SEPAK Takraw - międzynarodowy turniej

W miniony weekend na obiektach Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Białce Tatrzańskiej rozegrano turniej Polish Open w Sepak Takraw.

 

Organizatorem turnieju była Gmina Bukowina Tatrzańska oraz Klub Sportowy Rysy Bukowina Tatrzańska. Honorowy patronat sprawował wójt gminy Bukowina Andrzej Pietrzyk.

Turniej kończył obchody jubileuszu 10 lecia istnienia KS Rysy.

Udział wzięli w nim reprezentacji Polski, Serbii, Węgier, Holandii, Belgii, Ukrainy i Peru.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło 30 zawodników
i zawodniczek.

Pierwszy dzień to rywalizacja w formule 3×3. Tutaj najlepszy okazał się zespół S.K.F Maniac Kraków w składzie: Maciej Pietrzycki, Michał Róg oraz Michał Klimczak. Drugie miejsce przypadło drużynie FC Budapeszt, a na trzecim stopnia podium stanęli gracze KS Rysy (Paweł Podczerwiński, Maciej Targosz, Kazimierz Kukuczka oraz Marcin Rypel).

Dzień drugi zaczął się od zmagań w formule 2×2. Tutaj ponownie równych sobie nie miał klub z Krakowa. Drugie miejsce tym razem przypadło Rysom, a trzecie drużynie ze stolicy Węgier.

Ostatnia część turnieju to gra 1 na 1. Zwyciężył Michał Klimczak z Maniac Kraków, przed Serbem Ljubiciem i Maciejem Targoszem z KS Rysy.

– Jesteśmy zadowoleni i z organizacji i z poziomu sportowego turnieju. Dziękuje wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratuluję. W swoim imieniu chciałbym podziękować panu wójtowi Gminy Bukowina Tatrzańska, który bardzo przychylnie podszedł do tematu. Dziękuje też naszemu głównemu sponsorowi Kotelnicy Białczańskiej. Podziękowania za pomoc przy organizacji należą się też Kazimierzowi Kukuczce, Piotrowi Kaczmarczykowi, Michałowi Klimczakowi, Michałowi Róg i Maciejowi Pietrzyckiemu – podsumował prezes KS Rysy, Paweł Podczerwiński.

mat podhaleregion.pl