bocheńczak 3, Leśnicki 3, Bigos J 3, Szyszka 3, Styrczula 3, Budz J 3.
   
  Dzikie Kuny kolejny mecz nie zachwycają ale mają w swoich szeregach skutecznych strzelców i to wystarczyło na drugiego beniaminka ligi. Na drużyny z górnej połowy tabeli może to być za mało. Jeśli myślą o grze o medale zdecydowanie muszą podnieść poziom swojej gry. FC Kuwejt z koeli z minimalnym progresem. Widać u nich chęci do walki, sportowo jeszcze odstają ale gdy nabiorą doświadczenia to punkty na pewno są w ich zasięgu.
   
  Czytaj więcej
 • Badminton!

  dodano dnia: 29 grudnia 2023 / 19:25
  Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia na hali GCRiS rozegrano turniej w badmintona. Były to rozgrywki w ramach sportowej, Gminnej rywalizacji dzieci i młodzieży. W połączonych turniejach klas 4-6 i 7-8 chłopców i dziewczyn wzięło udział kiladziesiąt uczniów z pięciu szkół z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska.
  Rozgrywki przebiegły bardzo sprawnie gdyż grano róznocześnie na kilku kortach. A nagrody tradycyjnie wręczał Wójt Andrzej Pietrzyk, towarzyszył mu Dyrektor Szkoły z Leśnicy Gronia - Radosław Fiedler. Szkoła z Leśnicy była współorganizorem turnieju.
   
  Wyniki:
  Klasy 4-6 dziewczyny:
  1. Czarna Góra nr 1🥇
  2. Leśnica Groń🥈
  3. Bukowina Tatrzańska🥉
  4. Białka Tatrzańska
  4. Czarna Góra nr 2
   
  Klasy 4-6 chłopcy
  1. Leśnica Groń🥇
  2. Bukowina Tatrzańska🥈
  3. Czarna Góra nr 2🥉
  4. Czarna Góa nr 1
  4.Białka Tatrzańska
   
  Klasy 7-8 dziewczyny:
  1. Leśnica Groń🥇
  2. Bukowina Tatrzańśka🥈
  3. Białka Tatrzańska🥉
  4. Czarna Góra nr 1
  4. Czarna Góra nr 2
   
  Klasy 7-8 chłopcy:
  1. Leśnica Groń 🥇
  2. Czarna Góra nr 1🥈
  3. Bukowina Tatrzańska🥉
  4. Białka Tatrzańska
  4. Czarna Góra nr 2.
  Czytaj więcej