Zmiana lidera

W okresie świąteczno-noworocznym LT rozegrała znów dwie kolejki spotkań. Sporo meczów było bardzo emocjonujących:
 
Wyniki meczów, kolejka nr 6:
 
▶Wierchy – Harnaś 3:5
 
Składy i oceny pomeczowe:
 
Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
 
⚽Gole: Jaróg 2, Włodarczyk – Kuchta 2, Masłowski, Młynarski Ł, Młynarski M
 
🟠Wierchy: Trzoniec 3, Nykaza R 3, Żółtek 3, Plewa 3, Bocheński 3, Nykaza J 4, Gał 3, Jaróg 4, Włodarczyk 4.
 
🟠Harnaś: Kobal 3, Młynarski M 4, Młynarski Ł 4, Rabiański A 3, Lupa 3, Masłowski 4, Łukaszczyk 3, Kuchta 4, Remiasz 3, Kostrzewa 3.
 
Mimo przegranej Wierchy rozegrały świetny mecz. Szczególnie pierwsza połowa w ich wykonaniu była rewelacyjna. Grali bardzo rozsądnie w obronie, skutecznie atakując. Harnaś mając lepszych technicznie graczy nie mógł sobie poradzić i z każdą minutą ich poczynania były bardziej nerwowe. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał aż do 30 minuty. Wtedy bracia Młynarscy wespół z Rafałem Kuchtą przeprowadzili 3 ładne akcje wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie , którego nie oddali już do końca. W ekipie Wierchów dobre zawody zagrali Dawid Jaróg i Mateusz Włodarczyk i to oni napędzali ataki tej drużyny. Obiektywnie patrząc Wierchy w tym meczu zasłużyły na punkt ale Harnaś to bardzo doświadczona drużyna. Nawet grając przeciętnie wiedzą, jak takie mecze wygrywać.
 
▶Fc Nowi – Dzikie Kuny 1:9
 
⚽Gole: Strought – Bigos W 6, Bocheńczak, Budz Sz, Kowalczyk
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠FC Nowi: Gał 2, Ciężczak 2, Bafia 2, Gut, 2, Palider 2, Pawlikowski 2, Dziubas 2, Strought 3, Gutt 2, Galica 2.
 
🟠Dzikie Kuny: Kowalczyk 3, Budz Sz 3, Bocheńczak 4, Bednarczyk 3, Bigos W 5, Bigos J 3, Sikora 3, Styrczula 3, Jurgowian 3, Budz J 3.
 
Dzikie Kuny chcąc walczyć jeszcze o medale muszą zdobywać punkty z niżej notowanymi ekipami. W meczu z FC Nowi się im udało to dosyć łatwo. Z dobrej strony pokazał się Wojciech Bigos zdobywając 6 goli, ale obiektywnie patrząc FC Nowi nie postawiło im wysoko poprzeczki. Nowi z kolei nadal bez zdobyczy punktowej…
 
 
▶Migrond – FC Kuwejt 13:0
 
⚽Gole: Jandura 4, Kasperczyk 3, Zaika 2, Misiura, Bałos, Wróbel, Lutsenko
 
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠Migrond: Zhuk 3, Wróbel 4, Bałos 3, Zaika 4, Misiura 4, Lutsenko 3, Jandura 4, Kasperczyk 4, Wajsak 3.
 
🟠FC Kuwejt: Kuruc 2, Pacyga 1, Walkosz 1, Chowaniec 1, Głód 1, Franosz 2, Łojas 1, Dziedzic 1, Budz K 1, Litera 1, Sztokfisz 1, Sobański 1.
 
Kolejna sromotna porażka FC Kuwejt. Tym razem łatwe punkty powędrowały na konto Migrondu. Dzięki popisom strzeleckim zawodnik wicelidera LT Mirek Jandura umocnił się na czele klasyfikacji strzelców. FC Kuwejt już tracił kontakt punktowy z czołówką, pozostaje im teraz pokazywać się z jak najlepszej strony w każdym meczu i walczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową.
 
▶Granit – Dunajec 3:4
 
⚽Gole: Sarna, Sztuczka, Gnida – Kozieł 3, Kamiński K
 
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠Granit: Gogola 2, Sarna 3, Kiernoziak 2, Milon 3, Gryglak 2, Waksmański 2, Maryniarczyk 2, Sztuczka 2, Gnida 3, Wojeński 2, Dzierżęga 2, Waksmundzki 2.
 
🟠Dunajec: Jucha 3, Kamiński K 4, Kamiński Ks 4, Jurkowski 3, Szczygieł 3, Kozieł 5, Budz M 3.
 
Najlepszy mecz kolejki nr 6. Bardzo dużo emocji od pierwszy do ostatniej minuty. Co rusz sunęły ataki z jednej i drugiej strony. Cały mecz prowadzony w bardzo wysokim tempie a zawziętością i ambicją zawodników obu ekip można by obdzielić kilka meczów w Lidze Tatrzańskiej. Po pierwszej połowie prowadził Granit ale z obrazu gry sprawiedliwy byłby remis. W drugiej połowie strzeleckim popisem wykazał się Kamil Kozieł zdobywając klasycznego hattricka czym walnie przyczynił się do wygranej swojej ekipy. Mocnymi ogniwami byli także Ksawery i Kamil Kamińscy.
W granicie ich liderzy Milon i Waksmański niewidoczni – reszta zespołu próbowała to nadrabiać ale drużyna z Czarnej Góry bez zdobyczy punktowej w tej kolejce.
 
Kolejka nr siedem pełna emocji.
Wyniki meczów rudny nr 7:
 
▶Smoki – Granit 2:4
Składy i oceny pomeczowe:
 
Oceny 1 – 5, gdzie 1 to fatalny mecz, 5 klasa mistrzowska
 
⚽Gole: Stańczak 2 – Waksmański 3, Milon
 
🟠Smoki: Bryjak 3, Polak T 2, Czernik 3, Łojas 3, Możdżeń 3, Mrowca 3, Stańczak 4, Haręza 2, Kantor 3, Worwa 2, Wojtanek 3, Żółtek 3.
 
🟠Granit: Gogola 4, Sarna 3, Gryglak 3, Milon 3, Gnida 4, Rusnak 3, Maryniarczyk 2, Waksmański 4, Waksmundzki 2.
 
Liga Tatrzańska z kolejki na kolejkę się rozkręca. Dowodem mecz pomiędzy Smokami i Granitem. Mecz bardzo wyrównany i emocjonujący. Energia aż kipiała z obu drużyn, widać było chęci do wygranej z obu stron. Sportowo spotkanie na pewno jedno z lepszych rozegranych na hali GCRiS. Tempo szybkie, sporo okazji w pierwszej połowie szczególnie ze strony Smoków. Tylko postawa w bramce Gogoli pozwoliła na to, że Granit nie przegrywał kilkoma golami po pierwszej połowie. Duga część gry to nadal pokaz świetnego futbolu. Świetne zawody rozegrali strzelcy bramek Stańczak (Smoki) 2 gole i Waksmański ( Granit) - 3 gole. W końcówce niepotrzebne kary ze strony Smoków spowodowały, że to Granit zdobywa bardzo cenne 3 punkty.
 
▶Migrond – Wierchy 7:3
 
⚽Gole: Bałos 2, Lutsenko, Kasperczyk 2, Zhuk, Duda – Nykaza R 2, Włodarczyk
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠Migrond: Zhuk 3, Lutsenko 3, Bałos 4, Jandura 3, Duda 3, Kasperczyk 4, Zaika 3.
 
🟠Wierchy: Trzoniec 3, Plewa 2, Jaróg 2, Włodarczyk 3, Żółtek 3, Nykaza R 4, Nykaza J 3, Gał 2.
 
Mimo, że wynik tego nie pokazuje to był naprawdę wyrównany mecz. Bardzo mądra gra Wierchów w obronie szczególnie w pierwszej połowie( już kolejny mecz gdzie pokazują dobra defensywę) i było blisko niespodzianki. Druga połowa to piękna kontra Roberta Nykazy na 1:1 i widać było niepewność w poczynaniach faworyta – Migrondu. Jednak ich indywidualności jak Kasperczyk czy Duda dały tą przewagę i mecz zakończył się po myśli faworytów. Trzy punkty pozwoliły im przeskoczyć w tabeli Harnasie i teraz oni są liderami Ligi.
 
 
▶FC Nowi – Dunajec 4:6
 
⚽Gole: Hagowski 4 – Kozieł 2, Kamiński Ks, Szczygieł 2, Budz M
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠FC Nowi: Gał 3, Ciężczak 2, Bafia 2, Gut 2, Palider 2, Pawlikowski 2, Hagowski 4, Strought 2, Gał 2, Galica 3.
 
🟠Dunajec: Jucha 3, Krupa 3, Kozieł 4, Kamiński Ks 4, Budz K 3, Budz M 4, Szczygieł 4.
 
Świetna postawa Rafała Hagowskiego ( 4 gole) to za mało na zdobycie pierwszych punktów przez beniaminka Ligi – FC Nowi. Choć trzeba przyznać, że gdyby mecz potrwał jeszcze kilkanaście minut to może bylibyśmy świadkami remisu. FC Nowi ambitnie walczyli, starali się ale osamotniony Hagowski w ataku to za mało na niezłą grę Dunajca. Dwójka Kozieł i Ksawery Kamiński kontrolowali wydarzenia na boisku i zapewnili swojej ekipie kolejne punkty.
Ozdobą meczu – gol bezpośrednio z rzutu rożnego strzelony przez Andrzeja Szczygła.
 
 
▶Fc Kuwejt – Dzikie Kuny 1:6
 
⚽Gole: Budz K – Bigos 3, Bocheńczak, Leśnicki, samobój
Składy i oceny pomeczowe:
 
🟠FC Kuwejt: Kuruc 2, Pacyga 2, Walkosz 2, Głod 2, Franosz 2, Łojas 3, Dziedzic 2, Budz 3, Krzysztof
 
🟠Dzikie Kuny: Bigos W 4, Budz 3, Bocheńczak 3, Leśnicki 3, Bigos J 3, Szyszka 3, Styrczula 3, Budz J 3.
 
Dzikie Kuny kolejny mecz nie zachwycają ale mają w swoich szeregach skutecznych strzelców i to wystarczyło na drugiego beniaminka ligi. Na drużyny z górnej połowy tabeli może to być za mało. Jeśli myślą o grze o medale zdecydowanie muszą podnieść poziom swojej gry. FC Kuwejt z koeli z minimalnym progresem. Widać u nich chęci do walki, sportowo jeszcze odstają ale gdy nabiorą doświadczenia to punkty na pewno są w ich zasięgu.