Kolejki nr 4 i 5 Ligi halowej

Z małym opóźnieniem ale zapraszamy do podsumowania kolejek 4 i 5 Ligi Tatrzańskiej w piłce nożnej halowej. A działo się sporo!
Runda nr 4:
 
Przełamanie Granitu.
 
➡Reraks – Harnaś 3:5
Składy i oceny pomeczowe:
Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
⚽Gole: Mroszczak, Babiarz, Szczygieł – Kobylarczyk 2, Lupa,
Rabiański, Masłowski
🔵Reraks: Mroszczak 3, Babiarz 3, Budz 3, Kubicki 3, Komperda 4, Dibizbanski 3, Kostrzewa 4, Szczygieł 3.
🔵Harnaś: Kobal 3, Łukaszczyk 3, Masłowski 3, Lupa 3, Remiasz 4, Kobylarczyk 4, Rabiański 3, Remiasz 3.
Chyba jeden z najlepszych pojedynków w tej edycji LT. Dużo zaciętej walki o każdą piłkę, mnóstwo sytuacji podbramkowych. Publiczność, żywo reagująca na okazje Reraksu bo walczyli z niepokonaną do tej pory drużyną Harnasia. Pierwsza połowa w wykonaniu Reraksu świetna ale… przegrana. Dominowali, przeważali, stwarzali okazje ale ich nie wykorzystywali. Popełnili dwa błędy w obronie i te proste straty wykorzystali Kobylarczyk i Lupa i trochę niesprawiedliwie przegrywali po pierwszej części. Wydawało się, że Reraks będzie pierwszą drużyną, która zagrozi liderowi. Nic bardziej mylnego. Od początku drugiej części spotkania Harnaś kontrolował to co dzieje się na boisku i pewnie „dowiózł” 3 punkty. Mimo to brawa dla Reraksu za ambitną postawę.
➡Skurboy – Zawrat Bukowina Tatrzańska 4:10
⚽Gole: Polak T2, Łojas, Możdzeń – Kłossowski 3, Kuchta 2, Grela M , Floryn , Łukaszczyk 2, Chowaniec
Składy i oceny pomeczowe:
🔵Skurboy: Ł. Polak 1, T.Polak 2, Mrowca 2, Łojas, 2, Czernika 1, Sobański 1, Gąsior 1, Karpiel 2, Możdzeń 2.
🔵Zawrat: Bużek 3, Stasik Mi 3, Floryn 4, Grela 4, Rzadkosz 4, Kuchta 4, Papież 3, Rzadkosz D 3, Kłossowski 4, Chowaniec 3, Łukaszczyk 4.
Skurboy o tym meczu pewnie będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Pierwsza połowa w ich wykonaniu dramatycznie słaba. Zawrat niespecjalnie się wysilał a trafiał raz za razem. 0:8 to najniższy wymiar kary. W drugiej połowie Skurboy zaczął walczyć ale i tak to niewiele pomogło. Łatwe punkty dla wicelidera.
➡Gronik Gronków – Granit 1:5
⚽Gole: Bafia -Gnida 2, Waksmański, Gryglak, Śmieszek
Składy i oceny pomeczowe:
🔵Gronik: Arendarczyk 2, Groński 2, Szaflarski 2, Bałos 2, Zarycki 2, Bafia 2, Leśnicki 2, Rychtarczyk 2
🔵Granit: Gogola 4, Sarna 4, Sztuczka 3, Gnida 4, Szyszka 3, Kiernoziak 3, Waksmański 4, Gryglak 4, Rusnak 4, Matoniak 3, Wojtanek 3, Śmieszek 3.
W końcu! Tak zapewne powiedzieli kibice Granitu. Ich ulubieńcy w końcu zwyciężyli w rozgrywkach Ligi Tatrzańskiej. I trzeba zauważyć, że zwyciężyli bardzo pewnie i po niezłej grze. Zaczęło się od dużej straty bramkarza Gronika i Gryglak nie miał problemów ze strzałem do pustej bramki. Potem skuteczni w ataku Gnida i Waksmański dali taką przewagę Granitowi, że mogli się cieszyć z 3 punktów. Gronikowi po 3 porażkach z rzędu ucieka reszta tabeli.
➡Dzikie Kuny – Dunajec Ostrowsko 1:2
⚽Gole: Bocheńczak – Wróbel, Kamiński Adr.
Składy i oceny pomeczowe:
🔵Dzikie Kuny: Bigos J 3, Bigos ! 3, Budz 3, Bocheńczak 3, Kowalczyk 3, Laskowski 3, Jaróg 3, Plewa 3, Styrczula 3, Leśnicki 3.
🔵Dunajec: Gucwa 4, Zhuk 2, Szczepaniak 2, Wróbel 3, Kamiński Ks 4, Kamiński Ka 4, Kamiński A 3, Brynkus 3, Mąka 3.
Kolejny emocjonujący, miły do oglądania pojedynek. Jedna i druga drużyna mogła go wygrać. To do kogo powędrują punkty ważyło się do samego końca. Ostatecznie punkty lądują na koncie Dunajca co jest małą niespodzianką bo wydawało się, że to Dzikie Kuny są faworytem. Ale tegoroczna LT jest bardzo wyrównana i każdy może wygrać z każdym. W kontekście całej ligi był to ważny mecz dla Dzikich Kun. Przerywając mają już dużą stratę do lidera i chyba ciężko im będzie się włączyć do walki o pierwsze miejsce.
 
Kolejka nr 5:
 
➡Zawrat – Dzikie Kuny 3:6
Składy i oceny pomeczowe:
Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
⚽Gole: Grela M 2, Łukaszczyk K – Budz Sz 2, Bocheńczak, Kowalczyk, Bigos W, samobój.
🔵Zawrat: Bużek 2, Kuchta 2, Grela M 3, Papież 2, Buńda 2, Łukaszczyk K 3, Stasik Mi 2, Chowaniec 2, Grela G 2, Rzadkosz D 2.
🔵Dzikie Kuny: Bigos W 4, Budz Sz 4, Bocheńczak 4, Kowalczyk 4, Laskowski 4, Bigos J 3, Jaróg 3,Styrczula 3,
Spora niespodzianka. W szeregach Zawratu kolejny mecz ze względu na kontuzję nie ma J. Gutta i to widać. Ten zawodnik umie zadbać o porządek w obronie i dać impuls do ataku. Dzikie Kuny do meczu podeszli bardzo ambitnie. Zagrali odpowiedzialnie w obronie, nie popełniali błędów a skutecznie kontratakowali. Bardzo ważne dla nich zwycięstwo bo pozwala utrzymać się im w walce o medale.
➡Reraks – Granit 1:4
⚽Gole: Szczygieł – Sztuczka 2, Waksmański 2,
Składy i oceny pomeczowe:
🔵Reraks: Kubicki 3, Szczygieł 3, Dibizbański 2, Babiarz 2, Kostrzewa 3, Mroszczak 2, Twardosz 2, Trzop 2, Nowobilski 2, Komperda 2, Ksiązek 2, Budz J 2.
🔵Granit: Sarna 3, Kiernoziak 3, Dzierżęga 3, Szyszka 3, Wojtanek 3, Sztuczka 4, Waksmański 4, Gnida 3, Rusnak 3. .
Granit wyraźnie na fali. Chłopaki z Czarnej góry odnieśli drugie zwycięstwo w rzędu. Tym razem pokonali bardzo nieprzewidywalną ekipę Reraksu. Świetne zawody rozegrał Daniel Waksmański będący wszędzie. Strzelał w ataku, w obronie nie do przejścia. Reraks w drugiej minucie meczu nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem i jakby uszło z nich powietrze. Kolejne minuty zagrali bez woli walki, tak jakby zwycięstwo miało przyjść samo. Nie przyszło.
➡Harnaś – Dunajec 9:2
⚽Gole: Remiasz 5, Masłowski 2, Lupa , Kobylarczyk - Wróbel, Lutsenko
Składy i oceny pomeczowe:
🔵Harnaś: Kobal 3, Rabiański 4, Kobylarczyk 3, Lupa 4, Łukaszczyk J 4, Masłowski 4, Remiasz 5.
🔵Dunajec: Gucwa 2, Kamińśki A 2, Kamiński K, 2, Kamiński Ks 2, Wróbel 3, Jurkowski 2, Krupa 3, Lutsenko 3.
Harnaś bije każdego w tej edycji ligi. Dunajec Ostrowsko nie był dla nich zbyt trudną przeszkodą . Pewna wygrana i kolejne 3 punkty na koncie. Dunajec przeszedł „koło” meczu. Szkoda bo stać ta ekipę na wyrównane mecze nawet z taką mocną drużyną jak Harnaś.
➡Gronik – Skurboy 3:6
⚽Gole: Szaflarski, Bałos, Bafia – Polak T 3, Mrowca 2, Polak Ł
Składy i oceny pomeczowe:
🔵Gronik: Jucha 2, Groński 2, Szaflarski 3, Kopeć 2, Leśnicki 2, Bałos 3, Kowalczyk 2, Bafia 3, Zarycki 2, Kościelniak 2.
🔵Skurboy: Sikoń 4, Bryjak 4, Czernik 3, Łojas 3, Polak T 4, Polak Ł 4, Mrowca 4.
Gronikowi trudno się będzie wydobyć z ostatniego miejsca w tabeli. Tym razem polegli w starciu z Skurboy. Mecz wyrównany ale ewidentnie Gronkowanie mają problem w ataku. Nie są zbyt skuteczni. Skurboy wygrywając utrzymuje się w walce o medale.