V edycja !

Stało się! Piąta edycja Ligi Tatrzańskiej w piłce nożnej halowej wystartowała w ostatni dzień listopada. Tradycyjnie przy Honorowym Patronacie Wójta Gminy - Andrzeja Pietrzyka, przy wsparciu Gminy Bukowina Tatrzańska. W tegorocznej edycji współorganizatorem Ligi jest Watra Białka Tatrzańska.
Wyniki pierwszych meczów:
 
▶️Dzikie Kuny – Dunajec 11:0
 
Składy i oceny pomeczowe:
Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
⚽️Gole: Bocheńczak 5, igos 4, Budz 2
 
Dzikie Kuny: Bigos 4, Bocheńczak 4, Laskowski 3, Szyszka 3, Kowalczyk 3, Budz 4, Leśniocki 3, Styrczula 3.
 
🟠Dunajec: Jucha 2, Czubernat 1, Krupa 1, Budz 1, Budz K 1, Jurkowski 1, Cyrwus 1, Kołodziejczyk 1.
 
Pierwszą bramkę w tegorocznej edycji Ligi Tatrzańskiej zdobył Mateusz Bocheńczak. I w zasadzie to jedyna wyjątkowa sprawa, która wydarzyła się w tym meczu. Cały mecz to w zasadzie brak zagrożenia w ataku ze stronu Dunajca Ostrowsko. Jedyną groźną okazję w meczu (!) mieli wtedy , gdy Czubernat kopnął piętką w słupek. Mimo efektownego zagrania skutek był taki, że gola nie zdobyli. Z kolei Dzikie Kuny niebyt wysilając się zgarnęły 3 punkty a ich liderzy Bigos i Bocheńczak są już w czołówce strzelców Ligi.
 
▶️Wierchy Lasek – Granit Czarna Góra 2:3
 
⚽️Gole: Gał, Plewa – Waksmański2, Gnida
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠Wierchy: Nykaza 4, Trzoniec 3, Bocheński 2, Gał 3, Nykaza r 3, Żółtek 3, Włodarczyk 3, Plewa 4, Jaróg 4.
 
🟠Granit: Gogola 4, Kiernoziak 3, Milon 3, Gnida 4, Waksmański 5, Sarna 4, Wojeńcki 3, Matoniak 3, Waksmundzki 2, Ciągwa 2, Rusnak 3.
 
Z kolei drugi mecz kolejki zachwycił ! Obydwie połowy meczu bardzo wyrównane, atak za atak, dużo męskiej, twardej walki ciałem. Działo się! Sporo emocji mimo, że to dopiero pierwszy pojedynek ekip w lidze. Wierchy lasek zaprezentowały się bardzo solidnie – zobaczymy co w następnych spotkaniach. Granit jak wiadomo potrafili w poprzednich edycjach ligi zagrać genialne mecze, żeby za chwilę przegrać z outsiderem… W tej kolejce szczęście się do nic uśmiechnęło a konkretnie do Daniela Gnidy, który po ładnej dwójkowej akcji 20 sekund przed końcem spotkanie zdobył zwycięskiego gola.
 
▶️FC Kuwejt – Smoki 2:5
 
⚽️Gole: Budz Klimek 2 -Stanczak 2, Bryjak 2, Możdżeń
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠FC Kuwejt: Kuruc 3, Sztokfisz 2, Litra 3, Budz 3, Głód 3, Pacyga 3, Chowaniec 3, Walkosz 3, Łojas 3, Dziedzic 3, Sichelski 3, Sobański 3.
 
🟠Smoki: Polak Ł 3, Polak T3, Pawlkikowski 3, Łojas 3, Worwa 2, Stańczak 4, Haręza 3, Możdżeń 3, Czernik 3, Wojtanek 2, Staszel 2, Kantor 3, Bryjak 4,
Żóltek 3.
 
FC Kuwejt wyraźnie zjadła trema. Sportowo gracze z Bukowiny Tatrzańskiej i okolic prezentują się nieźle ale widać ich brak doświadczenia. Mimo, że ambicja była wielka popełniali łatwe błędy, które doświadczona już w Lidze Tatrzańskiej drużyna Smoków wykorzystywała. Kuwejt po okrzepnięciu mogą być groźni dla czołówki. Smoki dysponują na papierze mocnym składem. Ten mecz średni w ich wykonaniu. Ale mając w ataku Żółtka i Pawlikowskiego mogą bić się o medale w Lidze.
 
▶️Harnaś – F Nowi 8:0
 
⚽️Gole: Lupa 4, Rabiański 3, Masłowski
 
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠Harnaś: Kobal 3, Kostrzewa 2, Młynarski Ł 3, Młynarski M 3, Masłwoski 3, Kudał 3, Remiasz 3, Rabiański 4,Lupa 4.
 
🟠FC Nowi: Ciężczak 1, Palider 2, Pawlikowski 2, Gał Ł 1, Gał M 1, Strought 1, Hagowski 2, Bafia 2, Gut 2. 
 
Zeszłoroczny Mistrz Ligi, Harnaś, dał lekcję futbolu beniaminkowi. Rabiański wespół z Lupą punktowali „Nowych” niemiłosiernie. Kobal miał raptem kilka okazji do dotknięcia piłki. Ekipa Nowych sprawiała wrażenie spiętych pierwszym meczem. Oby trema debiutanta minęła bo jeszcze 2-3 takie mecze i na dobre „zakopią” się w dole tabeli.