Dekanalny turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza

Od listopada co weekend gościmy na naszej hali jakiś turniej/wydarzenie. Nie inaczej było ostatnio:
 
Dekanalny Turniej Piłki Liturgicznej Służby Ołtarza
 
W sobotę, 14 stycznia, na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białce Tatrzańskiej odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza „O Puchar Króluj Nam Chryste”. W rozgrywkach brały udział drużyny ministrantów i lektorów z 5 parafii naszego dekanatu: Białki Tatrzańskiej (gospodarze), Bukowiny Tatrzańskiej, Jurgowa, Gronia i Gronkowa. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: Ministrant, Lektor młodszy i Lektor starszy.
 
W najmłodszej kategorii (ministrant) do rywalizacji o zwycięstwo i awans do następnego etapu rozgrywek przystąpiło 5 drużyn. Rozgrywki między drużynami odbywały się systemem każdy z każdym, a o zwycięstwie miała zdecydować liczba zdobytych punktów. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce między drużynami ostatecznie najlepszy okazał się zespół ministrantów z parafii w Gronkowie pod opieką ks. Pawła Mrugały. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ministrantów z parafii Groń-Leśnica.
 
W starszej kategorii, Lektor młodszy, również rywalizowało 5 drużyn. Rozgrywki także odbywały się w systemie każdy z każdym. Jak przystało na starszą kategorię wiekową poziom gry jaki zaprezentowały drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników okazały się wyższe. Dzięki temu mecze w tej kategorii były niezwykle pasjonujące. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczyła drużyna Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii Groń-Leśnica, która zrewanżowała się „Gronkowianom” za porażkę w młodszej kategorii wiekowej.
 
Wisienką na torcie były rozgrywki w najstarszej kategorii wiekowej – Lektor starszy. Tutaj do rywalizacji zgłosiły się tylko dwie drużyny – z Białki Tatrzańskiej i Jurgowa. Ale ten jeden mecz pomiędzy tymi drużynami, „finał finałów”, zdecydowanie okazał się najbardziej pasjonującym podczas całych rozgrywek. Po strzelonej w pierwszej połowie bramce, w meczu długo prowadziła drużyna z Jurgowa. Wydawał się, że kontroluje sytuację, jednak dzięki wielkiej determinacji gospodarzom z Białki w końcówce udało się strzelić wyrównującego gola na 1:1. O zwycięstwie zatem miały zdecydować rzuty karne. Konkurs rzutów karnych okazał się istną wojną nerwów i popisem bramkarskich umiejętności, zarówno bramkarza drużyny z Jurgowa, jak i z Białki. Ostatecznie, po dziesięciu seriach rzutów karnych, zwycięstwo 2:1 wywalczyła drużyna z Jurgowa i to ona awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.
 
Turniej był dla nas wszystkich, a szczególnie dla ministrantów i lektorów, wspaniałym przeżyciem. Była to okazją do spotkania się, dobrej zabawy i posmakowania szczypty sportowej rywalizacji. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek. Pozostałym dziękujemy za udział w Turnieju i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
 
mat.pras.organizator