Przedostatnia kolejka.

W przedostatniej kolejce meczy kolejna porażka Patronów…

Dzikie Kuny  – Zawrat 5:8

Gole:  Leśnicki 3, Bigos W 2  – Rzadkosz 2, Gutt 2, Leniewicz, Grela, Floryn

Składy i oceny pomeczowe:

Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

Kuny: Jaróg M 3, Jaróg D 3, Kowalczyk 3, Leśnicki 4, Plewa 3, Bigos J 3, Bigos W 4, Duda 3

Zawrat: Kuchta J 3, Grela 3, Kuchta W 3, Floryn 4, Leniewicz 4, Rzadkosz 4, Gutt 3.

Zawrat walczy jeszcze o nawet pierwsze miejsce w LT więc nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów w tym spotkaniu. I widać to było w ich poczynaniach szczególnie w pierwszej połowie. Dużo niedokładności, zbyt pochopnych decyzji i sporo błędów indywidualnych. Kuny z kolei grały bardzo aktywnie, odpowiedzialnie i mądrze w obronie. Efektem było ich nieznaczne prowadzenie (4:3) po pierwszej części meczu. Zanosiło się na niespodziankę.  Druga połowa to jednak popis Zawratu. Ciężar gry na swoje barki wzięli Floryn i Rzadkosz, mądrze prowadzili grę drużyny z Bukowiny Tatrzańskiej i szybko zdobyli dwie bramki przewagi i już do końca spotkania kontrolowali co dzieje się na placu gry.

TS Patroni – Dunajec Ostrowsko 2:7

Gole: Antolak G, Antolak R – Kamiński 3, Czubernat 2, Wodziak 1, Krupa 1

Składy i oceny pomeczowe:

Patroni: Jucha 3, Byrnas  2, Pluta 2, Antolak G 2, Antolak R 2

Dunajec: Gucwa 3, Krupa 4, Kozieł 3, Kamiński Ks 3, Kamiński K 4, Czubernat 4, Wodziak 3

 

Na początku Ligi przegrana  Patronów w meczu z Ostrowskiem byłaby nie lada sensacją. Ale w ostatnim czasie Patroni mają wyraźny spadek formy ( to ich 3 porażka w krótkim czasie w LT), natomiast Dunajec gra coraz lepsze mecze. Świetnie w ich szeregach spisuje się Kamil i Ksawery Kamińśki, w ostatnich meczach dołączył do nich bardzo bramkostrzelny Czubernat. Dunajec w zasadzie bezdyskusyjnie bardzo pewnie pokonał utytułowanych rywali. Drużyna z Ostrowska gdyby prezentowała taką postawę od początku Ligi to na pewno byłaby jednym z faworytów do podium. Aktualnie nawet ta wygrana nie da im awansu na medalowe miejsce w rywalizacji ligowej.

 

Łęgi – Harnaś 6:11

Gole: Knurowski 2, Cerwas 2, Gnida , Pacyga – Rabiański 3, Łukaszczyk 3, Bałos 2, Kudła , Kurnyta, samobójcza

Składy i oceny pomeczowe:

Łęgi: Majerczak 2, Hełdak 2, Pacyga 2, Gnida 3, Słowik 2, Knurowski 3, Sołtys 3, Cerwas 3

Harnaś: Kudła 3, Rabiański 4, Bałos 4, Łukaszczyk 3, Kurnyta 3, Zuiev 2.  

Podobnie jak Zawrat, Harnaś nie mógł stracić punktów w tym meczu. I nie stracił.  Odniósł pewne zwycięstwo nad Łęgami.   Wprawdzie drużyna z Nowej Białej starała się, walczyła jak mogła ale na niewiele się to zdało. Drużyna z Białki Tatrzańskiej inkasuje 3 punkty.

W ostatniej kolejce meczy,10 marca rozstrzygnie się kto zostanie Mistrzem LT. W decydującym starciu zmierzą się Harnaś i Zawrat. Początek meczy o 20.00.