Emocje na turnieju piłki ręcznej!

Kolejnym punktem rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży w Gminie Bukowina Tatrzańska był turniej piłki ręcznej chłopców oraz dziewcząt. Do rywalizacji stanęło ponad 100 dzieci. Miejscem rozgrywania imprezy była hala sportowa GCRiS Białka Tatrzańska.

Turniej dziewcząt był bardzo wyrównany i do ostatniego meczu decydowało się kto w im zwycięży, ostatecznie 3 drużyny zgromadziły po tyle samo punktów i o poszczególnych miejscach decydowały rzucone bramki! Ostatecznie najlepsze w rywalizacji okazały się  dziewczyny z SP Leśnica przed SP Brzegi oraz SP Białka Tatrzańska. Miejsca 4 i 5 to odpowiednio SP Jurgów i SP Bukowina Tatrzańska.

W turnieju chłopców natomiast bezkonkurencyjna okazał się szkoła z Bukowiny Tatrzańskiej odnosząc komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło SP Leśnica Groń a trzecie SP Białka Tatrzańska. Kolejne miejsca to SP Czarna Góra nr 2 oraz SP Jurgów.

Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrano Julię Gąsienicę Groń (SP Leśnica Groń) oraz Patryka Burnosa.

Nagrody, medale i puchary dla dzieci wręczał uczestnikom Wójt Gminy – Andrzej Pietrzyk oraz dyrektor SP Leśnica Groń – Radosław Fiedler.

Sędziami zawodów byli Pan Kazimierz Dygoń oraz Mateusz Górz.