Druga kolejka

Druga kolejka LT. Mecze odbywają się w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.

 

Wyniki meczów:

Granit Czarna Góra   – Dunajec Ostrowsko 3:5

Składy i oceny pomeczowe:

Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska

Gole: Sarna 2, Waksmański – Krupa 2, Kamiński A 2, Zhuk

Granit: Gogola 3, Kiernoziak 2,  Sarna 3, Gnida 3, Szyszka 2, Waksmański 2, Matoniak 2, Rusnak 2, Wojtanek 2, Sztuczka 2 , Śmieszek 2.

Dunajec: Gucwa 3, Krupa 4, Kamiński Ks 3, Kamiński K 4, Kamiński A 4, Brynkus 3, Mąka3, Lutsenko 3, Zhuk 3.

Granit bojowo przystąpił do tego meczu. Przegrana w pierwszej kolejce podrażniła ambicje graczy z Czarnej Góry. I trzeba przyznać, że mecz z ich strony był całkiem niezły. Jednak, żeby zdobyć punkty w LT muszą jeszcze bardziej się postarać. W ich szeregach dwoił się i troił Piotr Sarna, na bramce jak zawsze solidny Piotr Gogola ale to zbyt mało jak na wyrównaną drużynę Ostrowska. Tam z kolei bracia Kamińscy wspomagani przez Jakuba Krupę cały mecz ostrożnie grali w obronie i skutecznie w ataku. Zwycięstwo mogło być okazalsze ale rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Kamiński.

Reraks Team – Zawrat Bukowina Tatrzańska  2:6

Gole: Babiarz, Mroszczak – Ustupski 2, Grela G , Grela M, Rzadkosz, Gutt

Składy i oceny pomeczowe:

Reraks: Książek 3, Budz 2, Babiarz 3, Komperda2, Dziubasik 2, Mroszczak 3, Twardosz 2, Czop 2, Szczygieł 2, Kamiński 2.

Zawrat: Bużek 3, Gutt 3, Papież 3, Ustupski 4, Grela G 3, Łukaszczyk 3, Rzadkosz 4, Grela M 4.  

Zawrat w zeszłym tygodniu staracił dwa punkty i musiał wygrać, żeby nie stracić kontaktu z czołówką tabeli. Wynik może wskazywać, że był to jednostronny mecz ale nic bardziej mylnego. Reraks dysponuje mocniejszym składem niż w latach poprzednich, pozyskali m.in. bardzo groźnego w ataku Roberta Mroszczaka ale w tym meczu brakowało im skuteczności. Z kolei Zawrat był do bólu skuteczny, i każdą sytuacje strzelecką zamieniali na gola. W obronie pewnym punktem był Gutt a w ataku zrobili co musieli Ustupski i bracia Grela.

 

Skruboy Team – Dzikie Kuny 2:3

Gole: Bryjak, Mrowca -Bigos W 2,  Bocheńczak

Składy i oceny pomeczowe:

Skurboy: Sikoń 3, Polak Ł 3, Polak T 3, Czernik 3, Łojas 3, Bryjak 4, Mrowca 3, Możdżeń 3, Gąsior 3.

Dzikie Kuny: Kowalczyk 3, Bigos J 3, Styrczula 3, Leśnicki 3, Budz 4, Bigos W 4, Bocheńczak 4, Laskowski 4, Jaróg D  3, Jaróg M 3, Plewa 3.   

Najbardziej zacięty mecz kolejki. Skurboy po porażce z mocnym Harnasiem odbudowali się i zagrali dobry mecz. 3 punkty lądują jednak na koncie Dzikich Kun i ci są wiceliderem. Sam mecz bardzo wyrównany, wynik ciągle oscylował koło remisu. Sytuacji jedni i drudzy nie stworzyli zbyt wiele, więcej było walki o piłkę niż strzałów. A jak już gracze z pola oddawali strzały to zwykle na posterunku byli obaj bramkarze. O wygranej Kun przesadziło trio Bigos Wojciech, Bocheńczak i Budz, którzy są motorem napędoym tej ekipy.

 

Harnaś Białka Tatrzańska  – Gronik Gronków 7:2

Gole: Lupa 3, Remiasz 3, Rabiański  – Smajdor, Zarycki

Składy i oceny pomeczowe:

Harnaś: Kobal 3, Kudła 3, Rabiański 3, Kobylarczyk 3, Masłowski 3, Kuchta 4, Lupa 3, Dudek 3, Remiasz 4

Gronik Gronków: Arendarczyk 2, Kowalczyk 2, Groński 2, Kościelniak 2, Smajdor 3, Bafia 2, Zarycki 3, Niemiec 2.

Spotkanie bez historii. Po szybkim prowadzeniu 2:0 przez Harnasie wydawało się, że będzie pogrom Gronika. Ci jednak wzięli się w garść i próbowali się odgryzać faworytom. Sił starczyło im tylko na walkę w pierwszej połowie. Druga część to już zdecydowana przewaga Harnasia i stopniowe zwiększanie przewagi bramkowej. Świetny mecz w szeregach Harnasia zagrał rafał Kuchta 3 razy świetnie asystując Lupie. Bardzo skuteczny był także Remiasz – zdobywca hattricka.