Turniejowe zmagania piłkarzy

W weekend 1 kwietnia na naszej hali odbył się kolejny piłkarski turniej dla dzieci. Więcej o tym wydarzeniu można poczytać w artykule Pana Macieja Zubka: 

Blisko 200 zawodniczek i zawodników z Akademii Piłkarskich na Podhalu rywalizowało w Turnieju 4×4 OnlyFutbol – Białka Tatrzańska.

 

W pierwszy dzień kwietnia na hali widowiskowo-sportowej w Białce Tatrzańskiej 17 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych rozgrywali spotkania w systemie 4×4 w formule na cztery małe bramki.

Główny aspekt szkoleniowy turnieju był ukierunkowany na rozwój indywidualny zawodników, rozumienie gry oraz decyzyjność piłkarzy w sytuacjach boiskowych.

W pierwszej części turnieju na boisko wybiegli zawodnicy kategorii wiekowej Orlik: LKS Huragan Waksmund, Akademia Piłkarska K.S Wierchy Rabka-Zdrój, WATRA Białka Tatrzańska, Football Family Zakopane, Akademia Piłkarska Bonito Mszana Dolna, Orawa Jabłonka

Zawrat Bukowina Tatrzańska, LKS Szaflary

W drugiej części turnieju zagrali zawodnicy młodszej kategorii wiekowej Żak: LKS Huragan Waksmund, Orawa Jabłonka, Akademia Piłkarska K.S Wierchy Rabka-Zdrój, WATRA Białka Tatrzańska, Football Family Zakopane, Orawa Jabłonka, Naroże Juszczyn, Zawrat Bukowina Tatrzańska, LKS Szaflary.

Na wyróżnienie w kategorii Orlik zasługują drużyny Bonito, Huraganu oraz Orawy, a także w kategorii Żak Wierchów, Orawy, Naroża którzy mieli korzystne wyniki, dużą ilości zdobytych bramek, ponad to rozgrywali otwarte spotkania z dużą ilością wygranych pojedynków w sytuacjach 1×1.

Podhaleregion.pl