Harnaś mistrzem LT!

Ostatnia kolejka Ligi to mecz o mistrzostwo!
W tej kolejce odbyły się spotkania decydujące o tym kto został Mistrzem rozgrywek halowych.
 
Patronatem honorowym Ligę Tatrzańską objął Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska- Andrzej Pietrzyk. Wójt ufundował także nagrody dla uczestników.
 
Sportowe zmagania odbywały się przez kilka miesięcy na obiektach Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu Białka Tatrzańska
 
➡️Dzikie Kuny – Granit Czarna Góra 3:4
 
⚽️Gole: Leśnicki 2, Bigos W – Milon, Kiernoziak K, Sztuczka, Kalata
 
Składy i oceny pomeczowe:
 
Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
 
🔵Kuny: Jaróg M 3, Jaróg D 3, Budz 3, Kowalczyk 3, Leśnicki 4, Bocheńczak 3, Plewa 3, Bigos J 3, Bigos W 4.
 
🔵Granit: Gogola 3, Milon 4, Sarna 3, Kiernoziak K 3, Kiernoziak Sz 3, Rusnak 3, Szyszka 3, Sztuczka 3, Kalata 3.
Bardzo ciekawe spotkanie. Czarna Góra wygrywając ten mecz dwoma golami przewagi mogła jeszcze rzutem na taśmę przesunąć się w tabeli z miejsca „czerwonej latarni” jedno miejsce wyżej. Wprawdzie wygrali ale strzelili o jedną bramkę za mało. Trzeba jednak podkreślić, że był to chyba najlepszy mecz Granitu w tej edycji rozgrywek. Miło się patrzyło na ich zaangażowanie, radość z gry i sportowe zacięcie. Ich rywale, Dzikie Kuny, z meczu na mecz zdobywają ważne doświadczenie i nie gra się z nimi łatwo. Mimo, że rywalizowały dwie ekipy z dolnej części tabeli mecz był atrakcyjny – świadczy to o wysokim poziomie Ligi Tatrzańskiej.
 
➡️Harnaś – Zawrat 8:1
 
⚽️Gole: Zuiev 4, Rabiański 2, Bałos 2 – Grela
 
Składy i oceny pomeczowe:
 
🔵Harnaś: Kudła 4, Wajsak 4, Bałos 5, Rabiański 4, Zuiev 5, Łukaszczyk 4, Mroszczak 3, Kurnyta 4
 
🔵Zawrat: Bużek 3, Kuchta 3, Gutt 3, Kłosowski 3, Floryn 2, Stasik 2, Grela 3, Rzadkosz 3.
 
Derby Gminy Bukowina Tatrzańska decydowały o tym kto odbierze puchar za pierwsze miejsce w Lidze Tatrzańskiej. Jednak mecz o mistrzostwo był emocjonujący tylko przez pierwsze 5 minut. Wtedy to Watra strzeliła pierwszego gola i z każdą kolejną minutą przejmowała inicjatywę na boisku. Po strzelonym pierwszym golu Watra poszła za ciosem i zdobyła kolejne bramki, skutecznie udowadniając, że tytuł mistrzowski należy się właśnie tej drużynie. Pierwsza połowa skończyła się przewagą 4 goli dla drużyny z Białki Tatrzańskiej. W drugiej połowie dołożyli kolejne cztery. Zawrat odpowiedział tylko jednym trafieniem. Ekipa z Bukowiny Tatrzańskiej walczyła, bardzo chciała ale jednak wyższe umiejętności piłkarskie były po stronie przeciwnika. Wygrała drużyna lepsza ale wielkie brawa należą się także Zawratowi bo w pokonanym polu pozostawił m.in. TS Patronów – najlepszą drużynę halową na Podhalu.
 
🔷W Lidze Tatrzańskiej brały udział drużyny z całego Podhala a same rozrywki były na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym fakt, że brali w niej udział zawodnicy od 2 ligi polskiej do klasy B.
W Lidze rywalizowało ponad setka sportowców, rozegrano kilkadziesiąt meczów, strzelono blisko 400 goli…
 
🏆Najlepszym Bramkarzem Ligi wybrano Huberta Juchę z Patronów. Królem Strzelców (21 bramek) jak i najlepszym asystującym (22 asysty) został Tomasz Łątka, także z Patronów. Natomiast najlepszym graczem Ligi wybrano Łukasza Rzadkosza z Zawratu Bukowina Tatrzańska.