Gminna Piłka Ręczna

W dniach 8 i 10 kwietnia halą GCRiS zawładnęli piłkarze ręczni rozgrywając swoje turnieje w ramach Gminnych rozgrywek.  Do rywalizacji stanęli chłopcy i dziewczyny w kategoriach wiekowych klas 4-6 oraz 7-8.

W sumie w zawodach wzięło udział ponad 200 dzieci ze szkół z Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej, Jurgowa, Brzegów, Leśnicy Gronia, Czarnej Góry nr 1 oraz Czarnej Góry nr 2.

Blisko 60 meczy w obu turniejach, rzuconych ponad 100 bramek i mnóstwo sportowych emocji tak w skrócie można opisać dwa dni sportowych zmagań.

W rozgrywkach młodszych drużyn chłopców najlepsza okazała się drużyna z Leśnicy Gronia przed Bukowiną Tatrzańska i Jurgowem. Na dalszych miejscach uplasowały się szkoły z Białki Tatrzańskiej, Czarnej Góry nr 1 i 2.

Wśród dziewczynek najlepsze były reprezentantki Czarnej Góry nr 1, tuż za nimi Leśnica Groń i Bukowina Tatrzańska. Miejsca 4 i 5 to odpowiednio Białka Tatrzańska i Jurgów.

Starsze roczniki tj. klasy 7-8 także stworzyli świetne widowiska okraszone wieloma ciekawymi momentami. W tych rozgrywkach klasyfikacje wyglądały następująco:

Dziewczyny:

1.Leśnica Groń, 2.Bukowina Tatrzańska 3.Czarna Góra nr 1 4. Białka Tatrzańska 5. Brzegi 6. Jurgów

Chłopcy:

1.Leśnica Groń, 2.Białka Tatrzańska 3.Czarna Góra nr 1 4. Bukowina Tatrzańska 5. Brzegi 6. Jurgów

 

Nagrody, medale, dyplomy i puchary ufundowała Gmina Bukowina Tatrzańska a obsadę sędziowską zapewnił znany w środowisku piłki ręcznej Pan Kazimierz Dygoń.